اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تابلو و روان و افت شدید ولتاژ از 5 ولت به 2 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تابلو و روان و افت شدید ولتاژ از 5 ولت به 2 ولت

سلام.
    یه تابلو روان ساختم. وقتی تابلو شروع به کار می کند رگولاتور خیلی داغ می شود. وقتی ولت متر گذاشتم به محض اینکه روشن می کنم بعد از چند ثانیه شروع به گرم شدن رگولاتور 5 ولتی می شود و خروجی رگولاتور از 5 ولت به 2 ولت افت می کند. دلیلش چیه؟ راه حل این مشکل چیست؟
    ممنون

پاسخ : تابلو و روان و افت شدید ولتاژ از 5 ولت به 2 ولت

سلام دوست عزیز
    اگر مطمئن هستی در مدارت اتصال کوتاه وجود نداره
    مدارت خیلی جریان میکشه یا ولتاژ ورودی 7805 رو خیلی بالا هست و در نتیجه توان خروجی کم میشه
    اگر یه منبع تغذیه آزمایشگاهی داری با اون آزمایش کن ببین مقدار جریان مصرفی مدارت چقدره
    اگر بالای 1 آمپر باشه از یه رگولاتور دیگه استفاده کن
    اگر زیر یه آمپر باشه ولتاژ ورودی 7805 رو پایین بیار (تا 7V) و یه هیت سیگ خوب برای رگولاتور بزار

موفق باشی

دیدگاه

سلام.
      من به رگولاتور 12 ولت و 2 آمپر به ورودی رگولاتور دادم. برای تغذیه مثبت led ها رو یک رگولاتور جدا گذاشتم برای تغذیه میکرو هم یک رگولاتور جدا گذاشتم. فقط رگولاتور مربوط به led ها داغ می شود.
      اگر رگولاتور ها رو بردارم و به جاش از 5 ولت پاورسوپلای کامپیوتر که تا 20 آمپر هم می دن استفاده کنم مشکل حل می شود؟
      ممنون

دیدگاه

با سلام
        منم تامین جریان led ها برام یه سوال شده . در عمل کسی از دوستان سخت افزاری رو که برای تابلو روان های تبلیغاتی استفاده میکنن دیده؟
        فرض کنیم تابلو خیلی بزرگ باشه و مثلا 4-5 آمپر جریان بکشه اونوقت چه طور باید جریان رو تامین کنیم؟
        آیا مثلا میشه برای رفع مشکل دوستمون به جای اینکه از یه رگولاتور برای led ها استفاده بشه از دو تا استفاده کنه تا فشار کمتری روی رگولاتور ها بیاد ؟

دیدگاه

بعد از چند ثانیه شروع به گرم شدن رگولاتور 5 ولتی می شود و خروجی رگولاتور از 5 ولت به 2 ولت افت می کند. دلیلش چیه؟ راه حل این مشکل چیست؟
          فکر کنم یه جای مدارت اتصال کوتاه داره وگرنه که در عرض چند ثانیه نباید اونقدر داغ بشه
          اگر رگولاتور ها رو بردارم و به جاش از 5 ولت پاورسوپلای کامپیوتر که تا 20 آمپر هم می دن استفاده کنم مشکل حل می شود؟
          اگه مدارت اتصال کوتاه داشته باشه اونوقت چون جریان دهی پاور زیاده یه جای بردت می سوزه
          مگه تابلوتون چه قدریه که اینقدر جریان زیاد می کشه؟(اگه اتصال کوتاه نداشته باشه)
          اگه هر led رو با 20ma هم جریان بدی و تابلوت 16در128 هم باشه اونوقت به ماکسیمم 128*0.020=2.5A جریان نیاز داری.(البته اگه از روش رفرشی استفاده می کنی)
          فرض کنیم تابلو خیلی بزرگ باشه و مثلا 4-5 آمپر جریان بکشه اونوقت چه طور باید جریان رو تامین کنیم؟
          فکر کنم در اینصورت بهتر باشه از یه منبع تغذیه سوئیچینگ استفاده کنید. :mrgreen:

[glow=black,2,300]بردی جالب با سیستم عاملی جالب !!![/glow]

دیدگاه

از کجا بدونم که اتصال کوتاه داره یه نه؟ اگه اتصال کوتاه باشه ایا LED ها روشن می شوند یا نه؟
            LED های تابلوی من قبل از اینکه رگولانور داغ بشه نورشون خوبه به محض اینکه داغ می شود (رگولاتور) نور led ها خیلی کم می شود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط feshwari
              از کجا بدونم که اتصال کوتاه داره یه نه؟ اگه اتصال کوتاه باشه ایا LED ها روشن می شوند یا نه؟
              LED های تابلوی من قبل از اینکه رگولانور داغ بشه نورشون خوبه به محض اینکه داغ می شود (رگولاتور) نور led ها خیلی کم می شود.
              به نظر من دو تا رگولاتور برای ال ای دی ها بذار ببین چی میشه

دیدگاه

2تا هم گذاشتم باز هم گرم می شود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط feshwari
                  2تا هم گذاشتم باز هم گرم می شود.
                  از حالت قبل کمتر گرم میشه ؟یعنی بازم افت ولتاژ داری؟
                  با آمپر متر ببین چه قدر جریان میکشه؟

دیدگاه

امشب که ر فتم خونه مقدار آمپر رو تست می کنم. فکر می کنی اگر بجای رگولاتور از 5 ولت پاورسوپلای کامپیوتر که بالای 15 آمپر جریان می دهد استفاده کنم مشکل حل می شود؟
                    با تشکر

دیدگاه

سلام دوست من
                      اینکار اصلا و ابدا اصولی نیست که 2 تا رگولاتور را با هم موازی کنید اصلا هیچوقت دو منبع ولتاژ را با هم نباید موازی کنید چون اگر ولتاژ یکی از آنها کمی در حد چند صدم ولت از یکی دیگر بیشتر باشد یک جریان چرخشی ایجاد خواهد شد و یکی بعنوان مصرف کننده خواهد شد
                      راه حل شما قرار دادن یک خازن بزرگ در حد 3300 میکرو فاراد در خروجی رگولاتور و استفاده از هیت سینک میباشد
                      موفق باشید
                      فرزندم در راه است

دیدگاه

سلام.
                        رگولاتور رو از رو بورد جدا کردم وصلش کردم به یه آلومنیوم بزرگ. الان دیگه داغ نمی شود و ولتاژ هم افت نمی کند. ممنون از کمک همه دوستان
                        :wow: :applause: :nice: :job:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط feshwari
                          سلام.
                          رگولاتور رو از رو بورد جدا کردم وصلش کردم به یه آلومنیوم بزرگ. الان دیگه داغ نمی شود و ولتاژ هم افت نمی کند. ممنون از کمک همه دوستان
                          :wow: :applause: :nice: :job:
                          شماره آی سی رگولاتور که استفاده کردی چیه؟

دیدگاه

از 7805 استفاده کردم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X