اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پایین بودن ولتاژ ساختمان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پایین بودن ولتاژ ساختمان

با سلام
    برق منزل ما هیچ وقت از 185 ولت بالاتر نمیره و در شب همیشه حدود 165ولت هست!
    ما در یه پارتمان 4 واحده زندگی میکنیم یه بار رفتم و ولتاژ برق واحد های دیگه رو اندازه گرفتم یکی 200 ولت, واحد ما و یه واحد دیگه 170 ولت! ,
    و یه واحد دیگه220 ولت بود
    خیلی جالبه یه بار به طور تصادفی کلید یکی از لامپ ها رو قطع کردم و رفتم ولتاژ رو از دو سر لامپ اندازه گرفتم
    به جای 0 عدد 135 ولت رو نشون داد !حالا نمیدونم مشکل از کجاست یه بار با مامور خوندن کنتور که صحبت میکردم گفت که ترانس تنظیم نیست اما چرا
    یکی از واحدها ولتاژسش کاملا مناسبه ؟ ویه نکته دیگه : وقتی همه فیوزها رو قطع میکنم فازمتر هم با فاز و هم با نول روشن میشه!!!

پاسخ : پایین بودن ولتاژ ساختمان

نوشته اصلی توسط پراو
    با سلام
    برق منزل ما هیچ وقت از 185 ولت بالاتر نمیره و در شب همیشه حدود 165ولت هست!
    ما در یه پارتمان 4 واحده زندگی میکنیم یه بار رفتم و ولتاژ برق واحد های دیگه رو اندازه گرفتم یکی 200 ولت, واحد ما و یه واحد دیگه 170 ولت! ,
    و یه واحد دیگه220 ولت بود
    خیلی جالبه یه بار به طور تصادفی کلید یکی از لامپ ها رو قطع کردم و رفتم ولتاژ رو از دو سر لامپ اندازه گرفتم
    به جای 0 عدد 135 ولت رو نشون داد !حالا نمیدونم مشکل از کجاست یه بار با مامور خوندن کنتور که صحبت میکردم گفت که ترانس تنظیم نیست اما چرا
    یکی از واحدها ولتاژسش کاملا مناسبه ؟ ویه نکته دیگه : وقتی همه فیوزها رو قطع میکنم فازمتر هم با فاز و هم با نول روشن میشه!!!
    ولتاژ رو با چی اندازه گرفتی
    اگه مطمئنی از اینکه دستگاه اندازه گیری دقیق ه نول شبکه مشکل داره
    برای اطمینان بیشتر از این برق رو از کنتور قطع کن و از همونجا اندازه گیری (قبل از قطع و بعد از قطع )کن اگه اعداد خیلی تغییر کرد قطعا از نول ه

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

و از همونجا اندازه گیری (قبل از قطع و بعد از قطع )کن اگه اعداد خیلی تغییر کرد قطعا از نول ه
      با تشکر
      میشه قسمت مذکور رو بیشتر توضیح بدید , منظور از تغییر اعداد چیه؟

دیدگاه

منظورم اینه که یک بار بدون مصرف کننده و یکبار با مصرف کننده ولتاژ رو اندازه گیری کن
        حالا مهم نیست چطوری
        به نظر من از فیوز کنتور می تونه بهترین گزینه باشه چون با قطع اون تمام مصرف مننده ها از مدار خارج میشن

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پراو
          اما چرا
          یکی از واحدها ولتاژسش کاملا مناسبه ؟
          برای اینکه فشار به یکی از فازها زیاد نیاد و فاز دیگه بیکار باشه در هنگام نصب کنتور همیشه به هر کنتور از یک فاز تیر برق وصل میکنن(همه تیر برق ها هر سه فاز رو دارن)
          ممکنه شانس شما همون فازی که مشکل داره رو به کنتور شما وصل کردند
          ما هم با همین مشکل البته نه به این افتضاحی درگیر بودیم به اداره برق مراجعه کردیم گفتن باید درخواست کتبی بدین تا بیان بررسی کنن
          پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

سلام
            دوستمون خوب توضیح داده
            همه اتصالات نول را چک کن
            از کنتور شروع کن ببین ولتاژ کنتور چقدر هست اگه نرمال بود به سراغ جعبه فیوزها برو ...همین طور ادامه بده تا مشکل را حل کنی
            یه نگاهی هم به کابل ورودی از پایه کن بررسی کن نول خونه خوب به پایه اتصال داده شده یا نه
            تا نگاه میکنی وقت رفتن هست + ناگهان چه زود دیر میشود = تشکر یادت نره!

دیدگاه

معمولا اگه نول جایی ضعیف شده باشه یا قطع شده باشه یه اتصالی مثلا به لوله آب داشته باشه اینجوری میشه. فک کنم توضیح دوستان کامل بود من دیگه توضیحی نمیدم

دیدگاه

با تشکر ار دوستان
                درخواست دادم اداره برق و مامور اومد و ولتاژ قبل و بعد از کنتور رو اندازه گرفت که هر دو یکی بود بنابراین رفت روی تیر برق و برق 4 واحد رو روی فاز قوی تر انداخت و مشکل حل شد
                اما یه سوال دیگه :
                مگه با قطع تمام فیوز های جعبع تقسیم نباید برق ساختمان قطع بشه ؟؟؟ راستش خواستم کلید کولر رو عوض کنم فقط فیوز های جعبه تقسیم رو قطع کردم اما دیدم که فاز کولر فاز متر رو روشن میکنه و حتما برای خاموش شدنش باید فیوز از کنتر قطع بشه

دیدگاه

خوشحالم که مشکلتون حل شد
                  همه فیوزها که قطع کردی
                  با یه مولتی متر چک کن که سیمهای ام کی باز هم ولتاژ هست
                  (به احتمال زیاد برگشتی نول بوده)
                  ببین کایل ورودی به خونه چند رشته داره
                  شاید برق کولر مستقیم از کنتور گرفته شده است
                  فیوزهای مینیاتوری چک کن ببین فیوز با آمپر 25 یا 32 هست

تشکر یادت نره!
                  تا نگاه میکنی وقت رفتن هست + ناگهان چه زود دیر میشود = تشکر یادت نره!

دیدگاه

سیمهای ام کی
                    ???
                    فیوزهای مینیاتوری چک کن ببین فیوز با آمپر 25 یا 32 هست
                    ???

دیدگاه

خیلی جاها دیدم که به جای اینکه فاز رو ببرن توی فیوز نول رو بردن توی فیوز اول از این اطمینان حاصل کن
                      احتمالا برق شما دو فاز شده باشه این رو هم چک کن(از قبل از فیوز و بعد از فیوز)

دیدگاه

منظورم از دو فاز اینه که به علت اتصالی برق کشی ساختمان یا خارج از ساختمان این مشکل پیش میاد چون خودمون هم همچین مشکلی داشتیم که از خارج از ساختمان بود که یکی از سیم فاز ها با نول اتصالی کرده بود

دیدگاه

الان مشکل از کابل برق بود... پس اون کابل قبلیه ..مشکداره چی میشه...؟همینجوری ولش کرد؟
                          دعای صبح و آه شب کلید گنج مقصود است
                          بدین راه و روش میرو که با دلدار پیوندی
                          در این بازار اگر سودیست با درویش خرسند است
                          خدایا منعمم گردان به درویشی و خرسندی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X