اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشگل در avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشگل در avr

دوستان من یه برنامه نوشتم و از interrupt تایمر صفر استفاده کردم که توی پروتیوس جواب میده ولی توی عمل جواب نمیده مشگل از کجاست؟

پاسخ : مشگل در avr

وقفه ات خارجی یا داخلیه ؟ بیشتر توضیح بده. oo:
    من از پایان می ترسیدم و آغاز کردم . . .

دیدگاه

وقفه داخلیه از تایمر صفر استفاده کردم
      داخل وقفه یه سری محاسبات مربوط به adc و کانتر هستش که مقدار adc را میخونه ولی توی زمانی که باید دوباره refresh بشه این کار انجام نمی شه و اگه دوباره میکرو را خاموش یا روشن کنیم مقدار adc جدید را میخونه
      از از تایمر 1 هم به عنوان کانتر استفاده کردم
      البته من داخل وقفه هم که یه led میذارم که روشن و خاموش بشه هم خوب کار نمی کنه
      ممنون میشم اگه کمکم کنید

دیدگاه

زمان تایمرت را بیشتر کن (سرعت پائین تر) اگر کار کرد مشکل از overlap شدن دو سیکل پشت سر هم است ایضا در این حالت یه جایی وقفه ها دوباره فعال میشن.

برای رفعش یک متغیر عمومی بگیر و در هنگام بروز وقفه چک کن اگر مقدار غیر صفر داره سریعا برو بیرون و در غیر این صورت یک مقدار صفر بهش بده. محاسبات رو انجام بده. صفرش کن و بیا بیرون.

دیدگاه

از راهنمایی دوستان تشکر می کنم ولی زمان تایمر را که زیاد می کنم باز هم خوب جواب نمیده
          من با پروتیوس که شبیه سازی کردم جواب داده
          چیزی به نظرتون نمی رسه؟

دیدگاه

سلام،
            پس احتمالآ یک مشکل توی درایو کردن میکرو داری ، تغذیه و کلاک میکروتو جک کن و برای اطمینان، یک برنامه ی خیلی ساده با تایمر صفر بده به میکرو .
            موفق باشی
            من از پایان می ترسیدم و آغاز کردم . . .

دیدگاه

نکنه تو داخل سابروتین وقفه انتراپت تایمر یا اینتراپت کلی رو غیر فعال میکنی ؟
              از توضیحاتتون اینطور میشه فهمید .
              ولی وقتی میگین پروتیوس جواب میده حتما اینطور نیست دیگه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X