ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17
    2010/06/17
    40
    0

مدار دنده عقب ماشين؟؟؟

توي ماشينهاي جديد مثل بي ام و و آزرا (كه من ديدم) وقتي دنده عقب ميگيري اولا پرده شيشه عقب مياد پايين و بعد هم آينه ها بصورت خودكار ميان پايين تا زير چرغ عقب رو نشون بدن و بعد كه دنده جلو ميري دوباره برميگردن سر جاشون.. مي خواستم بدونم مدار اين امكان عملكردش چجوريه؟؟؟ ممكنه شكل مدارش رو كسي طراحي كنه؟
    2009/02/16
    38
    0

پاسخ : مدار دنده عقب ماشين؟؟؟

باسلام
    من بعلت نوع كارم تا حدودي قطعات انواع خودروها رو ميشناسم . البته خودروهاي توليد داخل
    در خودروها قطعه اي به نام مهره استپ دنده عقب كه مكانيكيها بهش فشنگي دنده عقب ميگن وجود داره
    اين قطعه چيزي جز يك ميكروسوئيچ نيست .
    با وجود اين قطعه و وجود ECU انجام كارهايي كه گفتيد كار چندان پيچيده و خارق العاده اي نيست
    فقط كافيه خروجي فشنگي را به ECU برده و خروجيهاي لازم را از آن بگيريد و برنامه ECU را بنويسيد
    2010/06/17
    40
    0

ممنونم... اما اگه ماشيني اي سي يو نداشته باشه چي؟؟
    2009/02/16
    38
    0

اگر ماشيني ECU نداشته باشه طبيعتا پرده برقي و آيينه برقي هم نداره :redface:
    حتي اگر ECU هم داشته باشه نميتونيد برنامه اونو تغيير بديد و خروجيهاش هم كاملا محدود و مخصوص همون نوع خودرو طراحي شده و از طرفي بصورت Pack ساخته ميشه و بخاطر قيمت بالايي كه داره كسي نمياد بازش كنه و باهاش ور بره
    اگه گفتم انجامش آسونه منظورم موقع طراحي خودرو بود نه بعد از اون
    شما كه قصد نداريدكلي هزينه كنيد و روي پرايد آيينه برقي ببنديد و بعد يك برد بسازيد كه موقع دنده عقب رفتن آيينه بياد پايين و ديگه برنگرده بالا ؟؟؟ oo:
    2010/06/17
    40
    0

پرايد من كره اي و بدون اي سي يو هست
    اما روش آينه برقي نصب كردم با 18 تومن... اگه مي خوايد لينك بدم ببينيد... حالا مي خوام يه مداري باشه كه وقتي دنده عقب مي گيرم آينه ها چند درجه به طرف پايين خم بشن و بعد برگردن بالا...
    فكر نمي كنم زياد عجيب غريب باشه... كافيه واسه سيمي كه آينه ها رو بالا پايين مي كنه يه مدار نصب كنم كه
    وقتي دنده عقب مي گيرم بوسيله تايمر چند ثانيه مدار رو وصل كنه تا آينه بياد پايين...(به موتور آينه برق برسونه) بعد هم بعد از دنده جلو دادن همون چند ثانيه تايمر رو بياره بالا...
    همينه ديگه؟؟؟
    حالا تو اي سي يو اين با سي پي يو هست... اينجا با يه آي سي تايمر... ممكنه ديگه؟
    2010/03/05
    3,251
    67

خوب چرا تایمر
    شما بیا یه ورودی از چراغ دنده عقب بده به یه میکرو و خروجی های لازم روو ازش بگیر
    2010/03/05
    3,251
    67

راستی یه چیزی شما چجوری میخوای دقیقا آینه رو به جای اولش برگدونی؟
    2010/06/17
    40
    0

ههههه ميدونستم ديگه چرا ميومدم اينجا؟؟/ مي رفتم درست مي كردم ديگه... ميشه از 2 تا تايمر استفاده كرد... وقتي تايمر اول شروع كرد آينه رو بياره پايين همون موقع اونيكي هم راه بندازه
    اما اينجوره يه مشكلي هست... شايد دنده عقب طول كشيد... پس بايد يه كاري كرد كه وقتي دنده عقب خاموش ميشه (چراغ) يه مدار ديگه كه تايمر برگردوندن آينه سرجاشه شروع به كار كنه... خوب نيست؟
    2010/03/05
    3,251
    67

شما تا حالا آینه برقی رو باز کردید ببینین سیستمش چیه؟ شاید جور دیگه ای باشه؟
    البته یه کار دیگه هم میتونین بکنین
    شما اگه یه موتور رو شافتش رو که در حال چرخش هست نگه دارین جریان بیشتری میکشن خوب شما وقتی میخواین موتور رو پایین بیارین بیاین با یه تایمر زمان بگیرین بعد وقتی موتور به حالت ایست رفت زمان گرفتن رو قطع کنین و به اندازه همون زمان دوباره آینه رو بیارین بالا
    شما این کارارو با میکرو انجام بدین راحتر هستین
    2010/06/17
    40
    0

ممكنه ساده تر بگي؟؟ من آماتورم ها..
    من خودم آينه برقي رو نصب كردم... اگه مايليد توي اين لينك كامل توضيح دادم با تقشه...

براي پايين آوردن بايد خيلي ساده باشه... مداري كه وقتي دنده عقب مي گيري چند ثانيه وصل شده و باعث پايين اومدن آينه ها ميشه...
    براي بالا بردن هم مداري باشه كه با دنده جلو دادن يا قطع كردن دنده عقب همون مقدار بياره بالا... نميدونم ديگه اسمش ميكروكنترل يا تايمر... منظورم اينكه تايم مشخصي مدار وصل بشه
    آيا مداري ميشه طراحي كرد كه با خاموش شدن چراغ دنده عقب(كه قرار ازش برق بگيرم) مدار روشن بشه؟؟؟

oh help me
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17