اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار دنده عقب ماشین؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار دنده عقب ماشین؟؟؟

توی ماشینهای جدید مثل بی ام و و آزرا (که من دیدم) وقتی دنده عقب میگیری اولا پرده شیشه عقب میاد پایین و بعد هم آینه ها بصورت خودکار میان پایین تا زیر چرغ عقب رو نشون بدن و بعد که دنده جلو میری دوباره برمیگردن سر جاشون.. می خواستم بدونم مدار این امکان عملکردش چجوریه؟؟؟ ممکنه شکل مدارش رو کسی طراحی کنه؟

پاسخ : مدار دنده عقب ماشین؟؟؟

باسلام
    من بعلت نوع کارم تا حدودی قطعات انواع خودروها رو میشناسم . البته خودروهای تولید داخل
    در خودروها قطعه ای به نام مهره استپ دنده عقب که مکانیکیها بهش فشنگی دنده عقب میگن وجود داره
    این قطعه چیزی جز یک میکروسوئیچ نیست .
    با وجود این قطعه و وجود ECU انجام کارهایی که گفتید کار چندان پیچیده و خارق العاده ای نیست
    فقط کافیه خروجی فشنگی را به ECU برده و خروجیهای لازم را از آن بگیرید و برنامه ECU را بنویسید

دیدگاه

ممنونم... اما اگه ماشینی ای سی یو نداشته باشه چی؟؟

دیدگاه

اگر ماشینی ECU نداشته باشه طبیعتا پرده برقی و آیینه برقی هم نداره :redface:
        حتی اگر ECU هم داشته باشه نمیتونید برنامه اونو تغییر بدید و خروجیهاش هم کاملا محدود و مخصوص همون نوع خودرو طراحی شده و از طرفی بصورت Pack ساخته میشه و بخاطر قیمت بالایی که داره کسی نمیاد بازش کنه و باهاش ور بره
        اگه گفتم انجامش آسونه منظورم موقع طراحی خودرو بود نه بعد از اون
        شما که قصد نداریدکلی هزینه کنید و روی پراید آیینه برقی ببندید و بعد یک برد بسازید که موقع دنده عقب رفتن آیینه بیاد پایین و دیگه برنگرده بالا ؟؟؟ oo:

دیدگاه

پراید من کره ای و بدون ای سی یو هست
          اما روش آینه برقی نصب کردم با 18 تومن... اگه می خواید لینک بدم ببینید... حالا می خوام یه مداری باشه که وقتی دنده عقب می گیرم آینه ها چند درجه به طرف پایین خم بشن و بعد برگردن بالا...
          فکر نمی کنم زیاد عجیب غریب باشه... کافیه واسه سیمی که آینه ها رو بالا پایین می کنه یه مدار نصب کنم که
          وقتی دنده عقب می گیرم بوسیله تایمر چند ثانیه مدار رو وصل کنه تا آینه بیاد پایین...(به موتور آینه برق برسونه) بعد هم بعد از دنده جلو دادن همون چند ثانیه تایمر رو بیاره بالا...
          همینه دیگه؟؟؟
          حالا تو ای سی یو این با سی پی یو هست... اینجا با یه آی سی تایمر... ممکنه دیگه؟

دیدگاه

خوب چرا تایمر
            شما بیا یه ورودی از چراغ دنده عقب بده به یه میکرو و خروجی های لازم روو ازش بگیر

دیدگاه

راستی یه چیزی شما چجوری میخوای دقیقا آینه رو به جای اولش برگدونی؟

دیدگاه

ههههه میدونستم دیگه چرا میومدم اینجا؟؟/ می رفتم درست می کردم دیگه... میشه از 2 تا تایمر استفاده کرد... وقتی تایمر اول شروع کرد آینه رو بیاره پایین همون موقع اونیکی هم راه بندازه
                اما اینجوره یه مشکلی هست... شاید دنده عقب طول کشید... پس باید یه کاری کرد که وقتی دنده عقب خاموش میشه (چراغ) یه مدار دیگه که تایمر برگردوندن آینه سرجاشه شروع به کار کنه... خوب نیست؟

دیدگاه

شما تا حالا آینه برقی رو باز کردید ببینین سیستمش چیه؟ شاید جور دیگه ای باشه؟
                  البته یه کار دیگه هم میتونین بکنین
                  شما اگه یه موتور رو شافتش رو که در حال چرخش هست نگه دارین جریان بیشتری میکشن خوب شما وقتی میخواین موتور رو پایین بیارین بیاین با یه تایمر زمان بگیرین بعد وقتی موتور به حالت ایست رفت زمان گرفتن رو قطع کنین و به اندازه همون زمان دوباره آینه رو بیارین بالا
                  شما این کارارو با میکرو انجام بدین راحتر هستین

دیدگاه

ممکنه ساده تر بگی؟؟ من آماتورم ها..
                    من خودم آینه برقی رو نصب کردم... اگه مایلید توی این لینک کامل توضیح دادم با تقشه...

برای پایین آوردن باید خیلی ساده باشه... مداری که وقتی دنده عقب می گیری چند ثانیه وصل شده و باعث پایین اومدن آینه ها میشه...
                    برای بالا بردن هم مداری باشه که با دنده جلو دادن یا قطع کردن دنده عقب همون مقدار بیاره بالا... نمیدونم دیگه اسمش میکروکنترل یا تایمر... منظورم اینکه تایم مشخصی مدار وصل بشه
                    آیا مداری میشه طراحی کرد که با خاموش شدن چراغ دنده عقب(که قرار ازش برق بگیرم) مدار روشن بشه؟؟؟

oh help me

دیدگاه

اینم لینک آینه برقی
                      http://www.tuningtalk.com/forum/topic-t39897-15.html
                      حتما ببینید

دیدگاه

میشه
                        آره ولی من تا حالا با ایسی های تایمر کار نکردم
                        شما تا حالا با میکرو کنترلر avr کار کردید؟گه کردید خوب من برنامشو مینویسم براتون وگرنه باید از دوستان در بخش دیجیتال برای استفاده از ای سی تایمر و مدارات گسسته کمک بگیرید

دیدگاه

نه من تا حالا نه با تایمر نه میکروکنترلر کار نکردم...

دیدگاه

پس بهتره همین الان شروع کنید و با میکرو کار کنید که داخل خودش تایمر هم داره

دیدگاه

راستی اگه فوری کار رو میخواید برید به بخش دیجیتال و اونجا از بروبچ کمک بگیرید که براتون یه مدار طراحی کنند ولی فکر کنم یه مقدار بزرگ بشه مدارش
                              در ضمن اون بخش ECU هم با میکرو هست که مثلا فکر کنم برای پراید یه atmega8باشه
                              مطمئنید ماشین شما ECU نداره؟ شما مثلا میبرید ماشین رو تنظیم موتور کنند فوری میکنند با کامیپتر یا دستی انجام میدند؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X