اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کد برای PIC16F84A

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کد برای PIC16F84A

سلام دوستان من این کد ها رو تو پیک بیسیک پرو نوشتم کامپایل می کنم میریزم تو میکرو یه ال ای دی هم با یه مقاومت 330 اهمی به پایه 6 وصل می کنم و 5 ولت به VDDوGNDرو هم به VSSمیزنم ولی ال ای دی روشن خاموش نمیشه البته زمین ال ای دی هم وصله.
    البته من از کریستال استفاده نکردم و خواست از اسیلاتور داخلیه خود میکرو استفاده بشه و از دستور DEFINEاستفاده کردم آیا درسته ؟
    در برنامه IC PROG هم برای استفاده از اسیلاتور داخلی باید اسیلاتور روی XTباشه یا یه چیزه دیگه؟
    کد هم اینه:
    DEFINE OSC 4
    :MAIN
    TRISB.0=0
    HIGH PORTB.0
    PAUSE 50
    LOW PORTB.0
    GOTO MAIN
    باید کار کنه یا مه درسته یا غلطه؟

پاسخ : کد برای PIC16F84A

سلام
    F84 اسیلاتور داخلی نداره ، پس نمی شه از اون استفاده کرد . دستور DEFINE OSC واسه تعریف سرعت هست نه استفاده از اسلاتور داخلی . اما وقتی اسلاتور شما با 4MHZ کار می کنه ، باید تو IC-PROG ، نوع XT انتخاب بشه . موقع وصل مدار هم حتما باید از همین سرعت یا نهایت سرعت هایی تو رنج XT استفاده بشه تا میکرو درست کار کنه . برنامه هم درست هست و ایرادی نداره . البته به طرز اتصال LED هم دقت کن . شایأ درست وصل نکرده باشی که روشن نمی شه .
    به دلیل رعایت نکردن قوانین ، امضا ویرایش شد.

دیدگاه

یعنی من باید تو مدار یه میکروی 4 مگا هرتز هم بزارم تل ال ای دی چشمک بزنه.

اضافه شده در تاریخ :
      ال ای دی رو به پایه 6 وصل کنم دیگه؟
      یا به پایه دیگه ای باید وصل شه؟
      portb.0میشه پایه 6

دیدگاه

واسه اینکه میکروی شما کار کنه باید اسلاتور خارجی رو بهش اضافه کنید که شامل یه کریستال و دو مقاومت هست . اگه اسلاتور خارجی رو نزده باشی مدار به هیچ وجه کار نمی کنه . چون f84 اسیلاتور داخلی نداره .

دیدگاه

یه کریستال و دوتا خازن عدس 33 پیکو یا دو تا مقاومت شما تو جواب نوشتین مقاومت منم به شک انداختین.

دیدگاه

:mrgreen: :mrgreen:
            شرمنده
            قاطی کردم
            منظورم خازن بود . البته بدون خازن هم کار می کنه . اما دقت پائین میاد .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X