اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یه سوال در مورد پروژه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یه سوال در مورد پروژه

سلام
    دوستان استاد ما یه تمرین بهمون داده واسه پروژه آزمایشگاه FPGA و میدونم که یکم بگردم پیدا می کنم ولی این ترم اینقدر تمرین و پروژه دارم نمیتونم وقتمو بذارم واسه این و میدونم واسه شما کاری نداره ممنون میشم کمکم کنید .
    سوالش اینه :
    یدونه ALU داریم که 2 تا ورودی میگیره و 2 تا هم ورودی برای عملگر داره یعنی تا اینجا شد 4 تا ورودی .2 تا برای عملوند ها و 2 تا هم برای عملگرها که بوسیله این عملگرها یکی از 4 عمل اصلی انتخاب میشه و روی عملوندها پیاده میشه مثلا 00 برای جمع و 01 برای ضرب و .... که ترتیبشون مهم نیست .تا اینجاش مشکلی نیست فقط قسمت آخرش نمیدونم چجوریه که باید بوسیله یه ورودی دیگه یدونه آدرس به ALU بدیم که از طریق BUS اون جواب بدست اومده رو توی همون آدرس توی RAM بریزه . یعنی مثلا بهش گفتیم ورودی ها 4 و 5 هستن و عملیات هم ضرب هست و آدرس مورد نظر هم 250 باید عدد 20 روی از طریق باس درون آدرس 250 از RAM بریزه .
    خیلی ممنون میشم برنامشو برام بزارین

پاسخ : یه سوال در مورد پروژه

یعنی کسی نیست به من کمک کنه؟فک کنم برای کسایی که چندساله کار کردن خیلی آسون باشه این پروژه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsenp910
      سلام
      دوستان استاد ما یه تمرین بهمون داده واسه پروژه آزمایشگاه FPGA و میدونم که یکم بگردم پیدا می کنم ولی این ترم اینقدر تمرین و پروژه دارم نمیتونم وقتمو بذارم واسه این و میدونم واسه شما کاری نداره ممنون میشم کمکم کنید .
      سوالش اینه :
      یدونه ALU داریم که 2 تا ورودی میگیره و 2 تا هم ورودی برای عملگر داره یعنی تا اینجا شد 4 تا ورودی .2 تا برای عملوند ها و 2 تا هم برای عملگرها که بوسیله این عملگرها یکی از 4 عمل اصلی انتخاب میشه و روی عملوندها پیاده میشه مثلا 00 برای جمع و 01 برای ضرب و .... که ترتیبشون مهم نیست .تا اینجاش مشکلی نیست فقط قسمت آخرش نمیدونم چجوریه که باید بوسیله یه ورودی دیگه یدونه آدرس به ALU بدیم که از طریق BUS اون جواب بدست اومده رو توی همون آدرس توی RAM بریزه . یعنی مثلا بهش گفتیم ورودی ها 4 و 5 هستن و عملیات هم ضرب هست و آدرس مورد نظر هم 250 باید عدد 20 روی از طریق باس درون آدرس 250 از RAM بریزه .
      خیلی ممنون میشم برنامشو برام بزارین
      -------------------------------
      شما آدرس رو به ALU می دی ؟؟؟؟؟ آدرس باید قبلا روی آدرس رجیستر قرار داشته باشه یعنی زمانی که دستور decode میشه. به نظرم این موضوع ربطی به alu نداره.
      بی تو مهتاب شبی باز از آن کوچه گذشتم
      همه تن چشم شدم خیره به دنبال تو گشتم...

دیدگاه

ممنون از پاسختون دوست عزیز.والا دقیقا منم متوجه نشدم این آدرس چجوریه ولی فکر کنم استاد فقط میخواسته یه ورودی آدرس به ALU اضافه بشه بعدش بگیم که حاصل توی این آدرس از حافظه ذخیره بشه.مهم نیست که از لحاظ تئوری درست باشه فقط استاد میخواد ما یه ورودی بدیم به ALU و از طریق آدرسی که به این ورودی میدیم اطلاعات در خونه مورد نظر ذخیره بشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X