به گزارش فارنت و به نقل از پايگاه اينترنتي “تک اسپوت “، يکي از توسعه دهندگان و برنامه نويسان فايرفاکس 4 ، بعد از بررسي همه جانبه آخرين نسخه دومرورگر فايرفاکس و کروم به توضيح دلايل سرعت بيشتر مرورگر کروم در مقابل فايرفاکس پرداخته است.

طراح رابط کاربري مرورگر فايرفاکس4، ” جان وين هيل ” اين مورد را بررسي قرار داده است که چرا کاربران احساس ميآ*کنند که کروم سريعآ*تر از فايرفاکس است و بعد از بررسي ويديوهاي گرفته شده از کار با اين دو مرورگر به نتايج جالبي دست پيدا کرده است.

به طور مثال، وقتي فايرفاکس باز است و شما در مرورگر به جستجو مي پردازيد و سرانجام به homepage بازميآ*گرديد و در آن سو نيز وقتي مرورگر کروم باز است و شما در مرورگر به جستجو ميآ*پردازيد و دوباره به homepage خود بازميآ*گرديد کاربر احساس ميآ*کند که فايرفاکس اين مراحل را طولانيآ*تر انجام ميآ*دهد، اما کروم داراي سرعت بالاتري است.
به عبارت بهتر به نظر ميآ*رسد که فايرفاکس افزونهآ*هاي خود را چک ميآ*کند و دوباره به homepage بازميآ*گردد در حالي که کروم همه چيز را شسته و رفته و در يک مرحله تحويل کاربر ميآ*دهد.
مي توان دليل اين کار را به اين صورت توضيح داد که کروم کمتر از جذابيتآ*هاي بصري در مرورگر خود استفاده کرده و افزونهآ*هاي آن نيز داراي ساختار گرافيکي بسيار سادهآ*اي هستند و اين در حالي است که افزونهآ*هاي فايرفاکس داراي چنين خصوصيتي نيستند. پس مي توان راز موفقيت و داشتن سرعت بيشتر کروم را در ظاهري ساده تر و استفاده کمتر از جذابيتآ*هاي بصري دانست.
جان وين هيل به طرفداران فايرفاکس اين مژده را داده که نسخه 4 اين مرورگر بسيار سريع بوده و داراي قابليتآ*هاي بسيار پيشرفتهآ*اي است.
براي مطالعه گزارش کامل اين بررسي ميآ*توانيد به

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

عضویت

مراجعه کنيد.