اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع 0 تا 150 ولتی 2 آمپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منبع 0 تا 150 ولتی 2 آمپر

سلام
    من میخواستم یه منبع تغذیه 2 آمپری 0 تا 150 ولتی بسازم. میشه کمکم کنید که بسازمش؟ میخوام یه ترانس 150 ولتی بدم بپیچن برام. بعد از یک رگولاتور استفاده کنم که ولتاژ منغیر تولید کنم ولی آیا یه همچین رگولاتوری هستش که بشه این کار رو کرد؟
    ممنون

پاسخ : منبع 0 تا 150 ولتی 2 آمپر

شما یکم تو بخش منابع سوییچینگ گشت بزنی دستت میاد که باید چی کار کنی .

دیدگاه

ممنون که جوابمو دادین. نمیشه بدون سوییچینگ کار کرد؟ سوییچینگ یه خورده سخته.
      یه مطالعاتی در مورد آیسی های top کردم ولی مثل اینکه نمیشه متغیرش کرد؟ بعد نمیدونم چرا این برنامه PI Expert نمیزاره که ولتاژ 150 ولت خروجی داشته باشم ولی 100 ولتی رو میزاره.

ممنون

دیدگاه

با سالم
        من توصیه میکنم ترانس از هر 33 ولت یک سر بده بیرون ( 5 تا سر داشته باشه)
        برای هر 33 ولت اگه سه تا L317 (که 250 تومن است) استفاده کنید 4 آمپر جریان از 0 ولت تا 30 ولت رگلاتور میکنه و میتونین از پتانسیومتر 5 محوره استفاده
        بعد با موازی کردن خروجی رگلاتور میتون به آمپر تا 10 و ولتاز 30 ولت و همچنین با سری کردن خروجی ها می تونین به 150 ولت تا 2 آمپر دست پیدا کنید

راه اصولی همون منبع سویچینگ است
        تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
        داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

خروجی رو چجوری سری کنیم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
            خروجی رو چجوری سری کنیم؟
            می دونم شکل خیلی حرفه ای نیست

ببین می تونی چند تا کلید بزاری یک پتانسیومتر
            پتانسیومتر به رگلاتور متغیر وصل میکنی 0 تا 30 ولت رو بهت میده
            و کلید هارو به رگلاتور ثابت 30 ولت وصل می کنی

حال میخوای 67 ولت داشته باشی دوکلید اول رو وصل میکنی بهت 60 ولت میده پتانسیومتر رو به 7 ولت تنظیم میکنی بعد خروجی ها رو سری میکنی
            تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
            داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

برای هر 33 ولت اگه سه تا L317 (که 250 تومن است) استفاده کنید 4 آمپر جریان از 0 ولت تا 30 ولت رگلاتور میکنه و میتونین از پتانسیومتر 5 محوره استفاده
              میشه بگین پتانسیومتر 5 محوره چیه؟ یعنی میتونم 3 تا Lm317 رو با هم موازی کنم؟

حال میخوای 67 ولت داشته باشی دوکلید اول رو وصل میکنی بهت 60 ولت میده پتانسیومتر رو به 7 ولت تنظیم میکنی بعد خروجی ها رو سری میکنی
              امکانش هست یه خورده در مورد طرز وصل کردن توضیح بیشتر بدین؟
              ما میتونیم که یه منبع متغیر 30 ولتی با lm317 بسازیم. حالا اگه 5 تا از این مدار ها رو درست کنیم و به هم سری کنیم میشه 150 ولت. میشه در مورد یکی کردن اینا با یک سلکتور 5 تایی توضیح بدین؟به طوری که با انتخاب کردن یک حالت اول ما 30 ولت داشته باشیم .بعد با چرخوندن سلکتور به گام بعدی 60 ولت الی آخر داشته باشیم . حالا این وسط میتونم با چرخوندن پتانسیومترها ولتاژهای بین رو هم تولید کنیم.درسته؟

ممنون

دیدگاه

مدار مجتمع که در این ولتاژ با این جریان کار کنه پیدا نمیشه و ساخت مدار
                تغذیه discrete یا گسسته هم مطمئنم از عهده شما بر نمی آید چوت به
                اطلاعات آنالوگ بالایی نیاز دارد .
                بهترین و کم هزینه ترین روش خرید و استفاده از یک عدد واریاک یا اتو ترانس
                هست که میتونی برق شهر رو از صفر تا 150 ولت تنظیم کنی .

یعنی خروجی اتو ترانس رو یکسو کنی و به مصرف کننده متصل کنی .

برای اینکه دچار برق گرفتگی نشی میتونی از یک ترانس یک به یک
                که به ترانس ایزوله معروفه در سر راه اتو ترانس قرار بدی .

یا میتونی از یک ترانس 220 به 150 ولت استفاده کنی .
                توانا بود هر كه دارا بود ز ثروت دل پير برنا بود

دیدگاه

آقا SMPS میشه بفرمائید که این منبع تغذیه رو برای چکاری میخواهید. شاید راه های بهتری هم برای حل مشکلتون وجود داشته باشه oo:

دیدگاه

سلام. والا من یه موتور AC سشوار دارم که 20000 rpm سرعتش هست. با یک دیمر معمولی هم قابل کنترل هستش و با ولتاژ dc هم کار میکنه. از 60 ولت به بالا شروع به چرخیدن میکنه و میخوام روی 100 ولت ثابت نگهش دارم. اول یه مدار دیمر ساختم که سرعت موتور رو با اون کم و زیاد میکردم ولی بعد از 3 4 دقیقه که با دیمر کار میکنه خودبخود ولتاژ بالا میره و موتور با سرعت بالاتری کار میکنه. نمیدونم چرا. به خاطر کاری که میخوام انجام بدم احتیاج دارم که موتور با سرعت 4000 rpm ثابت بچرخه. چون از دیمر نتیجه نگرفتم سعی کردم تا یه 150 ولت 2 آمپر متغیر بسازم. این بود ماجرا

دیدگاه

اینم مدار دیمر

دیدگاه

منم که رشتم الکترونیک نیست :-P میفهمم که با دیمر نمیشه ولتاژ رو کم کرد .
                        شما وقتی شکل موج رو برش میدهید پیک ولتاژ هنور 300 ولته . فقط با بارهای
                        اهمی مثل المنت شما میتوانید کاهش ولتاژ داشته باشید .

ولی زمانی که همین شکل موج برش خورده رو توسط خازن یکسو کنید می بینید
                        که خازن تا پیک ولتاژ شارژ میشه و اگه خازنتون ولتاژ کمی داشته باشه... %-(

من میگم برید یک ترانس 220 به 150 ولت بخرید و با اتو ترانس ولتاژ رو کم کنید .

البته اگه الکترونیکتون قوی هستش با منبع تغذیه سویچینگ هم میتونید به این
                        ولتاژ دست پیدا کنید .
                        توانا بود هر كه دارا بود ز ثروت دل پير برنا بود

دیدگاه

این قضیه برای موتورهای universal فرق میکنه. با برش موج شکل موج مقدار موثر زیر نمودار ولتاژ تغییر میکنه و خود موتور در حقیقت یه انتگرال گیر هستش و سرعتش با این کار کم و زیاد میشه.

دیدگاه

سلام دوست عزیز .
                            احتمالا شما زیاد هم نمیخواهی در این رابطه هزینه کنی . ولی اگه حدودا 10000 تومانی هزینه کنی میتونی یدونه ترانس 220 به 100 ولت گیربیاری .این ترانسها مخصوص وسایل دسته دوم ژاپنی هستند که بوفور توی بازار ما اومدند و وات خروجیشون هم بسته به نیازت گوناگونه.من خودم یدونشو واسه ماشین لباسشوئیمون داشتم .خیلی هم کارش عالی بود. :bye

دیدگاه

خیلی ممنون از جوابتون
                              بعد از اینکه خروجی ترانس رو یکسو کردم حالا چه جوری میتونم اون رو متغیر کنم؟ 50 ولت تا 120 ولت 2 آمپر کافیه فکر کنم.

ممنون میشم کمکم کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X