اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شارژ باتری لطفا!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شارژ باتری لطفا!

سلام به همه ی مهندسان عزیز و مهربونی که همیشه جواب میدن. :nerd:
    بچه ها یه سوال....
    اونم اینکه وسیله رو ساختم که می خوام قابلیت شارژ شدن هم داشته باشه.
    قبلا یه بار یه مداری رو سر هم کردم. برا ابار اول و دوم سارژ شد اما از دیشب گذاشتم تو شارژ و بهم جواب نمی ده.
    و اما چند نکته:
    1- از شارژر موبایلم دارم استفاده می کنم.
    2- اسم باتریمو فراموش کردم، اما نظر بدین کدوم باتری بهتره. (هر چی کوچیکتر بهتر :icon_razz
    3- اگه می شه مدارشو بگین، لطفا. :rolleyes:
    ممنووووووووووون.
    :bye
    فردا از آن كسانيست كه آرزوهاي بزرگي در سر دارند و با جرات و جسارت قدم پيش مي نهند ، آنان كه خطر مي كنند تا ناممكن ها را ممكن سازند.

پاسخ : شارژ باتری لطفا!

خوب شما باید اسم باتری رو بگی
    یا اگه نه میخوای یه باتری بهت پیشنهاد بشه حداقل بگو سیستمت چیه
    چقدر جریان میکشه
    اندازه
    قیمت
    همه اینا برای انتخاب باتری مهمه

دیدگاه

از اونجایی که این سوالا اینجا پرسیدید به نظر می آد ی چیزی تو مایه های ربات باشه...
      به نظر من ی باتری دقیقا مثل باتری موبایلتون بخرید و هر وقت خواستید شارژش کنید بذارید توی موبایلتون...
      "مسلانم قبله ام یک گل سرخ..."

If you felt sad, just think your future when you are saying"good old days!!

دیدگاه

سلام.
        نه ربات نیست! :icon_razz:
        الان دارم بهش 5 ولت می دم، جریانشم که وارد نیستم.
        یه باتری خوب می خواستم+ مدار شارژش که چطوری باشه.
        اون قبلی رو که درس کردم دقیقا با شارژر موبایلم بود. اما الان باتری مهمه و البته مدارش.
        فردا از آن كسانيست كه آرزوهاي بزرگي در سر دارند و با جرات و جسارت قدم پيش مي نهند ، آنان كه خطر مي كنند تا ناممكن ها را ممكن سازند.

دیدگاه

اول شما اندازه بگیر چقدر جریان میکشه
          بعد اینکه شما میخوای عمر باتری چقدر باشه؟
          چند ساعت دستگاهت رو روشن نگهداره ؟

دیدگاه

سلام.
            دستگاه من باید صبح تا شب روشن باشه. و جریان زیادی هم نمی کشه. با Meg8 کار کردم! :rolleyes:

دیدگاه

زیاد یا کم بودن یه چیز نسبی هست
              واسه جوشکاری 50 آمپر کم هست و برای یه led 30 میلی آمپر زیاده
              شما باید دقیقا اندازه گیری کند چقدر جریان میکشه
              با تشکر

دیدگاه

سلام.
                خب نمیشه حالا مدارشو برام بفرستین. مداری با هر جریانی که شما بگین! :angry:
                گفتم که من با 5 ولت کار می کنم. :cry2:

دیدگاه

الان بیشتر باتریهای مرغوب در بازار Li-ion هستند که در انواع جریان های مختلفی در بازار هست .
                  ولی ولتاژشون معمولا 3.7 ولته . لینک زیر چند نمونه شارژر برای این باتریها قرار داده شده :

http://www.belza.cz/charge/liich.htm
                  توانا بود هر كه دارا بود ز ثروت دل پير برنا بود

دیدگاه

بیچاره نکن بچه مردما آلفا جون!
                    بله لیتیم آیون ها باتری های خیلی خوبی هستن(بهتر بگم بهترین هستن، همون طور که تو موبایل ها و لپ تاپ ها و ... ازشون استفده می شه)
                    اما برای کار های آماتور به شدت اعصاب خورد کن هستن...
                    چندتا مورد داره:
                    1-شارژه مخصوص می خواد(حتما و حتما و حتما)
                    هر جقدر هم حرفه ای باشید بازم نمی تونید با خیال راحت بگید"کامل و درست شارژ شد"
                    2-زیاد شارژ شدن انفجار به شدت خطرناکی در پی داره...
                    3-اشتباه کردن در وصل کردن +و - وقتی می خواید شارژش کنید بازم به شدت خطرناکه...
                    4-با این همه مکافات گرون هم هستن!

شما چرا ی آمپر نمی گیرید از مدارتون؟!
                    آمپر گرفتنم که کاری نداره، سوم راهمنایی تو کتاب علوم هست!(می تونید از علی آقا بپرسید!!)

دیدگاه

جناب afshin.k خان . نترسون بچه مردم رو
                      داریم راجع به باتری صحبت میکنیم نه دینامیت oo:
                      مدارات شارژر تو اون سایت که گذاشتم عالی کار میکنه
                      همه میتونن بسازن . اگه مشکلی پیش اومد پای من .
                      -
                      فقط باتری های هیدروژنی هستند که باید از لحاظ حرارتی
                      کنترل بشن . باتری های دیگه لزومی به این تدابیر امنیتی نداره.
                      توانا بود هر كه دارا بود ز ثروت دل پير برنا بود

دیدگاه

به هر حال من نظرم را گفتم(چیزی که تجربه بوده برام!)

هیدر.ژنی هم که دیگه هیچ!

به نظر من مدار شما هرچی باشه(با اینکه نه می گید چی هست، نه می گید چقدر آمپر می کشه، نه...) کارش با 4 تا باتری قلمی شارژی(نیکل-متال) حل می شه...
                        انوع مختلفی هم داره تو بازار، برای کار شما فکر کنم2.5 آمپر ساعتش خوب باشه...(با توجه به اینکه می گید شارژر موبایل...)
                        cfl هم مارک خوب و ارزونیه...(دقیق با همین مشخصات هفته ی پیش من ی بسته 2 تایی شا خریدم 3500 تومن)
                        موفق باشید

دیدگاه

افشین جان درست میگه
                          اصلا این باتری ها اصولا نحوه اندازه گرفتن میزان شارژشون بر اساس دماشون هست و اگه بد شارژ بشن احتمال انفجار در هنگام شارژ زیاده
                          ----------------------------------------------------------
                          یه مسئله دیگه اینه که این باتری ها وقتی شارژ شون کم میشه ولتاژ شون بشدت افت میکنه(تا 40%!)
                          این متن رو از جای دیگه نقل میکنم اون دوست هم مشکلش میشه گفت شبیه مشکل شما بود خوبی این روش اینه که شما تو این روش از رگلاتور سویچینگ استفاده میکنی و بازده کار میره بالا و نیازی به رگلاتور دیگه نیست
                          در ضمن این مال 12 ولت هست که رو شکل توضیح داده که شما میتونی با تغییر مقاومت های فیدبک ولتاژ مورد نظر رو بدس بیاری:
                          سلام دوست عزیز من تو این زمینه تجربه نسبتا خوبی دارم یکی بهترین روش ها برای این کار استفاده از رگولاتور های استپ پ هست که ولتاژ بین 5 تا 25 ولت رو در ورودی دریافت میکنه و در خروجی به شما ولتاژ ثابت و دقیقی میده به هر حال این روش توسط من تست شده و جواب دادن و شما میتونی از LM2577 استفاده کنی که به راحتی ولتاژ ورودی رو میتونه مثلا روی 12ولت ثابت در خروجی نگه داره
                          مثل شکل زیر میشه از این آیسی استفاده کرد
                          http://www.siongboon.com/projects/2005-08-07_lm2576_dc-dc_converter/lm2577-adj%20circuit.gif
                          -----------------------------
                          برای ولتاژ 5 که شما میخواید باید نسبت r1به r2 حدود 3.1 باشه که 18 کیلو به 6 کیلو مناسبه و میتونید با سری کردن مقاومت های ریز با اینها دقیق 5 ولت رو بدس بیاری که البته ضرورتی هم نداره چون میکرو تا 5.5 رو تحمل میکنه
                          برای باتری هم 5 تا بسه یا اگه میخواید تا ته از شارژ باتری استفاده کنید بیشتر بزارید
                          با تشکر

دیدگاه

http://www.electro-tech-online.com/general-electronics-chat/28204-regarding-nimh-battery-charger-using-lm317.html

باتری خوب و فراون همین باتری های نیکل متال هیبرید هست که توی بازار مخصوصا اونهایی که دوربین و لوازمش رو می فروشن فراوان پیدا میشه مارکهای مثل camelion و duracell و CFL از مارکهای خوب هستند .
                            با رعایت زمان بندی میتونی یک عمر از باتری هات استفاده کنی ، با جریان خیلی زیاد هم باتری رو شارژ نکنی که خوب نیست ، و شارژ مکرر قبل از خالی شدن باتری باعث حباب زدن ذغال میشه که عمر اون رو به شدت کم میکنه
                            مدار بالا صد درصد جواب میده و اصولش هم بسیار ساده است

دیدگاه

ی مشکلی داره اونم اینکه شارژراش چراغش زیاد مطمین نیست...
                              یعنی نشون نمی ده کی باتری کامل شارژ شده...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X