اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پاور سیور (کاهنده مصرف برق)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاور سیور (کاهنده مصرف برق)

از دوستان عزیز خواهشمند است که در مورد دستگاه پاور سیور که در بازار موجود است توضیحاتی بدهند که آیا مفید هست یا خیر

پاسخ : پاور سیور (کاهنده مصرف برق)

آره منم شنیدم
    تهران برامون زنگ زدن گفتن نمیخواین
    اینطور که میگفتن داخلش یه مدار داره و خازنو ازاین حرفا(یارو بازار یابه خودش رو هم خیلی میگرفت و من تو دلم میخندیدم دی
    میگفت برق و دخیره میکنه و ...
    اگه این طور باشه فک نکنم مفید باشه شاید هم بازار یابه بد توضیح داده بود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
      آره منم شنیدم
      تهران برامون زنگ زدن گفتن نمیخواین
      اینطور که میگفتن داخلش یه مدار داره و خازنو ازاین حرفا(یارو بازار یابه خودش رو هم خیلی میگرفت و من تو دلم میخندیدم دی
      میگفت برق و دخیره میکنه و ...
      اگه این طور باشه فک نکنم مفید باشه شاید هم بازار یابه بد توضیح داده بود
      آره دست عزیز من به من یه طور دیگه گفتن: می گفتن این دستگاه الکترون ها رو منظم می کنه و اونها رو به جاهایی که کمبود هست میرسونه!!!! و همچنین رسانایی سیم هارو که مسی هست چند برار می کنه انگاری که سیمتون از جنس نقرس!!!! . این فروشنده های بیسواد لاله زار انگار فقط به فکر پر کردن جیبشون هستن.
      اما باید بگم در مورد این دستگاه اونجور که من تحقیق کردم تشکیل شده از یک یا چند خازن و یک مداره که هرچه مصرف برق بالاتر بره ضریب توان رو بهبود می بخشه .برای حرفام دلیل دارم چون اون رو از نتیجه آزمایش وزارت نیرو خوندم. یعنی این دستگاه وقتی هیچ مصرفی نیست و شدت جریان کمه نتنها ضریب توان رو زیاد نمی کنه بلکه اون رو کم هم می کنه چون خازن تو مداره البته زیاد مهم نیست چون برای جریان کم هم ضریب توان کم اهمیتی نداره ولی وقتی جریان زیاد بشه اون وقت کار تصحیح رو انجام می ده.(قابل توجه فروشندگان بیسواد که اطلاعات رو درست به مشتری بدن) .
      خوشحال میشم تدوستان تجربه خودشون رو در اختیارم بگذارن.
      مرسی پیمان

دیدگاه

یعنی بانک خازنی برای مصرف خانگی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ghasedak2716
          یعنی بانک خازنی برای مصرف خانگی؟
          نمی شه گفت بانک خازنی چون تو بانک خازنی یه رگولاتور برای نمونه گیری جریان و ولتاژ داره که خیلی گرونه و برای کاربر خونگی صرف نداره ولی پاور سیور یک خازن رو با یک مدار محافظ در مدار اصلی قرار می ده و این خازن ها برای کاربر خانگی طراحی شدن. البته باید گفت خودتون هم می تونید با موازی کردن یک خازن همین کارو انجام بدید ولی باید ریسک سوخت وسایل خونتونو در هنگامیکه جریان کمه بپزیرید چون ولتاز توسط خازن افزایش پیدا می کنه. در کل باید بگم اگه بار اهمی در خانه بیشتر استفاده می کنید زیاد براتون صرفه نداره ولی اگه مثل من 17 تا لامپ مهتابی داشته باشید اونوقت می صرفه این دستگاهو بگیرید . در ضمن من رشتم برق نیست و از دوستان مهندس برق خواهشمندم که نظر بدن .

دیدگاه

به نظر من دستگاه کاهنده مصرف برق به این شکلی که گفته شده وجود نداره
            توان مصرفی چیزی نیست که بشه به این راحتی کمش کرد
            توان مصرفی رو بار مشخص می کنه
            مثلن مهتابی 40 وات به اندازه 40 وات توان اکتیو مصرف می کنه حالا کاری نداره که شماره خازن بزاری یا نه
            در نتیجه توی پول برق مصارف خونگی تاثیر نداره

خازن ها در شبکه از توان راکتیو جلوگیری می کنن و با عث میشه مقداری از جریان کاهش پیدا کنه

کسی اطلاعات دقیق تر از این دستگاه داره

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 444444
              از دوستان عزیز خواهشمند است که در مورد دستگاه پاور سیور که در بازار موجود است توضیحاتی بدهند که آیا مفید هست یا خیر
              زود قضاوت نکنید این دستگاه رو من از نزدیک دیدم.نمیشه گفت که کار میکنه یا نه.دستگاه به ظاهر کار درستی میاد.

علم ما که بروز نیست شاید هم این حرفا درست باشه.

کسی تا به حال از اینه خریده؟

راستی ورودم رو به جمع شما تبریک میگم.

"نبوغ در سادگی ست" همیشه این جمله رو به یاد داشته باشید در ضمن به اعتقاد من هر چیزی رو که بشر میتونه بهش فکر کنه قابل انجامه.

خوشحال میشم با شما تبادل اطلاعات کنم.

دیدگاه

به جمعمون خوش اومدی

دیدگاه

حاج قاسم رسولی

بحث توان و مصرف انرژی چیزی نیست که بتونی الکی کمش کنی

تصور کن یه پمپ بخاد 100 لیتر آب رو تا ارتفاع 50 متر بدر 10 ثانیه بالا ببره
                  براحتی میشه میزاان کار انجام شده و توان رو بدست آورد
                  حالا شما چطوری می خای کمش کنی

به نظر من اون دستگاه ممکنه توانی که حین بی باری بیخودی تلف میشه جلوش رو بگیره ولی از توان مصرفی بار چیزی نمیشه کم کرد

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

درود
                    من فکر میآ‌کنم اون جریان کشیآ‌های استارت کردن موتور و ... رو کنترل میآ‌کنه مثل این سیفآ‌استارت و اینطور چیزا

دیدگاه

اشتباه نکنید دوستان
                      مصرف کننده های سلفی توان راکتیو زیادی مصرف می کنند
                      برای اینکه فشار کمتری روی نیروگاهها از جهت تولید توان راکتیو ایجاد شود از اینگونه دستگاهها استفاده می شود

دیدگاه

جاتون خالی تو نمایشگاه قائمشهر یه غرفه به این پاور سیور داده بودن
                        به اون آقایی که اونجا بود اصل بقای انرژی رو یاد آوری کردم .
                        یه مقداری هم گیر دادم
                        خلاصه گفت توی این دستگاهها خازنه
                        بعدش هم گفت که جریان رو با و بدون این دستگاه اندازه میگیریم
                        البته بارهایی که داشت یه موتور کولر و یه لامپ مهتابی بود که من قبول نکردم و گفتم که واتمتر لازمه وگرنه اضافه کردن یه خازن به مصرف کننده سلفی جریان رو پایین میاره ولی تو توان اکتیو تاثیری نداره
                        به اینجا که رسیدیم گفت این دستگاه باید یه مدتی بمونه تا خودش رو با بار تطبیق بده

خلاصه اینکه این چیزا نشونه های خوبی نیست
                        اگه قبول کنیم که این سیستم حلال کار میکنه و دزدی نمیکنه ( سر کنتور کلاه نمیذاره ) تنها بعنوان یه خازن میتونه با اصلاح ضریب قدرت باعث کم شدن تلفات مسی در سیم ها بشه و با نزدیکتر شدن ولتاژ خط به ولتاژ نامی باعث بشه که راندمان تجهیزات برقی بالاتر بره

دیدگاه

تو نمایشگاه صنعت ساختمان دیدم ، تکفاز 100 تومان و سه فاز 300 تومان
                          علاوه بر حذف هارمونیکو اینا گفت که میاد و از خاصیت ابر رساناها استفاده میکنه
                          یعنی مقاومت سیمهای مسی رو به مقاومت نقره کاهش میده !!!! من که نفهمیدم اگه شما فهمیدین به منم بگین

دیدگاه

توان راکتیو را به صفر نزدیک می کند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط imanxx_81
                              توان راکتیو را به صفر نزدیک می کند
                              چطور؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X