اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رسم نمودار mse بر حسب زمان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رسم نمودار mse بر حسب زمان

سلام ...

سوالی داشتم در رابطه با رسم نمودار بعد از آموزش شبکه ...

با چه دستوری میشه در متلب تغییرات mse رو نسبت به زمان رسم کرد ؟؟؟ :question:
    شعله یک شمع با روشن کردن شمع دیگر خاموش نخواهد شد ...

k_siroos@yahoo.com

پاسخ : رسم نمودار mse بر حسب زمان

حالا چرا نسبت به زمان؟

چه استفاده ی خاصی برای شما داره اگه نسبت به زمان رسم بشه؟

والا من تا حالا همچین دستور خاصی ندیدم،شاید هم وجود داشته باشه
    خودوتن بهتر می دونید که متلب فرآیند بدست آوردن وزن ها و صحیح کردنشون و رسم mse رو بر اساس epoch انجام میده
    که مثلا می تونی تنظیم کنی که هر 10 epoch به 10 epoch واست نشون بده یا هر عدد دلخواهی
    من تا حالا ندیدم که زمانی بخاد نشون بده یا تنظیمات زمانی مطرح باشه
    من فکر می کنم پارامتر زمان اینجا مطرح نباشه،بلکه کارآیی شبکه عصبی بر اساس epoch هست،علتشم این می دونم که ممکنه زمان محاسبه یه epoch مدت زمانی بیشتری از یه epoch دیگه طول بکشه ولی مدت زمان پارامتر مهمی نیست بلکه همون mse مهم تره
    البته فک کنم دیدم تو متلب،یکی از پارامتر ها زمانه واسه اینکه اگه آموزش خیلی طول کشید و احتمالا داره نوسان می کنه ،محاسبات قطع بشه.

این علم ناقص ما بود،شاید هم این دستور وجود داشته باشه
    دوستان اگه کسی جوابو می دونه به اطلاع ما هم برسونه.
    انجمن طراحی مدارهای مایکرویو(فرکانس بالا)(http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=283.0)
    انجمن شبکه های عصبی(http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=207.0)

دیدگاه

فکرکنم منظور ایشون هم همینی بود که شما فرمودی وگرنه فکرنکنم اینجا زمان معنی دیگه ای به حز ایپاک بده
      شما خیلی ساده آرایه MSE رو پلات کن یا از ابزارهایی مثل Nآ‌آ‌آ‌آ‌إ¾آ‌إ¾آ‌إ¾آ‌FTآ‌إ¾آ‌إ¾آ‌إ¾آ‌OOآ‌إ¾آ‌إ¾آ‌إ ¾آ‌إ¾آ‌إ¾آ‌L بهره بگیر
      {خلاف قوانین - امضا ویرایش شد}

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nanoware
        فکرکنم منظور ایشون هم همینی بود که شما فرمودی وگرنه فکرنکنم اینجا زمان معنی دیگه ای به حز ایپاک بده
        شما خیلی ساده آرایه MSE رو پلات کن یا از ابزارهایی مثل Nآ‌آ‌آ‌آ‌إ¾آ‌إ¾آ‌إ¾آ‌FTآ‌إ¾آ‌إ¾آ‌إ¾آ‌OOآ‌إ¾آ‌إ¾آ‌إ ¾آ‌إ¾آ‌إ¾آ‌L بهره بگیر
        آخه وقتی می زنی که شبکه ات آموزش ببینه،خودش اتوماتیک بر اساس epoch رسم می کنه
        دستور خاصی نیاز نیست اینجوری
        فقط می تونی تعریف کنی که هر چند تا چند تا epoch رسم کنه.
        انجمن طراحی مدارهای مایکرویو(فرکانس بالا)(http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=283.0)
        انجمن شبکه های عصبی(http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=207.0)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر حسین وزیری
          حالا چرا نسبت به زمان؟

چه استفاده ی خاصی برای شما داره اگه نسبت به زمان رسم بشه؟

والا من تا حالا همچین دستور خاصی ندیدم،شاید هم وجود داشته باشه
          خودوتن بهتر می دونید که متلب فرآیند بدست آوردن وزن ها و صحیح کردنشون و رسم mse رو بر اساس epoch انجام میده
          که مثلا می تونی تنظیم کنی که هر 10 epoch به 10 epoch واست نشون بده یا هر عدد دلخواهی
          من تا حالا ندیدم که زمانی بخاد نشون بده یا تنظیمات زمانی مطرح باشه
          من فکر می کنم پارامتر زمان اینجا مطرح نباشه،بلکه کارآیی شبکه عصبی بر اساس epoch هست،علتشم این می دونم که ممکنه زمان محاسبه یه epoch مدت زمانی بیشتری از یه epoch دیگه طول بکشه ولی مدت زمان پارامتر مهمی نیست بلکه همون mse مهم تره
          البته فک کنم دیدم تو متلب،یکی از پارامتر ها زمانه واسه اینکه اگه آموزش خیلی طول کشید و احتمالا داره نوسان می کنه ،محاسبات قطع بشه.

این علم ناقص ما بود،شاید هم این دستور وجود داشته باشه
          دوستان اگه کسی جوابو می دونه به اطلاع ما هم برسونه.
          مرسی از پاسخگوییتون ...

بله دستوراتی که گفتین رو بلدم ، برای زمان توقف هم از دستور net.trainparam.time استفاده میشه که عدد بعد از علامت تساوی جلوی دستور بر حسب ثانیه باعث فطع عملیات آموزش میشه ...

هرچند شبکه من به سرعت (یک چیزی حدود 5 تا 10 ثانیه ) آموزش میبینه ولی از اونجا که چنین پلات هایی رو در بعضی از مقالات دیده بودم ، برام جالب بود که رسم mes بر حسب زمان چطور صورت گرفته ، البته من می خوام از دو شبکه MPL و RBF به صورت مقایسه ای استفاده کنم و فکر کردم شاید زمان آموزش شبکه هم پارامتر مناسبی برای مقایسه این دو شبکه باشه
          شعله یک شمع با روشن کردن شمع دیگر خاموش نخواهد شد ...

k_siroos@yahoo.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X