اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

میخام avr یاد بگیرم !

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

میخام avr یاد بگیرم !

سلام همکاران عزیز

میخاستم از شما یه مشاوره ای بگیرم.
    من یه دانشجوی کنترلی ورودی 88 ام . قرار شده چند نفر دور هم جمع شیم و یه پروژه که دانشگاه بهمون پیشنهاد داده رو انجام بدیم. من تا حالا با PIC کار میکردم ولی چون کارمون گروهیه و اکثرا هم AVR کار میکنن ، میخام AVR یاد بگیرم.( :read

حالا دو تا سوال داشتم :
    1 برای برنامه نویسی از bascom استفاده کنم یا codevision.کلا کدوم یکی امکاناتش بیشتره و بهتره ؟
    2 کتاب خوب در مورد AVR توی بازار چی هست ؟
    کلا در این زمینه چه پیشنهادی برام دارین ؟

پیشاپیش هم از راهنمایی هاتون متشکرم ! ( :biggrin

پاسخ : میخام avr یاد بگیرم !

برای شروع Bascom بد نیست . من خودم با بسکام کار میکنم اما میخوام Code vision هم یاد بگیرم . برای شروع هم یه سری ebook هست به نظرم از کتاب بهتره . اما کتاب علی کاهه هم بد نیست . اما همه کتاب و این حرفا کشکه . فقط تمرین برنامه نویسی .
    [glow=blue,2,300]آنقدر به تاريكي لعنت نفرستيد ، يك شمع روشن كنيد. [/glow]

دیدگاه

شما که با PIC کار می کردین احتمالا زبان سی را هم خوب بلد هستید...
      من کدویژنا پیشنهاد می کنم چون به کامپایلر های PIC هم شبیه تره...
      البته اگه یکمی بیشتر وقت بذارید و برید سراغ winavr خیلی خیلی بهتره...
      بسکام هم بد نیست، اما اگه سی بلد هستید اصلا عاقلانه نیست برید سراغش...
      "مسلانم قبله ام یک گل سرخ..."

If you felt sad, just think your future when you are saying"good old days!!

دیدگاه

سلام.
        چرا زبان برنامه نویسی C از بسکام بهتره؟ مگه C چکار می کنه که بسکام انجام نمی دهد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط feshwari
          سلام.
          چرا زبان برنامه نویسی C از بسکام بهتره؟ مگه C چکار می کنه که بسکام انجام نمی دهد؟
          تورو خدا بحث قدیمی کدوم بهتره رو دوباره باز نکنید.این بحث هیچ وقت به نتیجه نمیرسه.برای ایشون سی بهتره چون باهاش آشنایی دارند.
          اگه که سی بلدی برو سراغ کدویژن .همون طور هم که آقا افشین گفتند مهم ترین بخش اینه که زیاد روش کار کنی تا ریزه کاری ها دستت بیاد.
          من با WIn avr برای شروع زیاد موافق نیستم چون کار باهاش یه ذره قلق داره و ممکنه اذیتت کنه.بعد از اینکه کار با AVR ها دستت اومد راحت میتونی بری سراغ win avr.
          [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahinbahari
            تورو خدا بحث قدیمی کدوم بهتره رو دوباره باز نکنید.این بحث هیچ وقت به نتیجه نمیرسه.برای ایشون سی بهتره چون باهاش آشنایی دارند.
            اگه که سی بلدی برو سراغ کدویژن .همون طور هم که آقا افشین گفتند مهم ترین بخش اینه که زیاد روش کار کنی تا ریزه کاری ها دستت بیاد.
            من با WIn avr برای شروع زیاد موافق نیستم چون کار باهاش یه ذره قلق داره و ممکنه اذیتت کنه.بعد از اینکه کار با AVR ها دستت اومد راحت میتونی بری سراغ win avr.
            به شدت با اون قسمت اول صحبتتون موافقم...
            اما به نظر من اگه از اول برن سراغ winavr بهتره، چون به نظر من خیلی از کسایی که با کدویژن کار می کنن براشون سخته که برن سراغ ی کامپایلر دیگه، بخصوص اگه اون یکی یکم...
            به هر حال موفق باشید
            "مسلانم قبله ام یک گل سرخ..."

If you felt sad, just think your future when you are saying"good old days!!

دیدگاه

سلام
              من هم با avr کا می کنم هم با pic . اینو بگم که دستوراتش زیاد با هم فرقی نداره مثال شما برای تاخیر از pause توی pic استفاده می کنی ولی توی avr از دستور wait
              من یک فایل اموزی قبلا گذاشتم که از همین پایین توی قسمت امضاء می تونی کلیک کنی
              انجمن LABVIEW
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=279.0
              اموزش ميكروكنترلرهاي AVR به زبان ساده
              http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,7070.0.html

دیدگاه

با سلام
                من کاری ندارم کدوم زبان بهتره ولی اگه می خوای با بیسیک کار کنی از این آدرس آموزش مقدماتی و پیشرفته زبان بیسیک رو دانلود کن من خودم با همینا یاد گرفتم
                موفق باشید

http://www.irfreeup.com/images/0ngtuy9ap0tx4b9gqxd.rar
                ادیسون: برای موفقیت 1 درصد نبوغ و 99 درصد پشتکار کافی است.

دیدگاه

من با هردوشون کار کردم. زبان C یک نوع جذابیت خاصی داره اما در مقابل بیسیک همه توابع رو ازقبل برات آماده کرده و کار سریع پیش میره.
                  ...............................................

آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است
                  Ctrl+C , Ctrl+V
                  .................................................. ....

دیدگاه

عزیزان دل برادر :
                    مهم نیست از چه زبانی برای برنامه نویسی استفاده میکنیم .
                    مهم نیست از چه کامپایلری استفاده میکنیم .
                    مهم نیست چند ماه طول میکشه تا یه دونه ولت متر دیجیتال بسازیم .
                    و حتی مهم نیست چند تا دستگاه ساختیم و جواب نگرفتیم .
                    حتی مهم نیست چند تا دستگاه ساختیم و مثل فرفره کار میکنه
                    ( دستگاههای من مثل جغجغه کار میکنن چون هر بلایی سرشون بیارم باز هم ایراد دارن )

از کاری که میکنیم چقدر کسب درآمد میکنیم و چقدر هزینه هامون جبران میشه این مهمه .

ما همش دنبال اینیم ببینیم کدوم زبان copy paste رو بهتر ساپورت میکنه :biggrin:.
                    به راه بادیه رفتن ، به از نشستن باطل

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fadelphi
                      از کاری که میکنیم چقدر کسب درآمد میکنیم و چقدر هزینه هامون جبران میشه این مهمه .

بله حق با شماست .با این رویکرد اصلا مهم نیست با چه زبونی کار میکنی,سرعت کار چه قدره و.....
                      از نظر کپی کردن هم زیاد نگران نباشید چون همه ی این زبون ها به اندازه کافی مثال و کتابخونه تو اینترنت دارند.
                      [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

ولی برعکس من خیلی دوست دارم خودم یاد بیگرم تو تمام مسایل مثلا الان درام در مورد ارتباط میکرو با کامپیوتر تحقیق می کنم اما چه فایده وقتی می پرسی یاد یه توضیح سرسری میدن یا میگن برو یه سرچ کن پیدا می کنی در صورتی که من شاید دوهفته بیشتر مدام تو اینترنت سرچ می کنم و همین چیزایی که گفتم فقط گیرم میاد اونایی هم که خیلی بلدن میان تو این انجمن ها کمک کنن اصلا حوصله تایپ ندارن یا می خوان از این راه پول گیر بیارن حالا من که پول ندارم چیکار کنم
                        ادیسون: برای موفقیت 1 درصد نبوغ و 99 درصد پشتکار کافی است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fadelphi
                          عزیزان دل برادر :
                          مهم نیست از چه زبانی برای برنامه نویسی استفاده میکنیم .
                          مهم نیست از چه کامپایلری استفاده میکنیم .
                          مهم نیست چند ماه طول میکشه تا یه دونه ولت متر دیجیتال بسازیم .
                          و حتی مهم نیست چند تا دستگاه ساختیم و جواب نگرفتیم .
                          حتی مهم نیست چند تا دستگاه ساختیم و مثل فرفره کار میکنه
                          ( دستگاههای من مثل جغجغه کار میکنن چون هر بلایی سرشون بیارم باز هم ایراد دارن )

واقعا این خیلی مهمه : چقدر تونستیم از چیزایی که بلدیم کسب درآمد کنیم. با نظرتون کاملا موافقم.
                          بگذارعشق خاصیت تو باشد نه رابطه خاص تو باکسی
                          موفقيت پيش رفتن است نه به نقطه ي پايان رسيدن
                          نلسون ماندلا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X