اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حسگر جرکتی - نوری ، ارتباط بیسیم و .... ؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

حسگر جرکتی - نوری ، ارتباط بیسیم و .... ؟؟؟

با سلام
    من در زمینه الکترونیک خیلی خیلی تازه کارم ، می خواستم از تجربیات سایر دوستان استفاده کنم
    من می خواستم یک وسیله بسازم که بتونه انجام حرکت در یک محیط بسته رو تشخیص بده ، البته جنین وسله ها و قطعاتی فکر می کنم وجود داشته باشند ،
    قسمت دیگه ای از اون می خوام میزان نور محیط رو تشخیص بده و اگر از حد خاصی ( مثلا میزان روشنایی استاندارد ) کمتر باشه ، مثلا ولتاژِ رو بر قرار بکنه

و در آخر اینکه چه طور می شه بین چندتا قطعه الکترونیکی ، ارتباط بیسیم بر قرار کرد ، مثلا وسیله ایکس ما بتونه تمام وسایل در محدوده 10 متری خودش رو شناسایی بکنه (یا اینطور بگم که تمام این وسایل سیگنالهایی تولید بکنند و در محدوده مثلا 10 متری خودش انتضار بده و بتونه همین سیگنال از طرف سایر دستگاههای همنوعش رو دریافت کنه) - {نمی دونم ولی می شه از ار اف ای دی در این موزد استفاده کرد؟}

و آخر اینکه می تونیم در یک قطعه الکترونیکی از زمان سنج استفاده کرد ؟ (مثلا بعد از برقراری ولتاز ، به صورت خودکار بعد از 1 دقیقه ولتاژ دوباره قطع بشه؟)

ممنون می شم من رو در این زمینه ها راهنمایی کنید یا کلید واژه هایی رو که باید سرچ کنم بگید ، ممنون

پاسخ : حسگر جرکتی - نوری ، ارتباط بیسیم و .... ؟؟؟

سلام دوست عزیز
    برای تشخیص حرکت که متونی از چشمی های موجود تو بازار استفاده کنی ( تو دزدگیر فروشی ها )
    برای تشخیص میزان نور از فوتوسل میتونی استفاده کنی !
    برای ارتباطم می تونی از rf ها استفاده کنی یا مادون قرمز .
    آلبرت اینشتین : من هرگز به آينده فكر نميآ‌كنم، چرا كه خودش به زودي خواهد آمد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط proteus_end
      سلام دوست عزیز
      برای تشخیص حرکت که متونی از چشمی های موجود تو بازار استفاده کنی ( تو دزدگیر فروشی ها )
      برای تشخیص میزان نور از فوتوسل میتونی استفاده کنی !
      برای ارتباطم می تونی از rf ها استفاده کنی یا مادون قرمز .
      ممنون به خاطر پاسختون
      این چشمی ها چه دقتی دارند ؟ یعنی چه حجمی رو پوشش می دن و چقدر روی حرکت حساس هستند؟
      و فوتوسلها آیا می شه میزان حساسیتش به میران نور رو تغییر داد؟
      و در مورد ار اف آی دی ، ....

می تونید کمی در مورد جزئیات اینها مطالبی در اختیارم بزارید؟

دیدگاه

حدوده 10 تا 15 متر و پوشش میدن ، قیمتشون از 10 تومن هست تا ... !
        فوتوسل ها هم میتونی با یه مدار ساده میزان تشخیص نور رو کم و زیاد کنی !
        برای Rf هم تو سایت یه سرچی کن مطالب زیادی پیدا میکنی .
        آلبرت اینشتین : من هرگز به آينده فكر نميآ‌كنم، چرا كه خودش به زودي خواهد آمد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X