اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

How do they make Metalized Boards

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

با سلام

آیا کسی از دوستان می دونه که بورده متالیزه رو چطوری درست میکنن؟

منظورم طراحیش نیست، منظورم اینه که مثلا اون دیواره مسی در Via ها رو چطوری درست میکنن!

با تشکر
    شهریار
    Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

Re: How do they make Metalized Boards

نوشته اصلی توسط shahriar
    با سلام

آیا کسی از دوستان می دونه که بورده متالیزه رو چطوری درست میکنن؟

منظورم طراحیش نیست، منظورم اینه که مثلا اون دیواره مسی در Via ها رو چطوری درست میکنن!

با تشکر
    شهریار
    سلام شهریار جان
    تا جایی که من میدونم دو طرف مسی مدار رو عین مدار های معمولی درست می کنند و بعد از سوراخکاری برای قسمت Via ها یا حتی Pad ها با توجه به قطر داخلی اونا لوله های کوچیک مسی قلع اندود وجود داره که دستگاه CNC اونا رو داخل Via ها یا Pad ها قرار میده و از دو طرف روی قسمت مسی بورد پرچ میکنه شما اگه با دقت نگاه کنید به Via ها میبینید که حالت پرچ شده دارند یا اصلاً اگه یه بورد متالیزه اوراقی پیدا کنید نوک هویه رو یکم داخل Via فشار بدید میتونید اون لوله کوچیک رو دربیارید اینو خودم تست کردم

دیدگاه

با سلام

من یه راه دانشجوئی سراخ دارم اونم اینه که به جایViaشما ازباقی مونده پایه مقاومت ها استفاده بکنید البته تو این روش احتمال سوخت دست وجود داره ولی واسه من که بهترین روش بود (وقتی بی پول هستم)
      موفق باشید

دیدگاه

صابر جان

اینی که شما گفتین من در تلویزیون ها دیدم جاهایی که باید سوراخ های بزرگ درست بکنن مثل پایه های ترانس HV البته شاسی های تلویزیون یک رو هستن ولی این قضیه پرچی که شما گفتین رو انجام میدن تا قلع کاری درست انجام بشه.

اینی که گفتین رو تست میکنم!

زضا جان
        اینکاری که شما گفتین به نظرم همون کاری هست که در بورد های دورو غیر متالیزه انجام میدن. شایدم منظورتون یک چیزه دیگه هست.
        :?: راستی اگر یک سیم بلند بردارین اول لحیمش بکنین اونوقت اونو با سیم چین بچینین فکر کنم دستتون کمتر بسوزه

Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

با سلام
          اره دوست عزیز این روش دانشجوئی واسه VIAبوردهای دورهستش یه کم حوصله می خواد ولی به هر حال دیگه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X