اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ft245 و labview

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ft245 و labview

با سلام من یک مبدل usb به پارالل با ft245 درست کردم و درایور شم از سایت ftdi گرفتم و رو کامپیوترم نصب کردم . از محیط labview میخوام باهاش ارتباط برقرار کنم از چه توابعی باید استفاده کنم تا اطلاعات روش بریزم و یا بخونم ضمنا ft245 مبدل موازیه ولی وقتی به سیستم وصل میشه مینویسه usb serial converter این مشکلی به وجود نمی یاره البته من یه برنامه بیسیک نوشتم که 8 خروجی ft245 رو 1 میکنه یعنی 8 تا led گذاشتم و روشن میکنه ولی از توی labview نمیدونم با چه توابعی باید کار کنم لطفا راهنماییم کنید خیلی فوریه ممنون
    m.control

پاسخ : ft245 و labview

الان توی قسمت شناسایی پورت های کامپیوتر پورت جدیدی به عنوان پورت سریال ایجاد شده یا نه؟
    اگه این پورت سریال مجازی رو داشته باشی با استفاده از توابع VISA توی لب ویو میتونی پورت رو باز کنی بخونی یا بنویسی و در نهایت هم ببندیش. البته قبلش باید علاوه بر نرم افزار لب ویو درایورهای راه انداز VISA رو هم نصب کنی چون فقط در این صورت لب ویو می تونه پورت های کامپیوتر رو بخونه :agree:
    LabVIEW, programming like it should be

دیدگاه

با سلام و تشکر اره یک serial port مجازی به سیستم اضافه شده و درایور شم نصب هست درایور ویزا هم دارم ولی با این تفاسیر بازم نمیتونم ارتباط برقرار کنم اگه می تونید راهنماییم کنیم . اصلا بهم بگید واسه این که 8 تا led رو از طریق این پورت روشن و خاموش کنم چکار باید بکنم اگر جسارت ننیست و می تونید واسم بلوک دیاگرامشو بذارید ممنونم
      m.control

دیدگاه

سلام
        می تونی بری اینجا دو تا فایل زیپ رو دانلود کنی همه مدله مثال داره فقط کافیه از زیپ خارجش کنی *خوش باش :smile:
        http://www.ftdichip.com/Support/SoftwareExamples/CodeExamples/LabVIEW.htm

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X