اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نمایش سون سگمنت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نمایش سون سگمنت

سلام
    من سه تا سون سگمنت را با 7447 به avrوصل کرده ام و ولتاژش را هم توسط رگولاتور 5ولت جداگانه ولی باGND مشترک از تغذیه avrو 7447 جدا کرده ام اما مشکل اینجاست تا avrو درایور ها را وصل میکنم ولتاژ شدید افت میکند البته سون سگمنت ها بزرگتر از حالت عادی است (حدود 2 تا 3 سانتی متر)

اگه بدون avrورودی های 7447 را زمین کنم سون سگمنت روشن میشه که با مقاومت حدود 400 اهم با اینکه نورش کم میشه ولی رگولاتورش خیلی داغ نمیشه
    حالا مشکل اینجاست که با وصل کردن avrافت ولتاژ طوری میشه که دیگه avr و7447ها دیگه کار نمیکنه و رگولاتورشون هم خیلی داغ میکنه
    یکی میگفت خدا چرا به حرفای ما گوش نمیده گفتم
    هان ای صنما،دل یک دله کن
    گر سر ندهم ،وانگه گله کن

پاسخ : نمایش سون سگمنت

مسلما یکجای طراحی مدار یا رگولاتورتون مشکل داره چون با استفاده از دو رگولاتور متفاوت و کشیدن دو جریان بسیار بالا از دو رگولاتور نباید در مدار دیگه ای که با همان منبع تغذیه راه اندازی می شود مشکلی ایجاد شود دلیل این امر هم محدود بودن جریان خروجی رگولاتورها هست شاید شما از باتری جریان پایین برای راه اندازی مدارتون استفاده می می کنید که جریان کشیدن یک رگولاتور افت شدید برای باتری هست/

به هر حال اگر مدارتون به درستی و با منبع تغذیه مناسبی راه اندازی شده باشد شما حتما باید توان مصرفی کل سون سگمنت ها را با رابطه ساده VI به دست بیارین و سپس رگولاتور مناسبی رو برای مدارتون پیدا یا خودتون پیاده سازی کنید/اولین مرحله دیدن ولتاإ¾ژ و جریان مصرفی هر ال ای دی سون سگمنت به کار گرفته شده است چون ال ای دی های معمولی در سون سگمنت ها جریان زیادی مصرف نمی کنند مسلما با توجه به ابعاد و نور خروجی باید ولتاژی در محدوده 3-9 ولت و جریان ماکزیمم 100میلی آمپر داشته باشند برای راه اندازی این مدار بهتر است سون سگمنت رو با آی سی های Cmos یا ترانزیستور بایاس کنید و حتما قبل و بعد از رگولاتور طراحی شده خودتون یا قطعه اماده خازن 1000 یا 3300 میکروفارادی قرار بدین
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

پاسخ : نمایش سون سگمنت

با تشکر از دوست عزیزم که جواب داده اند خودم جوابش را پیدا کردم پس ذکر میکنم برای دوستان دیگر
      با کمک این سایت توانستم یک تراشه uln2003 بین درایور و وسون سگمنت قرار داده و از آنجایی که ولتاژ12ولت داشتم آن را مستقیما از منبع با یک مقاومت 400اهم به پایه مشترک سون سگمنت وصل کنم و با این کار هم نور خوب شد و هم دیگر مشکل داغی رگولاتور را نداشتم با تشکر
      یکی میگفت خدا چرا به حرفای ما گوش نمیده گفتم
      هان ای صنما،دل یک دله کن
      گر سر ندهم ،وانگه گله کن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X