اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حافظه جانبی برای میکرو جهت نگهداری تصاویر (GLCD)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

حافظه جانبی برای میکرو جهت نگهداری تصاویر (GLCD)

سلام دوستان
    ببخشید می خواستم بدونم ایا می شود از یک ای سی دیگه جهت نگهداری تصاویر به منظور کاهش حجم مصرفی روی میکرو اصلی استفاده کرد یا نه ؟

ممنون

پاسخ : حافظه جانبی برای میکرو جهت نگهداری تصاویر (GLCD)

البته. مثلا از آی سی های serial eeprom که هم سرعتشون به اندازه نیاز هست و هم میشه تعدادشون رو به حد نیاز بالا برد. یعنی به ازای هر 256KB دو پین بیشتر مصرف نمیشه. ایضا ساختن pcb اش هم ساده تر از آی سی های پارالل هست.

ولی اگه حجم تصاویر خیلی بالاتر باشه راحتتر اینه که از یک mmc بدون ساختار fat استفاده بشه. یعنی فقط مجموعه ای از سکتورهای 512 بایتی.

دیدگاه

برای ذخیره سازی تصاویر برای ال سی دی گرافیکی استفاده از فضای eeprom داخلی خود آی سی هست که با دستور زیر می تونید عکس های خودتون رو اونجا قرار بدین

$eepriom

$label1:
      $bgf "1.bfg"

$label2:
      $bgf "2.bfg"

$labeln:
      $bgf "n.bfg"
      $data

البته می تویند از حافظه های جانبی هم استفاده کنید که 10 میلی ثانیه داخل مدارتون باعث تاخیر لود کردن تصاویر می شه

از حافظه های mmc و توابع فایل فت موقعی می تونید استفاده کنید که تراشتون حتما atmega32 به بالا و دارای رم بسیار زیادی باشد که خود این وضعیت شما را ملزم به پایین بردن سرعت میکرو و اضافه کردن بار محاسباتی شدید تری می کند
      هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

AT25F2048-10 خیلی سریعه تو سایت پایا الکترونیک 1000 تومنه . 256 کیلیوبایت
        به راه بادیه رفتن ، به از نشستن باطل

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1
          برای ذخیره سازی تصاویر برای ال سی دی گرافیکی استفاده از فضای eeprom داخلی خود آی سی هست که با دستور زیر می تونید عکس های خودتون رو اونجا قرار بدین

$eepriom

$label1:
          $bgf "1.bfg"

$label2:
          $bgf "2.bfg"

$labeln:
          $bgf "n.bfg"
          $data

البته می تویند از حافظه های جانبی هم استفاده کنید که 10 میلی ثانیه داخل مدارتون باعث تاخیر لود کردن تصاویر می شه

از حافظه های mmc و توابع فایل فت موقعی می تونید استفاده کنید که تراشتون حتما atmega32 به بالا و دارای رم بسیار زیادی باشد که خود این وضعیت شما را ملزم به پایین بردن سرعت میکرو و اضافه کردن بار محاسباتی شدید تری می کند
          من هم میخواستم اگه بشه از حافظه eeprom استفاده کنم ولی وقتی این دستور شما رو میزنم میگه فایل پیدا نشد در صورتی که فایل ها کنار فایل های بیسیک هست اگه میشه بیشتر راهنمایی کنید
          در ضمن من از میکرو مگا 64 استفاده کردم و میخواستم روی ال سی دی میخوام فارسی بنویسم من هر کاری کردم نتونستم فونت قشنگ در اندازه بزرگ یعنی 16x16 پیدا کنم و یا درست کنم به همین دلیل تصمیم گرفتم کلمات مورد نیاز و اعداد رو به صورت تصویر قرار بدم
          ممنون میشم روش استفاده از ایسی های حافظه جانبی که گفتید رو هم بگید ( در ضمن من میخوام از ای سی ساعت هم استفاده کنم اگه باید از روش I2c استفاده کنم راه حلی بگید تا بتونم از پورت های دیگه هم استفاده کنم )
          ممنون از همگی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X