اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد تفاوت cpu i7 , i5

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد تفاوت cpu i7 , i5

سلام لطفا توضیح بدین تفاوت بین cpu i7 و i5 و i3 چیه ؟ من فقط می دونم بعد از سریهای dual core ، سری core2 را داشتیم که شامل duoو quad میشد. حالا اینها بعد از اونها مطرحند ؟ و اگه اینطوره برتریهاشون چیه ؟
    ممنون از راهنماییتون

پاسخ : سوال در مورد تفاوت cpu i7 , i5

منم پیگیر این قضیه بودم ظاهرا فروشنده ها خودشون هم نمیدونن ولی احتمالا بچه های اینجا بدونن.
    من الان یه لپ تاپ گرفتم I5 هست قبل خرید پرس و جو کردم گفتن (منابع نامعتبر) یعنی 6 هسته ولی بعد که خریدم دیدم 4 هسته هست و فکر کنم I7 هم 6 هسته باشه.ولی اینکه I5 با CORE 2 QUAD چه فرقی داره اساتید سایت باید بگن.
    It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

پاسخ : سوال در مورد تفاوت cpu i7 , i5

سلام .
      مدل های core i3 , i5 حداکثر دارای 4 هسته هستن . ولی بعضی از مدل های core i7 شش هسته ای هستن .

بهتره که اول در مورد تکنولوژی هایی که در سری core i ها به کار گرفته شده یه توضیحی داده بشه .
      turbo boost
      این تکنولوژی باعث میشه که سی پی یو به صورت خودکار و زیر بار پردازش های متفاوت فرکانس کاری خودش رو افزایش بده . مقدار افزایش فرکانس هم تو مدل های مختلف متفاوته . به طور مثال مدل core i5 670 دارای فرکانس 3.46GHz هستش که زیر بار پردازشی میتونه فرکانسش رو به 3.73GHz افزایش بده .
      Hyper-Threading
      باعث میشه که به تعداد هسته های فیزیکی cpu ،آ‌هسته های مجازی تشکیل بشه . به عنوان مثال مدل core i3 350M دارای دو هسته ی فیزیکی و واقعی است ولی به کمک این تکنولوژی ، در ویندوز تعداد 4 هسته نمایش داده میشه که 2تاشون مجازیه.
      این سری از سی پی یو های اینتل فقط از رم های DDR3 پشتیبانی میکنند که خوب همونطور که میدونید سرعت این رم های بسیار بالاتر از رم های DDR2 هستش . سرعت رم در مفاهیم سخت افزاری با نام FSB شناحته می شود . رم های DDR2 دارای FSB های 667 ، 800 و 1066 مگاهرتزی هستند . اما رم های DDR3 دارای FSB های 1066 ، 1333 ، 1600 ،آ‌ 1800 ، 1866 ، 1900 ، 2000 و 2200 مگاهرتزی هستند ! همچنین سی پی یو های سری i3 و i5 از کانفیگ dual-channel رم پشتیبانی میکنند و سری i7 از کانفیگ triple-channel رم پشتیبانی میکنه .
      یکی از مهمترین تفاوت های سری core i با سری های core 2 duo و core 2 quad و dual core در نوع سوکت هستش . سری های core i3 و core i5 و بعضی از مدل های core i7 دارای سوکت LGA1156 هستن در حالی که سی پی یو های سری core 2 دارای سوکت LGA775 هستن که در انتخاب مادربرد مناسب باید در این گزینه دقت شود .
      تفاوت بعدی اینه که سری core 2 دارای تکنولوژی turbo boost و Hyper-Threading نیست . دومین تفاوت اینه که اکثر مدل های core i دارای یک پردازنده گرافیکی در درون خودشون هستن که سری core 2 فاقد این گزینه هست . معمولا سری core i ها دارای حافظه کش بیشتری نسبت به core 2 ها هستن . مثلا مدل core i5 750 با فرکانس 2.66 GHz دارای 8 MB کش و مدل Core 2 Quad Q8400 با فرکانس 2.66 GHz و دارای 4 هسته ،آ‌دارای حافظه کش 4 MB هست . کلام آخر اینکه طبق مطالبی که گفته شد ، سری core i نسل جدیدی از محصولات شرکت اینتل هستش که داای کارایی و قابلیت های به مراتب بیشتر از سری core 2 duo و core 2 quad هستش .
      سوالی بود در خدمتیم .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X