اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور غیر تماسی اندازه گیری حرارت جسم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور غیر تماسی اندازه گیری حرارت جسم

سلام به شما دوستان خوب من،راستش من نیاز به یک سنسور اندازه گیری حرارت جسم از فاصله ی نسبتا زیاد دارم که بتونه یک محدوده ای که نه خیلی بزرگ باشه نه خیلی کوچیک با تعدادی جسم را اندازه گیری کنه (در واقع ماx جسم داریم با دمای یکسان که بعد از مدتی دما جسم اول کم می شه و بعد جسم دوم و بعد ... در نهایت آخرین جسم ما دماش کاهش پیدا می کنه ، حالا نوبت این سنسور است که من بهش نیاز دارم که در واقع باید در این مدت ثابت می موند تا حالا که دمای آخرین جسممون هم کم شد مقدار مقاومتش تغییر کنه یا مثلا اگه یک جسم هم داشتیم بعد از کاهش دمای جسممون مقاومت سنسور تغییر کنه).
    امیدوارم موضوع را پیچ و خمش نداده باشم !

پاسخ : سنسور غیر تماسی اندازه گیری حرارت جسم

بابا دمتون گرم ،یعنی هیچ کس جواب سوال من را بلد نیست.

دیدگاه

با سلام
      حداکثر فاصله جسم با سنسور و ماکزیمم دمای مورد اندازه گیری را مشخص بفرمائید یه کاریش می کنیم
      در نااميدي بسي اميد است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط TNY
        با سلام
        حداکثر فاصله جسم با سنسور و ماکزیمم دمای مورد اندازه گیری را مشخص بفرمائید یه کاریش می کنیم
        حداکثر فاصله 50 متر و حداکثر دما 40 درجه سانتی گراد است

دیدگاه

سلام . از سنسور و ماژول های دمای مادون قرمز میتونید استفاده کنید . توی گوگل این واژه را سرچ کنید
          INFRARED TEMPERATURE SENSORS
          در ضمن قیمتاشون خیلی بالاست . مثلا یک ماژول از http://www.apogeeinstruments.com/infraredradiometer/index.html?gclid=COWNg6Xz2aUCFUKPzAodJlnu6Q 598 دلار قیمت داره .
          موفق باشید
          نوفن پردازش هوشمند

دیدگاه

ارزون ترین روش و ساده ترین روش استفاده از همون سنسور مادون قرمز و لنز هستش . که ساختش بینهایت سادست و کالیبره کردن دستگاه به صورت تجربی هم به سادگی قابل انجام هستش.( در صورتی که جسمی که قراره دماش رو اندازه بگیریم همیشه از یه ماده باشه و فاصله ثابت باشه یا فاصله و نوع جسم باشه ) اینجوری از شدت تابش می تونی دما رو مشخص کن! اما اگر اینا متغییر هستند باید طول موج امواج مادون قرمز رو اندازه بگیری که این کار ،همون کار دوربین های مادون قرمزه . خود دوربینش 40-50 دلار تا ....... $ موجود هست که به سادگی میشه ازشون استفاده کرد .
            اینا روش های ارزون! تا روش های گرون تر و دقیق تر که دوربین های مخصوص هستند و در نهایت لیزر . که از چند میلیون تا چند صد میلیون تومن هزنشونه ...
            Gracias A La Vida
            [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
            http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
            زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X