اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ویدیو پروزکتور بسازید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ویدیو پروزکتور بسازید

سلام

قبل از هر چیز از برو بچ dial-up مثل خودم عذر میخوام چون یک خورده طول میکشه صفحه load بشه
    سینمای خانگی برای اون هایی که عشق فیلم دارن و اون هایی که چشماشون خیلی ضعیف هست :mrgreen: گزینه خیلی خوبی هست

ولی امان از بی پولی که این روزها بیشتر مردم رو در حسرت دیدار خیلی چیزها آواره نگه داشته ،

دیدن یک فیم روی یک صفحه بزرگ به قیمت خریدن یک تلوزیون بزرگ (مثل تلویزیون آقا جهان تو ترش و شیرین (6 وجبی) ) تمام میشه یا اینکه استفاده از ویدیو پروژکتور ولی
    به نظر من ویدیو پروژکتور یک مزیت داره اونهم که حمل و نقل راحتی داره و جای زیادی نمیگیره (اما اینهم گرونه)

چند وقت پیش تو یک سایت داشتم چرخ میزدم که دیدم یک بنده خدایی اومده با استفاده از یک lcd کوچیک یک ویدیو پروژکتور ساخته ،خیلی برای من جالب بود که همچین کاری رو
    کرده بود ، بعدش دیدم نه مثل اینکه من تازه دیدم و خیلی ها این کارو انجام دادن ولی با روش های متفاوت
    بهترین روشی رو که من دیدم ،استفاده از یک lcd در حد 15اینچ بود ،که اومده بود قاب lcd رو باز کرده بود و پشت صفحه lcd یک لامپ خیلی پرنور 400 وات گذاسته بود و جلوی
    lcd هم لنز گذاشته بود (لنز مهمترین قسمت برای داشتن بهترین کیفیت تصویر در خروجی است*) و کل این مجموعه رو گذاشته بود داخل یک جعبه و چند تا فن در اطراف جعبه برای خنک کردن حرات داخل جعبه که ناشی از لامپ بود
    با استفاده ار همین روش به سادگی یک ویدیو پرژکتور با کیفیت مناسب میتوان ساخت
    بالاخره یک سایت پیدا کردم که فقط روی این موضوع کار میکنه ،و یک انجمن داره که توی اون میشه نکات خیلی خوبی برای ساخت و بهره برداری از دستگاه پیدا کرد

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::
    متاسفانه من هنوز نتونستم بسازم (lcd ندارم :cry

ادرس سایت http://www.lumenlab.com است که یک مقاله آموزش کامل در قسمت diy وجود داره

مراحل ساخت یک ویدیو پروژکتور (البته سازنده خیلی با سلیقه است )

اینهم یک نمونه دیگه

اینهم نتیجه کار

در کل هرچقدر پول بدی آش میخوری ،اگر یک سینما خانگی مثلا 10 تومن درمیاد،یک سینما خانگی دانشجویی باید 1 میلیون در بیاد ، (بازهم زیاده :lol

دوستان نظرات خودتون رو در این مورد بگید ،و کسی رو میشناسین که این کار رو تو وطن خودمون انجام داده باشه ؟
    در ضمن اگر شما هم سایت ها مشابه ای یا روش های مشابه ای رو میشناسد بگذارید تا بقیه هم استفاده کنند

:bye

پاسخ : ویدیو پروزکتور بسازید

دستتون درد نکنه

ولی ترجیح میدم یه دونه بخرم !!!! :agree:

دیدگاه

دستت درد نکنه ... جالب بود ... ولی فکر کنم کیفیتش خیلی خوب نشه ...
      در ضمن گرمی تولید شده در اثر روشن ماندن لامپ مثلا برای یه فیلم 2 ساعته می دونید چقدر زیاد میشه ؟؟؟
      به نظرتون این فن ها می تونن این گرمارو کنترل کنن ؟؟
      ¸.•`¯`•.¸¸. S.A.E.I.D .¸¸.•`¯`•.¸
      ~~ ~~> M~S~K <~~ ~~

دیدگاه

سلام
        ممنوم وقت گذاشتید

مسلما نمی شه که کیفیت یک ویدیو پروژکتور بازار رو بااین مقایسه کرد ،اصلا مقایسه کار درستی نیست
        در مورد حرارت من هم روش فکر کردم( ) ولی صد در صد میشه حرارت رو کنترل کرد ،اساتید کمک کنند
        من دلم بیشتر واسه lcd میسوزه که باید خرابش کنیم  :cry:

:bye

دیدگاه

سلام ...
          LCD تقریبا چند قیمته ؟؟؟
          یه ویدیو پروجکتور به این ابعاد تقریبا چنده ؟؟
          می خوام مقایسه کنم :rolleyes:

ولی راست میگین ادم دلش نمیاد LCD رو به این روز بندازه :redface:
          ¸.•`¯`•.¸¸. S.A.E.I.D .¸¸.•`¯`•.¸
          ~~ ~~> M~S~K <~~ ~~

دیدگاه

دمت گرم مهندس :surprised: :surprised: :surprised: :surprised: :surprised: :surprised: :surprised: :surprised: :surprised: :surprised: :surprised: :surprised: :surprised: :surprised:
            اول توکل
            دوم پشتکار
            سوم مشورت
            چهارم عمل
            -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
            نرم افزار برای دانلود نامحدود از rapideshare: http://k12student.persiangig.com/other ------- تشکر یادتون نره. موفق باشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X