اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بحث زیاد عمل کم با XMEGA

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بحث زیاد عمل کم با XMEGA

من میخواهم خود را از حرف زیاد وعمل کم نجات دهم برای این منظور از کسانی که یک LED را با XMEGA روشن و خاموش کرده اند کمک میخواهم من چه کار کنم که بتوانم با XMEGA پروژه انجام دهم?

پاسخ : بحث زیاد عمل کم با XMEGA

انشاالله ما هم فردا پس فردا با XMEGA یه LED روشن خاموش میکنیم
    تنها مشکلی که داریم امکاناته که فعلا مشکل بردش توسط آقای مهری حل شده فقط مونده کامپایلر IAR که فردا پس فردا به دستم میرسه پروگرامر هم از خیلی وقته پیش خریده بودم
    نوشته اصلی توسط cyclone
    من میخواهم خود را از حرف زیاد وعمل کم نجات دهم برای این منظور از کسانی که یک LED را با XMEGA روشن و خاموش کرده اند کمک میخواهم من چه کار کنم که بتوانم با XMEGA پروژه انجام دهم?
    میشه بپرسم وسایلی که در اختیار دارین چیه؟
    کارهایی که برای یه پروژه باید کرد:
    1-داشتن میکرو
    2-داشتن پروگرامر
    3-داشتن کامپایلر
    4-بلد بودن کار با کامپایلر
    5-داشتن طرح و اجرای آن
    دیگه فکر نکنم چیزه دیگه ای بخواد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط cyclone
      برای شروع به کار با XMEGA باید در درجه اول بسنجید که در چه سطحی می خواهید امکانات این خانواده را بکار بگیرید. اگر هدف شما مطابق پست اول این تاپیک در حد آشنایی اولیه، یعنی چشمک زدن LED و کاربردهای ساده و در حد راه اندازی است، می توانید از سری A4 که دارای تعداد پایه های کمتری هستند و با هویه هم به راحتی لحیم کاری می شوند،استفاده کنید. برای این کار می توانید از نمونه سخت افزاری که شماتیک آن در تاپیک مربوط به کدهای XMEGA است، برای اتصال به LED و 7segment(با اتصال متناسب با سری A4) استفاده کنید و کدهایی هم در همان تاپیک نوشته شده که برای شروع کار با IAR مناسب است و می تواند برای سری A4 براحتی تغییر داده شود.
      اما اگر هدف شما استفاده از امکانات مختلف این خانواده بصورت توام است، به شما اصلا توصیه نمی شود که قبل از آشنایی کامل با امکانات این خانواده، راسا اقدام به ساخت سخت افزار کنید. زیرا ممکن است صرف وقت و هزینه زیادی را در این راه متحمل شوید و به جواب مورد نظر خود دست نیابید. مسائلی در استفاده از امکانات سخت افزاری این خانواده وجود دارد که بر یک فرد تازه کار روشن نیست که از جمله آن نحوه استفاده بهینه از پایه ها برای استفاده حداکثر از ظرفیت سخت افزاری و اتصال به وسایل جانبی با سطوح ولتاژ متفاوت با این خانواده است. وجود اشکالاتی نظیر مشکل ولتاژ مرجع داخلی یا مواردی نظیر آن در XMEGA نیازمند یک آشنایی کامل با نکات ریز این خانواده برای طراحی سخت افزار است و بعید است کسی که تجربه کافی در این مورد ندارد، موفق به رعایت همه جوانب و نکات شود.
      اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
      دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
      برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
      وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
      قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
      اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
      ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

با سلام و تشکر
        جناب آقای طراح هدف اولیه من آن است که بتوانم یک LED را روشن خاموش کنم و البته آن برد شماتیک که شما مطرح فرمودیدبا بردی که به صورت مطمئن کار کند فاصله دارد و برای شروع یک کار به نظر مناسب نیست در گیر همه مشکلات با هم گردیم.
        وآفای رجب زاده با آی سی نمیتوان کاری انجام داد احتمالا منظور شما همان برد آزمایشی XMEGA است که من هم به دنبال یک برد مطمئن برای این کار هستم و طبق گفته شما این برد آماده است وشما امروز آن را تست میکنید لطفا
        نتیجه کار خود را به اطلاع دوستان برسانید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط cyclone
          با سلام و تشکر
          جناب آقای طراح هدف اولیه من آن است که بتوانم یک LED را روشن خاموش کنم و البته آن برد شماتیک که شما مطرح فرمودیدبا بردی که به صورت مطمئن کار کند فاصله دارد و برای شروع یک کار به نظر مناسب نیست در گیر همه مشکلات با هم گردیم.
          وآفای رجب زاده با آی سی نمیتوان کاری انجام داد احتمالا منظور شما همان برد آزمایشی XMEGA است که من هم به دنبال یک برد مطمئن برای این کار هستم و طبق گفته شما این برد آماده است وشما امروز آن را تست میکنید لطفا
          نتیجه کار خود را به اطلاع دوستان برسانید
          بله با IC نمیتوان کاری را انجام داد بخاطر پکیج وسایر موارد
          در این برد حداقل امکانات XMEGA در نظر گرفته شده مانند رگولاتور سوکت پروگرامر MKII پین هدر برای نصب روی برد برد
          انشاالله عصر امروز برد را تحویل میگیرم وتست میکنم و جوابش را به شما میدهم :agree:امیدوارم درست کار کنه

دیدگاه

سلام

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=54676.0
            دکتر شريعتي:

زنده بودن را به بيداري بگذرانيم که سالها به اجبار خواهيم خفت.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X