اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای ساخت پروگرمر samba

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای ساخت پروگرمر samba

سلام دوستان . می خواستم یه پروگرمر برای شروع کار با arm درست کنم از اونجایی که من فقط پورت usb دارم (من نه ها منظورم کامپیوترم هست :biggrin: :biggrin مجبور شدم که میکروکنترلر at92sam7x256 شرکت اتمل رو فعلا برای شروع انتخاب کنم وگرنه بیشتر قصد داشتم که با lpc2378 کار کنم . البته به اون هم می رسم . از بخث خارج نشم بگم اگر در مورد مدار sam-ba چیزی می دونید ممنون می شم در اختیارم بگذارید راستی یکی از دوستان فکر کنم آقای شفقی بودند این مدار رو گذاشتند آیا این درسته ؟؟ یه چیزه دیگه اینطوری که من می دونم این میکرو پایه های زیادی برای گراند و تغذیه داره ممنون میشم که همه ی این پایه ها رو که برای پروگرم کردن لازم هست وصل بشند رو هم ذکر کنید . با تشکر

راستی یه چیزایی فراموش کردم اسیلاتور باید چند باشه به کدوم پایه ها و از همه مهمتر اینکه کتابخونه ی این میکرو کنترلر رو برای protel dxp می خواستم . ببخشید زیاد شد

پاسخ : کمک برای ساخت پروگرمر samba

سلام دوست من
    SAM BA پروگرمر نیست و فقط روشیه که اتمل روی آی سی هاش گذاشته تا بشه بدون پروگرمر آی سی رو پروگرم کرد.شکلی هم که گذاشتین شکل کلی اتصال USB به آی سی هست.با اتصال این مجموعه به آی سی ارتباط USB برفزار میشه و شما میتونین هر کاری مثل عمل SAM BA رو انجام بدید.
    تو پست بعدی کتابخونه رو هم میذارم
    It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

کتابخانه میکروهای 32 بیتی اتمل
      http://www.4shared.com/file/Y6BmK3y0/Atmel_Microcontroller_32-Bit_A.html

کریستال مورد استفاده هم 18.432MHZ هست
      موفق باشید

دیدگاه

سلام آقا رضا . من یه مشکلی دارم اونم اینه که نمی دونم با این فایلی که دادید باید چیکار کنم هرکاری می کنم نرم افزار pcb فایل شما رو نمشناسه :cry: :cry: . شماتیک مشکلی نداره اما نمی دونم چرا فایل pcbیش اینطوریه . یا من بلد نیستم یا ورژن برنامه فرق می کنه . ورزن برنامهی من بیلد 8 هستش . اصلا میشه یه توضیحی بدید که من باید با این دو فایل چیکار کنم ؟ ببخشیدا !!! :redface: :redface:

دیدگاه

برید منوی design روی add/remove library کلیک کنین و به صورت پیش فرض شما کتابخانه های نصب شده رو میبینین حالا با دکمه install مسیر این کتابخونه رو بدید تا نصب بشه.حالا میتونین از این کتابخونه استفاده کنین.
          موفق باشین

دیدگاه

سلام آقا رضا . من همین کاری که شما گفتید کردم و کتابخونه نصب شد شماتیک درسته اما برای pcb میگه که footprint وجود نداره و هیچی برای pcb زدن نیست

دیدگاه

جدا گذاشتمش نصبش کنین
              http://www.4shared.com/file/tuJd04ui/Atmel_Microcontroller_32-Bit_A.html

دیدگاه

سلام . دوستان نمیدونم مشکلم رو اینجا مطرح کنم یا تو قسمت نرم افزارها . برای اینکه رودتر به جواب برسم تو هر دو قسمت مطرح می کنم . برای رسم pcb ٫ at91sam7x256 وقتی می خوام تو پروتل اتصالات مربوط به پایه ها رو رسم کنم نمی دونم چرا درست اجازه نمی ده که این کار رو انجام بدم یعنی اینکه نمیدونم بخاطر نزدیکی اتصالات مانع این کار می شه . نمی دونم منظورم رو درست متوجه شدید یا نه اما اگر متوجه شدید لطف کنید بگید که باید چیکار کنم که پروتل راحت اجازه بده که اتصالات مربوط به پایه ها رو در هر فاصله ای از هم بکشم؟؟

دیدگاه

دوست من جای درست همون بخش بود منم اونجا بهش جواب دادم .
                  مطمئن باشین یازم نیس دو جا سوال کنین تا به جواب برسین چون هر کی بتونه جواب میده.
                  اگه مشکلتون حل نشد بیشتر توضیح بدین تا ایرادو پیدا کنیم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X