اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

plc را چطور بیاموزیم؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

plc را چطور بیاموزیم؟؟

سلام

سوال اینه که آیا بهتره plc رو خودمون با کتاب و نرم افزار یادبگیریم یا بریم آموزشگاه؟
    اگه گزینه ی اول مناسبتر است، آیا plc ها گران نیستند؟ قیمتشون چقدر است برای کار کردن و ور رفتن؟
    اگه گزینه ی دوم مناسبتر است، کدام آموزشگاه ها خوبند؟
    ممنون
    بابا هی این امضای منو پاک نکن! حساسیت داری؟!
    "سبز سبــــزم ریشه دارم! من درختــــــــــــی استوارم!"

پاسخ : plc را چطور بیاموزیم؟؟

سلام

به نظر من بهترین آموزشگاه برای PLC مراکز فنی حرفه ای هست که رایگان هم هستند

دوم خودت باید تلاش کنی تا حداکثر استفاده رو از کتابا و کلاسها و اساتید بکنی

صدایی از قلب آذربایجان

Ya$a odlar yurdum AZERBAICANIM

دیدگاه

خب همون مراکز فنی حرفه ای الان یعنی تابستون هستن؟ کدوم مرکز؟ من اصلا هیچ شهودی از مراکز فنی حرفه ای تهران ندارم؟ کجاست ؟ و ثبت نام و غیره؟>
      ببین من منظورم بیشتر اینه که قیمت plc ساده برای یادگیری چقدره؟ AVR چون ارزون بود من هزارتا AVR خریدم و سوزوندمو و یادگرفتم اما چنین سیاستی رو میشه رو plc اعمال کرد؟؟
      بابا هی این امضای منو پاک نکن! حساسیت داری؟!
      "سبز سبــــزم ریشه دارم! من درختــــــــــــی استوارم!"

دیدگاه

کسایی که میخوان PLC یاد بگیرن تو محیط شبیه سازی یاد میگیرن و بعد با نظارت یه شخص با تجربه شروع به کار میکنن.
        از قیمت بقیه خبر ندارم ولی S7 فیمتی حدود 1 میلیون داره اگه اشتباه نکنم.در ضمن شما به ماژولهای مختلفی هم احتیاج خواهید داشت.
        موفق باشید
        It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

باسلام خدمت همه دوستداران PLC
          پاسخ دادن به چنین سئوالهای کلی همیشه سخته و مسئولیت اون هم زیاد
          چون ممکنه شخص مقابل که معمولا در اون زمینه خاص بی تجربه هم هست بر اساس حرفی که در چنین محیطهایی زده میشه راهی را انتخاب کنه که درست نباشه و مفیدترین لحظه ها و فرصتهای عمرشو از دست بده
          اعتقاد من اینه که تجربه انسان در زمینه های غیر علمی که بیشتر شامل راه و روشها میشه فقط برای خودش مناسبه و به درد دیگران نمیخوره . چرا ؟
          چونکه طرز فکر - اعتقادات - شرایط محیطی - استعدادها - وضعیت خانوادگی - وضعیت مالی - سطح تحصیلات و هزاران چیز دیگه هست که از فردی به فرد دیگه فرق میکنه و صد البته این موارد در همه انتخابهای زندگی از انتخاب رشته دبیرستان گرفته تا انتخاب شغل و همسر و محل زندگی و روش زندگی و .... تاثیر گذاره
          بنابراین اگر من راهی را رفتم و در اون موفق شدم دلیل بر آن نیست که اون راه میتونه برای شخص دیگه ای هم کارساز باشه
          منظورم از این حرفها این بود که راههایی که دیگران رفتند را با شرایط خودتون مقایسه کنید و بعد تصمیم بگیرید
          بعنوان مثال شخصی که شاغل هست و رشته تحصیلیش برق یا الکترونیکه و در واحد فنی و مهندسی کار میکنه و هر روز با تعمیرات تابلوهای PLC سروکار داره وضعیتش با دانشجویی که تا حالا PLC را از نزدیک ندیده و با تجهیزات کنترل صنعتی آشنایی نداره یا فقط عکس اونها رو تو کتابها دیده خیلی فرق میکنه
          مطمئنا برای شخص شاغل ( اگه سر سوزنی استعداد داشته باشه و درمحیط کارش حرفه ای باشه ) استفاده از کتاب و سیمولاتور کفایت میکنه . چون با سیستم و منطق کار دستگاههای دارای PLC و سایر تجهیزات دستگاه آشنایی کافی داره و تنها نقطه کور دستگاه براش اون چیزیه که در برنامه نوشته شده .
          اما نمیشه برای اون دانشجو هم همون نسخه را پیچید .
          بهتره بدونید که در اکثر کلاسهای شرکتهای معتبر ( غیر از فنی و حرفه ای و کلاس PLCهای LOGO ) شما از اول تا آخر دوره فقط چند دقیقه با PLC کار میکنید و بیشتر با سیمولاتور کار خواهید کرد و در این کلاسها فقط برنامه نویسی یاد میگیرید نه تعمیرات تابلوهای دارای PLC و این دو مقوله کاملا از هم جدا هستند
          موفق باشید

دیدگاه

نکنه منظور این دوستمون pic بوده. آخه با avr مقایسش کردن. دوست عزیز plc اصلا آی سی نیستا. کمترین قیمت plc با 10 تا ورودی خروجی 70000 تومنه. به نظر من خودتون یاد بگیرین بهتره چون تو آموزشگاها عملی یاد نمیدن.حداقلش اینه که من تاهالا ندیدم یاد بدن شایدم بدن.ولی در کل اگر میخواین برین سر اتوماسیون صنعتی یاد بگیرین.اگر رشتتون الکترونیکه به کل بیخیالش شین.چون واسه قدرتاس plc
            طب اسلامی

دیدگاه

سلام دوستان.

من میخواستم برای ادامه تحصیل یکی از دو رشته ی "برق صنعتی" و "P.L.C" رو انتخاب کنم. یعنی چاره ای ندارم جز یکی از این دو رشته ی فنی!
              حالا میخواستم ببینم به نظر شما کدوم بهتره ؟ چه از نظر بازار کار و چه از نظر پیشرفت علمی و...
              من تاحالا رشته ای به نام P.L.C رو نمی شناختم ولی امروز که رفتم برای آموزش از راه دور ثبت نام کنم با این رشته آشنا شدم!
              برای ورود به دانشگاه کدومشون راحت تره ؟ میگن ظرفیت برق صنعتی (الکتروتکنیک) توی کنکور پایینه! درسته ؟
              خواهش میکنم زودتر کمکم کنید ، چون تا یکی دو روز دیگه باید برم ثبت نام!
              البته رشته های دیگه ای هم هست. مثل: اتومکانیک، برق ساختمان و از این قبیل ولی من خودم برق صنعتی و PLC رو انتخاب میکنم...
              ممنون میشم راهنمایی کنید. دیگه جای بهتر از اینجا رو برای مطرح کردن سوالم پیدا نکردم، شرمنده :smile:

دیدگاه

پی ال سی یکی از درسای قدرت هستش.شما مقطع تحصیلیتون چیه؟ باید ببینین به کدوم بیشتر علاقه دارین.برق صنعتی رشته خسته کننده و اما پر درامدیه و کلی کار واسش هست.اما پی ال سی خییییییییلی شیرینه. درامدشم بد نیست.ما 1 استاد داشتیم 1 پروژه از ایران خودرو که طی 3 روز باید تحویلش میداد 30میلیون قرارداد بسته بود.اما واسه همه اینجوری پیدا نمیشه تو پی ال سی.من میگم هرچی علاقه دازین برین حتما موفق میشین. پی ال سی بیشتر کنترل برق هستش .اما برق صنعتی راجع به تولید برق انتقال برق و توضیع برق هست
                طب اسلامی

دیدگاه

ممنونم از راهنمایی شما. من برای أخذ مدرک دیپلم از طریق آموزش از راه دور میخوام PLC بخونم. البته باید دوره های فنی رو به صورت خصوصی (آموزشگاهی) بگذرونم!
                  میشه با دیپلم پی ال سی وارد دانشگاه شد ؟ آخه من زیاد با این رشته آشنایی ندارم. بنظر هنوز جای پیشرفت داره ولی نقش برق صنعتی روز به روز کم رنگ تر میشه!

دیدگاه

درست یادم نیست دوست عزیز.ولی فک میکنم از کاردانی فنی میشد رفت برق.این اشتباهم نکنین.چون اگه قدرت برین هم پی ال سی یاد میگیرین هم الکترونیک.اخه پی ال سی چیز خاصی نداره . خییییییلی آسونتر از این حرفاس که فکرش میکنین.ولی اگر به پی ال سی علاقه دارین برین پی ال سی.ولی قدرت برین پی ال سی هم یاد میگیرین.فردا سر کار رفتنی جای 1گذینه انتخاب چنتا گذینه دارین.البته اگر ادامه بدین پی ال سی یاد میدنا.تو فوق دیپلم
                    طب اسلامی

دیدگاه

بازم از شما دوست عزیز ممنونم.
                      منظورتون از برق قدرت ، برق صنعتی یا همون الکتروتکنیک هست ؟
                      آخه اونجوری که شنیدم پذیرشش توی دانشگاه خیلی مشکله، درسته ؟
                      درکل به نظر خودم هم برق صنعتی بهتره ، ولی خوب فکر میکردم PLC هم یک رشته جداگانه باشه :redface:

دیدگاه

خواهش میکنم.فکر میکنم رشته پی ال سی هم اومده تازگیا ولی نرین بهتره. درباره برق قدرتم باید بگم سخت نیستش به شرطی که علاقه داشته باشین.من خودم دیپلم برق ساختمان از کاردانش داشتم.دانشگاه رفتم برق صنعتی. شاید کلا برق صنعتی 4 تا درس خیییییلی سخت داشته باشه که اگر ردشون کنین دیگه رفتین تا آخرش.ظورمم از برق قدرت همون برق صنعتی هست.تو دوره کاردانی و فوق دیپلم میگن برق صنعتی ولی تو کارشناسی چون برق صنعتی چنتا شاخه میشه بهش میگن برق قدرت
                        طب اسلامی

دیدگاه

سلام. ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم، اینکه :

با دیپلم "برق صنعتی درجه 2" هم میشه وارد داتشگاه شد و برق ـ قدرت رو ادامه داد ؟

من برای ادامه تحصیل مجبورم از طریق آموزشگاه های خصوصی ادامه بدم، به همین خاطر اکثر آموزشگاه ها برق صنعتی رو فقط "درجه 2" آموزش میدن!

می خواستم بدونم همین درجه 2 برای دانشگاه و ادامه تحصیل کفایت میکنه یا درجه 1 هم میخواد ؟

اصلاً چندان اهمیتی داره درجه 1 ؟؟

ممنون میشم راهنمایی کنید ...

دیدگاه

میشه دوست عزیز. اصلا درجه 1 با 2 هیچ فرقی نداره.بیشترین فرقش تو اسمشه
                            طب اسلامی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X