اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اندازه گیری کلر داخل آب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اندازه گیری کلر داخل آب

من یک پروژه شروع کردم توش موندم :angry:" اندازه گیری کلر داخل آب"
    وقتی کلر به آب اضافه می شه چطوری می شود کلر داخل آب را اندازه گیری نمود :read:
    من هرچی گشتم هیچ سنسوری پیدا نکردم :eek:
    اگه کسی میدونه کمککککککککککک :cry2:کنه
    خداوندا
    از بچگی به من آموختندهمه را دوست بدار حال که بزرگ شده ام و کسی را دوست می*دارم می گویند:
    فراموشش کن
    دکتر علی شریعتی

پاسخ : اندازه گیری کلر داخل آب

یک چیزه جالب کشف کردم!!!!!!!!!!!
    میگن میشه با عبور آب کلر دار از مس و طلا یک ولتاژ 0 تا 20 میلی ولتی گرفت :read: ولی من که تست نکردم .

کسی چیزی به ذهن نمیرسه که کمک کنه این پروژه خیلی جالب :sad: :sad:
    خداوندا
    از بچگی به من آموختندهمه را دوست بدار حال که بزرگ شده ام و کسی را دوست می*دارم می گویند:
    فراموشش کن
    دکتر علی شریعتی

دیدگاه

سلام
      خوب ببین اگه میشه یک مس و یک طلا رو در اندازه 0.5 سانتی متر بردار بزار تو لوله آب و دو تا سیم بکش بیرون ولتاژ رو بده به adc میکرو آن وقت نمایش بده

بالاخره باید از یکجا شروع کنی تا به جواب بررسی :rolleyes:

ولی خیلی بحث جالبی شروع کردی .
      اگه جواب گرفتی به ما بگو تا استفاده کنیم.
      با تشکر.

دیدگاه

کسی نمیاد تو این زمینه یکم کمک کنه نظری ؟ حرفی ؟ حدیثی ؟ :cry2:
        پس دارین همش رو سنسور های که هست کار میکنید که چی بشه
        یکم رو چیزهای کار کنید یا نظر بدین که نیست :cry2:
        خداوندا
        فراموشش کن
        دکتر علی شریعتی

دیدگاه

سلام ،دوست عزیز سنسورهایی در بازار هستند که کلر باقی مانده در آب را اندازه می گیرند و در خروجی به صورت تغییرات ولتاژ نمایش میدهند.
          ولی این تغییرات بسیار کوچک هستند واندازه گیری آنها سخت است.در ضمن انالایزر هایی آماده در بازار وجود دارند .

دیدگاه

لام ،دوست عزیز سنسورهایی در بازار هستند که کلر باقی مانده در آب را اندازه می گیرند و در خروجی به صورت تغییرات ولتاژ نمایش میدهند.
            ولی این تغییرات بسیار کوچک هستند واندازه گیری آنها سخت است.در ضمن انالایزر هایی آماده در بازار وجود دارند .
            خوب آقا معرفی کن بریم دنبالش
            میشه اینها رو به میکرو وصل کرد؟

دیدگاه

سلام
              اگه میخوای اصول رو بدونی برو به
              http://www.us.endress.com/eh/sc/america/us/en/home.nsf/#product/CCS141

البته این سنسور صنعتی می باشدو احتمالا گرون

دیدگاه

اولین کمکم این هست که.یه محلولی هست که وقتی میخان به صورت دستی کلر سنجی کنن ازش استفاده می کنن.
                یه چند سی سی از اب بر میدارن و از این محلول بهش اضافه میکنن.هرچه کلر اب بیشتر باشه رنگ اب نسبت به مقدار کلر موجود در اب تغییر میکنه و به نارنجی در میاد(مایل به قرمز).
                اگه بخای میتونم اسمش رو بپرسم بهت بگم.

دیدگاه

سلام"
                  بالاخره بعد از چهار :wow: ماه تلاش شبانه روزی ، درست کردم " آنالایزر کلر آب" ( با قابلیت نصب ثابت و متحرک) :wow: :wow: :wow: :wow:

یک سری عکس از پروژه درست کردم در زیر می توانید ببینید :NO:

خداوندا
                  فراموشش کن
                  دکتر علی شریعتی

دیدگاه

مبارکه
                    اگه کل ماجرا سکرت نیست؛ یه نمه توضیح بده ببینیم چی کار کردی؟ :rolleyes:

دیدگاه

من فکر کنم نشه از مس و طلا توی محلول کلر دار استفاده کرد چرا که بعد از یه مدتی محلول کلردار باعث میشه مس و طلا کم کم حل بشن
                      رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

من با سنسورهای کلر از نزدیک کار کردم همه این سنسورهای درون یه دستگاهی هستند که آب از اونجا رد می شه و دارای رزین های از جنس طلا که در طولانی مدت خورده نشن این به خاطره این گذاشتن که بعد از مدتی که آب در عبور از سنسور با برخورد کردن با سنسور مانع تشکیل حباب در بدنه سنسور که اگه تشکیل بشه و رزینی نباشه که اونو پاک کنه دقت سنسور پایین می آد و بعد از مدتی دیگه سنسور کارنمی کنه من همه ی اینار گفتم آیا این سنسوری که شما ساخته اید دارای این رزین هست یا نه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X