اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط موبایل و میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط موبایل و میکرو

با عرض سلام خدمت اساتید محترم

من در حال انجام پروژه ای هستم که قراره یه موبایل نوکیا به میکرو متصل بشه. اما نمی دونم چه طوری باید پایه های موبایل که یو اس بی هستن به میکرو وصل شن. :cry2:
    می خواستم با کابل موبایل رو وصل کنم به یه مدار usb به سریال(ft232)، بعد وصلش کنم به میکرو. آیا این کار عملیه؟

کسی راه بهتری سراغ نداره؟

خیلی ممنون

پاسخ : ارتباط موبایل و میکرو

نه داداش با usb نمیآ‌شه.چونFT232 فقط به کامپیوتر وصل میشه و توانایی اتصال به سایر وسایل رو نداره

دیدگاه

رو بلوتوث کار کن علاوه بر اون گوشی یکم قدیم تو کامکتور کابلشون رابط های سریال رو دارند
      هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
      بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
      میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

ی سرچی تو همین سایت بزن من ی جایی دیدم که در مورد این موضوع کامل نوشته بود ولی لینکشو یادم نیست :cry2:
        نخستین گام در شناخت، این است که بدانیم نادانیم

دیدگاه

آخ... :angry:
          پس تا حالا داشتم به بیراهه میرفتم :cry2:
          خیلی ممنون از راهنماییهاتون

دیدگاه

آره داداش. تو همین سایت یه جستجو بزن گیرت میاد مدلهای قدیمی نوکیا رابط سریال دارن میتونی نقشه بوردشون رو گیر بیاری و بایه های رابط سریال رو از توش بیدا کنی. اما اکثر گوشی ها رو هم میتونی با کابل USB و برنامه hyper terminal خود ویندوز با انتخاب باود و بورت وصل شده به موبایل به هم وصل کرد و با دستورهای مخصوص هر گوشی(بسته به مدل) بهش دستور فرستاد و باسخ گرفت. فقط سرچ یادت نره تو همین سایت اینایی که گفتم رو خیلی خوب توضیح داده. :bye
            اگر روزي هيچ مشکلي سر راهم نبود ؛ ميفهمم که راه را اشتباه رفته ام!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid67
              نه داداش با usb نمیآ‌شه.چونFT232 فقط به کامپیوتر وصل میشه و توانایی اتصال به سایر وسایل رو نداره
              یه سوال دیگه :
              اگر مدار به این صورت وصل شه چی؟
              کامپیوتر << میکرو << FT232 << کابل موبایل << موبایل
              (آخه توی اصل پروژم میکرو باید کامپیوتر هم وصل کنم)
              این جوری دیگه کامپیوتر میفهمه که FT232 تو مداره و درایورشو تو کامپیوتر نصب میکنیم و لازم نیست که موبایل خودشو درگیر مسائل پیچیده کنه!!! :applause:
              میشه یا چرت و پرت گفتم؟ :icon_razz:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hn_mahdavi
                یه سوال دیگه :
                اگر مدار به این صورت وصل شه چی؟
                کامپیوتر << میکرو << FT232 << کابل موبایل << موبایل
                (آخه توی اصل پروژم میکرو باید کامپیوتر هم وصل کنم)
                این جوری دیگه کامپیوتر میفهمه که FT232 تو مداره و درایورشو تو کامپیوتر نصب میکنیم و لازم نیست که موبایل خودشو درگیر مسائل پیچیده کنه!!! :applause:
                میشه یا چرت و پرت گفتم؟ :icon_razz:
                فکر کنم باید اینجوری باشه
                موبایل>>کابل موبایل>>میکرو>>FT232>>کامپیوتر
                یا
                موبایل>>کابل موبایل>>تراشه برای USB Host >>میکرو>>کامپیوتر
                شاید منم چرت و پرت گفتم

دیدگاه

سلام

به نظر من اگه جستجو میکردی حدود 45 صفحه در مورد این مطلب ، بحث و گفتگو موجود بود ، که میتونست بیشتر و سریع تر بهتون کمک کنه :nerd:

ولی خوب...

گوشیها اکثرا دارای رابط سریال هستند(تا اونجا که من دیدم مدلهای متوسط تا الان داشته)...یعنی شما میتونید با استفاده از دستورات مخصوص خود گوشی و ارتباط سریال ، به گوشی فرمان بدید که مثلا زنگ بزن به فلان شماره یا یک SMS با این متن بده به شماره فلان...

مسلماً یک همچین کاری رو هم میتونید با میکرو انجام بدید :agree:

میتونید با جستجوی کلمه smscontroller مطالب بیشتر و توضیحات بیشتری رو به دست بیارید.

لینک زیر هم فکر کنم بتونه تا حدودی بهتون کمک کنه :agree:
                  http://www.embedtronics.com/nokia/fbus.html

موفق باشید :nerd:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی مهری
                    به نظر من اگه جستجو میکردی حدود 45 صفحه در مورد این مطلب ، بحث و گفتگو موجود بود ، که میتونست بیشتر و سریع تر بهتون کمک کنه :nerd:
                    سلام
                    اون 45 صفحه رو خونده بودم چند بار. اما هر چه قدر دقت کردم ندیدم که جاییش نوشته باشه چه طوری موبایلایی که یو اس بی هستن رو به میکرو وصل کنیم.
                    تو کل اون 45 صفحه فرض این بود که ماژول یا گوشی مورد نظرمون دارای پورت سریال باشه، نه یو اس بی.
                    بازم ممنونم از راهنماییتون
                    البته چند روزیه بی خیال یو اس بی شدم. فقط می خواستم بدونم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hn_mahdavi
                      سلام
                      اون 45 صفحه رو خونده بودم چند بار. اما هر چه قدر دقت کردم ندیدم که جاییش نوشته باشه چه طوری موبایلایی که یو اس بی هستن رو به میکرو وصل کنیم.
                      تو کل اون 45 صفحه فرض این بود که ماژول یا گوشی مورد نظرمون دارای پورت سریال باشه، نه یو اس بی.
                      بازم ممنونم از راهنماییتون
                      البته چند روزیه بی خیال یو اس بی شدم. فقط می خواستم بدونم
                      راستش من روی گوشی N72 امتحان کردم شد! یا همون پورت USBش کارداد! البته به کامپیوتر وصل شد و اطلاعات رو با هایپر ترمینال بهش دادم.(درایورش رو که نصب کردم خودش یک پورت سریال شناخت :agree

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی مهری
                        راستش من روی گوشی N72 امتحان کردم شد! یا همون پورت USBش کارداد! البته به کامپیوتر وصل شد و اطلاعات رو با هایپر ترمینال بهش دادم.(درایورش رو که نصب کردم خودش یک پورت سریال شناخت :agree

آره میشه با یو اس بی از کامپیوتر اس ام اس فرستاد. اما مساله ی من از اول این نبود که! oo:
                        فرقه بین "ارتباط گوشی با میکرو" و "ارتباط گوشی با کامپیوتر".
                        درایور گوشی رو میشه رو کامپیوتر نصب کرد اما روی میکرو که نمیشه...
                        شما هم موفق باشید

دیدگاه

خوب فکر کنم باید برید سراغ سریال دارهاش :nerd:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X