اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

adc بدون نویز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

adc بدون نویز

سلام خدمت دوستان
    من در مگا 32 در قسمت آنالوگ به دیچیتال نیاز به سیگنال بسیار صحیح دارم برای همین من باید هر طور شده نویز زا بکشم.
    میخواستم از متخصصین این علم کمک بخواهم چه کنم؟
    هر جا ايمان هست ،اميد نيز هست.

پاسخ : adc بدون نویز

اگر از ولتاژ رفرنس خارجی استفاده می کنید سعی کنید مدار توضیحی در لینک زیر رو برای ورودی تراشه هم ورودی تغذیه خود تراشه و هم بخش adc میکرو به کار ببرید در صورت استفاده از رفنس داخلی باید ولتاژ و نویز کلی مدار به صفر رسانده شود

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=40907.0
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

متشکر از پاسختون.اون مداری که گفتید رو هم برای تغذیه میکرو به کار ببرم و هم adc یا اینکه یه مدار جداگانه با یه 7805 یرا adcاین کار بکنم.
      انا در مورد زمین جداگانه آنالوگ و دیجیتال چیزیه که خیلی منو در گیر کرده . آیا برای adc هم باید از زمین جداگانه استفاده کنم؟

دیدگاه

برای کار با adc حتما باید زمین ها یکی شده باشند در غیر ایصنورت مقادیر نامعتبر هستند
        نه احتیاجی نیست هر دو رو با یک رگولاتور ببندید ولی فقط مدار LC روهم روی پایه های تغذیه میکرو سوار کنید و هم روی تغذیه adc(حتی می تونید مستقیما پایه های مثبت و منفی تغذیه میکرو که بعد از فیلتر بالا متصل کردید رو به تغذیه و ولتاژ رفرنس میکرو وصل کنید
        هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

متشکر از پاسختون..رراستش من یه سنسور دارم که با یه مقاومت زمین میشه و وصل adc میشه . جالب اینجاست که وقتی ولتاژ مقاومت رو میگیرم ولتاژ ثابتی دازه اما هدد adc هی تغییر میکنه آیا با این فیلتر ینگ مشکل من حل میشه؟

دیدگاه

یا مشکل از راه اندازی برنامه و مدار است یا سنسور دقت بسیار بالایی دارد که باید سعی کنید با مینگین گیری نرخ ثابتی رو برای خودتون ایجاد کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X