اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال کوتاه زمین و vcc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال کوتاه زمین و vcc

سلام
    من یک atmega8 دارم که سالم است (چونکه راحت پروگرام میشود و پرو گرامر uspهم به ان ایراد نمی گیرد و وضیفه اش را در مدار انجام میدهد) ولی وقتی تغذیه را به ان وصل میکنم( به رگولاتور وصل میکنم) رگولاتور شدیدا داغ می شود و بیزر اهم متر هم وقتی بین پایه های زمین و vssوصل میکنی (البته وقتی از مدار جدا شده )بیزر اهم متر صدا می کند
    خواهش میکنم راهنامایی نمایید
    یکی میگفت خدا چرا به حرفای ما گوش نمیده گفتم
    هان ای صنما،دل یک دله کن
    گر سر ندهم ،وانگه گله کن

پاسخ : اتصال کوتاه زمین و vcc

پایانه های vcc , GND باید مقدار اهمی از خود نشان دهند نه اتصال کوتاه کامل اگر بعد از اتصال بیزر مالتی متر متوجه شدید اتصال کوتاه (بوق دستگاه با صدای بوق اتصال کوتاه یکی است) مسلما در مدارتون در یکی از قسمت ها اتصال کوتاه رخ داده است چون اگر میکرو رو بیرون دستکگاه تست کنید(منظروم خارج از برد برد و فیبر برد) مسلما صدای بوق عوض می شود و با تست کردن پایانه ها مقدار اهمی رو می تواند ببنید
    چون میکرو جریان زیادی نمی کشد مسلما جایی از مدار اصتال کوتاه پیدا کرده است (اگر از برد برد استفاده می کنید مطمئن بشید برد برد درست است و پایه ها از پایین به هم متصل نشده اند(عیب شایع در اکثر برد بردها)

مسلما مشکل شما اتصال کوتاه در مدار است در صورت استفاه از برد برد جای رگولاتور و میکرو رو عوض کنید و مدار رو تست کنید(فقط جای این دو عنصر رو برای چک کردن گرمای حاصل از رگولاتور)

هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1
      پایانه های vcc , GND باید مقدار اهمی از خود نشان دهند نه اتصال کوتاه کامل اگر بعد از اتصال بیزر مالتی متر متوجه شدید اتصال کوتاه (بوق دستگاه با صدای بوق اتصال کوتاه یکی است) مسلما در مدارتون در یکی از قسمت ها اتصال کوتاه رخ داده است چون اگر میکرو رو بیرون دستکگاه تست کنید(منظروم خارج از برد برد و فیبر برد) مسلما صدای بوق عوض می شود و با تست کردن پایانه ها مقدار اهمی رو می تواند ببنید
      چون میکرو جریان زیادی نمی کشد مسلما جایی از مدار اصتال کوتاه پیدا کرده است (اگر از برد برد استفاده می کنید مطمئن بشید برد برد درست است و پایه ها از پایین به هم متصل نشده اند(عیب شایع در اکثر برد بردها)

مسلما مشکل شما اتصال کوتاه در مدار است در صورت استفاه از برد برد جای رگولاتور و میکرو رو عوض کنید و مدار رو تست کنید(فقط جای این دو عنصر رو برای چک کردن گرمای حاصل از رگولاتور)
      نه عزیز دلم
      ببین من از برد های سوراخی (همون برد هایی که باید تراشه ها را با سیم و لحیم کاری به هم دیگر متصل کنی)استفاده میکنم البته میکرو درون یک سوکت جا میخورد
      حالا وقتی میکرو را کامل از مدار جدا کرده و روی میز بدون اتصال به هیچ جایی به وسیله اهم متر چک میکنم بین پایه های vccوGND بوق میزند و وقتی هم میکرو درون مدار نیست و از روی سوکت جای پایه های vccوGND را تست میکنم هیچ اتصال کوتهای وجود نداردیعنی مدار مشکل ندارد (میکرو راحت توسط پروگرامر پروگرام می شود حتی پروگرامر usp است که به اتصال کوتاه بسیار حساس است)
      هان ای صنما،دل یک دله کن
      گر سر ندهم ،وانگه گله کن

دیدگاه

?
        هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

اصلا یک سوال
          مقاومت بین vccو GND در یک میکرو بالاخص atmega8 چقدر است
          هان ای صنما،دل یک دله کن
          گر سر ندهم ،وانگه گله کن

دیدگاه

داخل میکرو صحیح atmeg8 بی نهایت (ایده ال) اما در واقعیت بیش از 50 مگااهم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1
              داخل میکرو صحیح atmeg8 بی نهایت (ایده ال) اما در واقعیت بیش از 50 مگااهم
              اما میکرو من 30 اهم هست ولی جالب اینه که در عین اینکه رگولاتور تغذیش شدیدا داغ میکنه ولی درست کار میکنه
              هان ای صنما،دل یک دله کن
              گر سر ندهم ،وانگه گله کن

دیدگاه

سلام من هم همین مشکل رو با XMEGA دارم در یکی کاملا اتصال کوتاه در دیگری فقط 400 اهم این یعنی چی؟

دیدگاه

من میکروم را عوض کردم حل شد این یکی بین vccوGND حدود 700 اهم میده
                  هان ای صنما،دل یک دله کن
                  گر سر ندهم ،وانگه گله کن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X