ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    2008/02/09
    خمینی شهر -اصفهان
    208
    0

اتصال کوتاه زمین و vcc

سلام
    من یک atmega8 دارم که سالم است (چونکه راحت پروگرام میشود و پرو گرامر uspهم به ان ایراد نمی گیرد و وضیفه اش را در مدار انجام میدهد) ولی وقتی تغذیه را به ان وصل میکنم( به رگولاتور وصل میکنم) رگولاتور شدیدا داغ می شود و بیزر اهم متر هم وقتی بین پایه های زمین و vssوصل میکنی (البته وقتی از مدار جدا شده )بیزر اهم متر صدا می کند
    خواهش میکنم راهنامایی نمایید
    یکی میگفت خدا چرا به حرفای ما گوش نمیده گفتم
    هان ای صنما،دل یک دله کن
    گر سر ندهم ،وانگه گله کن
    2008/10/29
    2,098
    211

پاسخ : اتصال کوتاه زمین و vcc

پايانه هاي vcc , GND بايد مقدار اهمي از خود نشان دهند نه اتصال كوتاه كامل اگر بعد از اتصال بيزر مالتي متر متوجه شديد اتصال كوتاه (بوق دستگاه با صداي بوق اتصال كوتاه يكي است) مسلما در مدارتون در يكي از قسمت ها اتصال كوتاه رخ داده است چون اگر ميكرو رو بيرون دستكگاه تست كنيد(منظروم خارج از برد برد و فيبر برد) مسلما صداي بوق عوض مي شود و با تست كردن پايانه ها مقدار اهمي رو مي تواند ببنيد
    چون ميكرو جريان زيادي نمي كشد مسلما جايي از مدار اصتال كوتاه پيدا كرده است (اگر از برد برد استفاده مي كنيد مطمئن بشيد برد برد درست است و پايه ها از پايين به هم متصل نشده اند(عيب شايع در اكثر برد بردها)

مسلما مشكل شما اتصال كوتاه در مدار است در صورت استفاه از برد برد جاي رگولاتور و ميكرو رو عوض كنيد و مدار رو تست كنيد(فقط جاي اين دو عنصر رو براي چك كردن گرماي حاصل از رگولاتور)

هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.
    2008/02/09
    خمینی شهر -اصفهان
    208
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط baby_1
    پايانه هاي vcc , GND بايد مقدار اهمي از خود نشان دهند نه اتصال كوتاه كامل اگر بعد از اتصال بيزر مالتي متر متوجه شديد اتصال كوتاه (بوق دستگاه با صداي بوق اتصال كوتاه يكي است) مسلما در مدارتون در يكي از قسمت ها اتصال كوتاه رخ داده است چون اگر ميكرو رو بيرون دستكگاه تست كنيد(منظروم خارج از برد برد و فيبر برد) مسلما صداي بوق عوض مي شود و با تست كردن پايانه ها مقدار اهمي رو مي تواند ببنيد
    چون ميكرو جريان زيادي نمي كشد مسلما جايي از مدار اصتال كوتاه پيدا كرده است (اگر از برد برد استفاده مي كنيد مطمئن بشيد برد برد درست است و پايه ها از پايين به هم متصل نشده اند(عيب شايع در اكثر برد بردها)

مسلما مشكل شما اتصال كوتاه در مدار است در صورت استفاه از برد برد جاي رگولاتور و ميكرو رو عوض كنيد و مدار رو تست كنيد(فقط جاي اين دو عنصر رو براي چك كردن گرماي حاصل از رگولاتور)
    نه عزیز دلم
    ببین من از برد های سوراخی (همون برد هایی که باید تراشه ها را با سیم و لحیم کاری به هم دیگر متصل کنی)استفاده میکنم البته میکرو درون یک سوکت جا میخورد
    حالا وقتی میکرو را کامل از مدار جدا کرده و روی میز بدون اتصال به هیچ جایی به وسیله اهم متر چک میکنم بین پایه های vccوGND بوق میزند و وقتی هم میکرو درون مدار نیست و از روی سوکت جای پایه های vccوGND را تست میکنم هیچ اتصال کوتهای وجود نداردیعنی مدار مشکل ندارد (میکرو راحت توسط پروگرامر پروگرام می شود حتی پروگرامر usp است که به اتصال کوتاه بسیار حساس است)
    هان ای صنما،دل یک دله کن
    گر سر ندهم ،وانگه گله کن
    2008/10/29
    2,098
    211

?
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.
    2008/02/09
    خمینی شهر -اصفهان
    208
    0

اصلا یک سوال
    مقاومت بین vccو GND در یک میکرو بالاخص atmega8 چقدر است
    هان ای صنما،دل یک دله کن
    گر سر ندهم ،وانگه گله کن
    2008/10/29
    2,098
    211

داخل ميكرو صحيح atmeg8 بي نهايت (ايده ال) اما در واقعيت بيش از 50 مگااهم
    2008/02/09
    خمینی شهر -اصفهان
    208
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط baby_1
    داخل ميكرو صحيح atmeg8 بي نهايت (ايده ال) اما در واقعيت بيش از 50 مگااهم
    اما میکرو من 30 اهم هست ولی جالب اینه که در عین اینکه رگولاتور تغذیش شدیدا داغ میکنه ولی درست کار میکنه
    هان ای صنما،دل یک دله کن
    گر سر ندهم ،وانگه گله کن
    2009/10/04
    1,568
    33

سلام من هم همین مشکل رو با XMEGA دارم در یکی کاملا اتصال کوتاه در دیگری فقط 400 اهم این یعنی چی؟
    2008/02/09
    خمینی شهر -اصفهان
    208
    0

من میکروم را عوض کردم حل شد این یکی بین vccوGND حدود 700 اهم میده
    هان ای صنما،دل یک دله کن
    گر سر ندهم ،وانگه گله کن
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9