اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل پروگرام کردن AVR برای کریستال خارجی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل پروگرام کردن AVR برای کریستال خارجی

سلام بچه ها
    من پروگرام STK200/300 رو از کتاب علی کاهه درست کردم
    اما وقتی می خوام باهاش میکرو رو با کریستال خارجی برنامه ریزی کنم میکرو قفل میکنه و میسوزه
    تا حالا دوتا مگا 16 تلفات دادم
    هیچ کدام از شما می دونید علتش چیه و چه طوری میشه رفعش کرد؟
    در ضمن بعد رفتم و از بازار پروگرامر STK200/300 رو خریدم (همونی که مال شرکت نوآوران الکترونیک هست)
    هنوز جرات نکردم باهاش میکرها رو با کریستال خارجی پروگرام کنم
    اگر شما باهاش کار کردید و مطمئنید که این یکی میکروها رو نمی سوزونه بهم بگید تا منم ازش استفاده کنم
    متشکرم

پاسخ : مشکل پروگرام کردن AVR برای کریستال خارجی

سلام ...
    من همون مدار کتاب علی کاهه رو بستم ...
    الانم شاید حدودا 4 ماه هست که دارم با avr کار می کنم و با کریستال خارجی ...
    هیچ مشکلی نداشتم
    مدارتونو یک بار دیگه چک کنید ... :eek: :eek:
    مدار کتاب علی کاهه سالمه ...
    موفق باشید
    ¸.•`¯`•.¸¸. S.A.E.I.D .¸¸.•`¯`•.¸
    ~~ ~~> M~S~K <~~ ~~

دیدگاه

فیوز بیت های کریستال رو چک کردی ؟؟

¸.•`¯`•.¸¸. S.A.E.I.D .¸¸.•`¯`•.¸
      ~~ ~~> M~S~K <~~ ~~

دیدگاه

من هم همون مدار را ساختم ... خیلی عالی کار میکنه

مدارتو چک کن

در ضمن اونی که از بازار خریدی قانونا نباید مشکل داشته باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Prince_Of_Darkness
          سلام بچه ها
          من پروگرام STK200/300 رو از کتاب علی کاهه درست کردم
          اما وقتی می خوام باهاش میکرو رو با کریستال خارجی برنامه ریزی کنم میکرو قفل میکنه و میسوزه
          تا حالا دوتا مگا 16 تلفات دادم
          هیچ کدام از شما می دونید علتش چیه و چه طوری میشه رفعش کرد؟
          در ضمن بعد رفتم و از بازار پروگرامر STK200/300 رو خریدم (همونی که مال شرکت نوآوران الکترونیک هست)
          هنوز جرات نکردم باهاش میکرها رو با کریستال خارجی پروگرام کنم
          اگر شما باهاش کار کردید و مطمئنید که این یکی میکروها رو نمی سوزونه بهم بگید تا منم ازش استفاده کنم
          متشکرم
          سلام دوست عزیز
          وقتی شما فیوز بیتها را برای کریستال خارجی تغییر میدهید میکرو فقط در صورتی توسط پروگرامر شناخته می شود که کریستال به میکرو متصل باشد در غیر اینصورت میکرو توسط پروگرامر شناسایی نمی شود.اون میکرو ها هم نسوخته .فقط پروگرامر نمیشناسش که اگه با وجود کریستال هم کار نکرد ممکن است فیوز بیتها را اشتباه ست کرده باشید که در اینصورت با کریستال هم پروگرامر نمیشناسد.برای این منظور هم باید یک کلاک 1MHZبسازی وصل کنی به پایه osc1 در این صورت حتما کار خواهد کرد(با این روش با تمام حالات فیوز بیتها میکرو توسط پروگرامر شناخته میشود.

دیدگاه

سلام خدمت همه دوستان.
            من هم چند وقت پیش با همین مشکل مواجه شدم.یعنی با STK200/300 پروگرام می کردم و بعد دیگه میکرو نه پروگرام می شد و نه کار می کرد.علت بروز این مشکل اینه که تنظیمات پیش فرض Codevision برای کریستال خارجی با فرکانس 3 تا 8 مگا هرتز می باشه ولی تنظیمات اولیه میکرو بر روی کریستال داخلی با فرکانس 4MHZ بنابراین اولین بار پروگرام می شه و بعد که بر روی کریستال خارجی قرار گرفت دیگه پروگرام نمی شه.
            برای رفع این مشکل کافیه از یک کریستال خارجی با رنج گفته شده(3 تا 8 مگاهرتز) استفاده کنید.و بعد در برنامه codevision در منوی TOOLS گزینه chip programmer را انتخاب کنید.(Shift +F4).حالا تنظیمات قسمت program fuse را به صورت شکل زیر تغییر بدید.حالا اول پروگرامر رو به میکرو وصل کنید و بعد از منوی program همین قسمت گزینه fuse bit رو انتخاب کنید.پس از انجام این مراحل دیگه میکرو روی کریستال داخلی تنظیم میشه و دیگه نیاز به کریستال ندارید.
            برای اینکه دیگه با این مشکل برخورد نکنید حتما به لینک زیر مراجعه کنید توضیحات کامل رو اونجا گفتم.
            http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,6988.0.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X