اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پیاده سازی پردازش تصویر با cpld ؟؟؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پیاده سازی پردازش تصویر با cpld ؟؟؟؟؟

با سلام خدمت دوستان گل
    من vhdl بلدم اما هیچی در مورد پردازش تصویر نمی دونم. اصلا پیاده سازی پردازش تصویر با cpld کار مقرون به صرفه ای هست یا نه؟
    اگه هست باید از کجا شروع کنم؟
    مطلبی، آموزشی اگه دارید بذارید ممنون می شم.

پاسخ : پیاده سازی پردازش تصویر با cpld ؟؟؟؟؟

با سلام
    تراشه CPLD برای پردازش تصویر خیلی کوچک به حساب میآ‌آید. شما یک فریم تصویر خیلی کوچک رو هم نمیآ‌توانید در فیلپآ‌فلاپآ‌های آن جا بدهید. تنها کاری که شاید بتوان با CPLD روی تصویر انجام داد در صورتی خواهد بود که تصویر به صورت سریال به CPLD فرستاده شود و همانجا هم بتوان روی آن عملیات انجام داد یعنی خیلی نیاز به بیتآ‌های قبل و بعدی تصویر نباشد.
    من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

با سلام
      یه سوال اساسی داشتم و اون اینکه من رشتم الکترونیکه و FPGA بلدم اما پردازش تصویر اصلا بلد نیستم. برنامه نویسی پردازش تصویر رو قراره دوستم انجام بده و اونم fPGA بلد نیست. حالا ما باید چیکار کنیم؟

دیدگاه

با سلام
        اگر قرار است الگوریتمآ‌های پردازش تصویر بر روی یک پردازنده در FPGA اجرا شوند (مثلا NIOS MicroBlaze یا PowerPC) مشکلی وجود ندارد کافی است کدهای نرمآ‌افزاری با کامپایلر مربوطه کامپایل شده و به حافظه سیستم منتقل شود. ولی اگر قرار الگوریتمآ‌ها به صورت سختآ‌افزاری اجرا شوند خوب مشخص است که شما باید الگوریتمآ‌ها را متوجه شده و سعی به تبدیل آنها به HDL کنید که کار تقریبا پیچیدهآ‌ای است.

-- فکر کنم Matlab میآ‌تواند برای بعضی از توابع HDL قابل سنتز تولید کند به احتمال زیاد به درد شما هم میآ‌خورد.
        -- ابزارهای DSP برای FPGAهای Xilinx به درد کار شما میآ‌خورد
        من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

با سلام
          ممنون از راهنماییتون
          در مورد این مطلب آخری که گفتید، ابزار های dsp ، می تونید مطلبی بذارید؟ من اطلاعات زیادی ندارم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 2050
            با سلام
            ممنون از راهنماییتون
            در مورد این مطلب آخری که گفتید، ابزار های dsp ، می تونید مطلبی بذارید؟ من اطلاعات زیادی ندارم!
            با سلام
            من هم در این باره تجربه خاصی ندارم. دوستان با تجربه تر باید بیان و درباره DSP در FPGA توضیح بدن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X