اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

plc+Rvdt

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

plc+Rvdt

سلام
    من می خواهم که plc با استفاده از یک سنسور جابجایی یا Rvdt تغییرات زاویه را تشخیص بده و بعد با توجه به زاویه دور موتور خروجی تغییر کند ،یعنی هرچه زاویه بیشتر شد ، دور موتور بیشتر بشه ، می تونید کمک کنید بدونم چطور باید خروجی Rvdt را برای plc تعریف کنم چون معمولا خروجی با افزایش زاویه بصورت افزایش ولتاژ است واونجوری که به ما گفتند ورودی plc فقط یه سوئیچ on/off است
    لطفا اگه امکان داره زودتر پاسخ بدید
    با سپاس :question:

پاسخ : plc+Rvdt

نوشته اصلی توسط winner2010
    واونجوری که به ما گفتند ورودی plc فقط یه سوئیچ on/off است
    باسلام
    بطور کلی PLC ها دارای دونوع پورت ورودی و خروجی هستن . Digital Port و Analog Port
    شما باید از پورت ورودی آنالوگ PLc خودتون استفاده کنید و برنامه نویسی پورت آنالوگ یک مقدار با پورت دیجیتال متفاوته
    شما از چه نوع PLC استفاده میکنید ؟
    خروجی Rvdt شما به چه صورتیه ؟
    روش دیگه ای که من روی یک دستگاه دیدم استفاده از ترنسمیتری بود که رنجهای مختلف ولتاژها و جریانهای استاندارد را میگرفت و متناسب با اون خروجی ولتاژ از صفر تا 220 ولت برای موتور داشت و پله های افزایش ولتاژ برحسب ولت و زمان افزایش اون برحسب ثانیه قابل تنظیم بود و فقط یک سیگنال Fault برای PLC میفرستاد

دیدگاه

plc ما lenze هست اما اگه plc بهتری سراغ دارید بگید ، خروجی Rvdt دوتا ولتاژه که باتوجه به رابطه زاوبه تتا (جابجایی) بدست میاد اما چطوری اینو برای ورودی plc باید تعریف کنم و موتور را با اون کنترل کنم ،یعنی شما میگید اصلا به plc نیاز ندارم.

دیدگاه

متاسفانه من با PLC لنز کار نکردم
        تا جایی که من اطلاع دارم Rvdt ها دارای دونوع Ac/Ac و Dc/Dc هستن

www.4shared.com/document/gFf1fmV8/RVDTAC.html
        www.4shared.com/document/Wp4LVylh/RVDTDC.html

اول باید بسته به نوع خروجی Rvdt که Ac یا Dc هستش پورت ورودی آنالوگ Ac یا Dc پی ال سی خودتون را تهیه کنید
        برای برنامه نویسی پورت آنالوگ PLC لنز میتونید از Help خود برنامه کمک بگیرید
        اما کار همینجا تموم نمیشه . شما احتیاج به یک خروجی متغیر برای کنترل موتور دارید
        اگر موتور با یک Inverter یا Driver کنترل میشه باید به Manual اون مراجعه کنید و ببینید که امکان کنترل خروجی با ولتاژ یا جریان ورودی وجود داره یا نه (مثلا ورودی 0 تا 10 ولت)
        دراینصورت باید یک پورت خروجی PLC با همون رنج جریان یا ولتاژ که inverter میشناسه تهیه کنید
        در آخر Rvdt به پورت آنالوگ PLC و خروجی آنالوگ PLC به inverter یا Driver وصل میشه و تنظیمات لازم روی inverter انجام میشه
        اگر PLC موجود دارای پورت ورودی و خروجی آنالوگ نباشه و دستگاه پیچیده و بزرگ نباشه و کارموتور روی سایر قسمتها تاثیر مهم و مستقیم نداشته باشه شاید به صرفه نباشه از PLC استفاده بشه
        اگه درمورد کار دستگاه و دلیل کنترل موقعیت شفت موتور بیشتر توضیح بدید شاید بهتر بشه راهنمایی کرد

دیدگاه

از زاهنمایی شما ممنونم :smile: :smile:

دیدگاه

خواندن فایل PDF زیر برای داشتن یک آشنایی کلی درخصوص برنامه نویسی ماژولهای آنالوگ PLC s7
            بد نیست
            www.4shared.com/file/136456312/ad88fa04/analog.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X