اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

وای مشکلم حل نشده هنوز کمک سخت افزاری در مورد keypad و اتصال به atmega16

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

وای مشکلم حل نشده هنوز کمک سخت افزاری در مورد keypad و اتصال به atmega16

من نمی دونم چه جوری باید کی پد و به میکرو وصل کنم عکس کی پد و میزارم(http://www.4shared.com/photo/VRDcp6cF/DSC01189.html) مثلا می خوایم به PORTB میکرو همون ATMEGA16 وصل کنیم اصلا نمی دونم چیرو به چی باید وصل کنیم چون مثلا تو proteus فقط 8 پایه است که به ترتیب به پورت اول تا هشتم میکرو وصل می کنیم ولی تو کی پد واقعی خیلی پایه است یه سوال دیگه این که استپ موتور 12 ولتیه؟و اگر بخواهیم با uln2003 به میکر وصل کنیم پورت com در uln2003 باید به 5 ولت وصل شه ؟و استپ موتور 6 پایه است دو پایه com استپ موتور باید به 12 ولت وصل شه یا 5ولت؟

پاسخ : کمک فوری خواهشاً کمک کنید سخت افزاری در مورد keypad و اتصال به atmega16

سلام دوست عزیز
    شما همین صفحه کلیدی که عکسشو گذاشتی میخوای استفاده کنی؟
    اگه همینو میخوای استفاده کنی باید اول 4 سیم افقی و 4 سیم عمودی اونو پیدا کنی.
    معمولا روی صفح کلیدا اونارو با حروف C1تا C4 و R1 تا R4 مشخص میکنند .ولی من که روی کیپد شما نتونستم اون حروف رو ببینم.
    اگه چاپ نشده میتونی پیچای صفحه کلید و باز کنی و خطوط افقی و عمودی اونو دنبال کنی و بترتیب از شماره یک افقی و عمودی رو مشخص کنی.
    امید وارم مفهوم توضیح داده باشم.
    سئوالی بود بگو تا درصورت دونستن جواب بدم :bye
    وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
    نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

دوست من برین تو بخش پروژه های تکمیل شده این پروژه اونجا هست لطفا قبل از ایجاد تاپیک search کنید.
      It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا شفقی
        دوست من برین تو بخش پروژه های تکمیل شده این پروژه اونجا هست لطفا قبل از ایجاد تاپیک search کنید.
        ببخشید گشتم نبود من برا برنامش مشکلی ندارم این کی پد 100 تا پایه داره گیج شدم نمی دونم کدوم به کدومه؟ oo:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javad1354
          سلام دوست عزیز
          شما همین صفحه کلیدی که عکسشو گذاشتی میخوای استفاده کنی؟
          اگه همینو میخوای استفاده کنی باید اول 4 سیم افقی و 4 سیم عمودی اونو پیدا کنی.
          معمولا روی صفح کلیدا اونارو با حروف C1تا C4 و R1 تا R4 مشخص میکنند .ولی من که روی کیپد شما نتونستم اون حروف رو ببینم.
          اگه چاپ نشده میتونی پیچای صفحه کلید و باز کنی و خطوط افقی و عمودی اونو دنبال کنی و بترتیب از شماره یک افقی و عمودی رو مشخص کنی.
          امید وارم مفهوم توضیح داده باشم.
          سئوالی بود بگو تا درصورت دونستن جواب بدم :bye
          این کی پد به برد لحیم شده و در حال حاضر قلع کش یا وسیله دیگه ای برا جدا کردنش ندارم که بتونم پشتشو باز کنم کار دیگه ای نمی تونم انجام بدم؟ با مولتی متر نمی شه کاری کرد؟ :cry2:

دیدگاه

پاسخ : وای مشکلم حل نشده هنوز کمک سخت افزاری در مورد keypad و اتصال به atmega16

اینا معمولا این جوریه : اول تا چهارم از سمت چپ R1 تا R4 و ششم تا هشتم C1 تا C3

R = افقی

C = عمودی

البته حالا که نگاه کردم کیبورد شما 4*4 هست من برای 3*4 گفتم :mrgreen:
            موفقيت = يك درصد نبوغ ، 99 درصد عرق ريختن
            (اديسون)

دیدگاه

پاسخ : وای مشکلم حل نشده هنوز کمک سخت افزاری در مورد keypad و اتصال به atmega16

پروژه آقای سپاس یار
              فایل های پیوست شده
              It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X