اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در dxp

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در dxp

سلام . برای رسم pcb ٫ at91sam7x256 وقتی می خوام تو پروتل اتصالات مربوط به پایه ها رو رسم کنم نمی دونم چرا درست اجازه نمی ده که این کار رو انجام بدم یعنی اینکه نمیدونم بخاطر نزدیکی اتصالات مانع این کار می شه . نمی دونم منظورم رو درست متوجه شدید یا نه اما اگر متوجه شدید لطف کنید بگید که باید چیکار کنم که پروتل راحت اجازه بده که اتصالات مربوط به پایه ها رو در هر فاصله ای از هم بکشم؟؟

پاسخ : کمک در dxp

track های مربوط به آی سی رو بذارین 8 یا 10 میل درست میشه
    It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

سلام آقا رضا . از اینکه همیشه به بنده لطف دارید و سوالات بنده را جواب میدید ممنون و سپاسگزارم . ببینید قبل از اینکه من پاسخ شما رو ببینم این برد رو زدم برای قرار گرفتن روی بردبورد که آدرسش رو زیر قرار دادم . می خواستم یه نگاه به اون بندازید ببینید که بعدا مشکلی پیش نمیاد آخه من اولین باری هستش که smd کار می کنم . درخواست دیگه ای که داشتم این بود که توضیح بدید که چه طوری track های مربوط با آی سی رو تغییر بدم .http://www.4shared.com/file/pE10auE7/PCB.html

راستی یه چیزه دیگه . چطور می شه وسط کار وقتی می بینیم که اندازه بورد بزرگ یا کوچیکه ٫ بیام و اندازه ی بورد رو تغییر بدیم منظورم همون طول و عرضش هست ؟

دیدگاه

خوب من ویندوزم قاطی بود dxp ندارم ولی pdf تون رو دیدم هم شما و هم aliila میخواین فقط پایه های آی سی رو گسترش بدین . اینجا یه سوال برام پیش اومده میخوام بگم:
        اینکه آرم مثل avr نیس که تغذیه رو وصل کنین کار کنه و کلی خازن و مقاومت برای راه اندازیش لازمه.به هر حال dxp نصب کردم بهتون خبر میدم.
        واسه تغییر اندازه برد برین design/board shape

دیدگاه

بله حق با شماست . کلی خازن و مقاومت می خواد و من هم می خوام هر چیزی که لازم هست بهش اضافه کنم اولیش هم برای ارتباط با usb و sam-ba هستش چون مادربوردم فقط usb داره و هر چی که لازم بدونم این فقط یه نمونه بود دیشت خوابم نمی برد این کار رو کردم . این سوالی هم که پرسیدم که چطور می شه سایز برد رو تغییر داد هم به همین علت بود که تو دو سه روز آینده برد رو تکمیل کنم . یه سوال دیگه از محضرتون داشتم اینکه پروگرمری برای این مدل هست که با پورت سریال بشه کار کرد چون فکر کنم بتونم به مادربوردم یه پورت com اضافه کنم اما پورت موازی دیگه نمی شه ؟؟

دیدگاه

شما هم میتونین از طریق sam ba و usb پروگرم کنین و هم اینکه دیباگر jtag رو استفاده کنین که از طریق usb وصل میشه و یه چیز فوق العاده ست. به آقای بلورچیان پیغام بدین شاید برای فروش از این دیباگرا داشتن.
            در ضمن فکر کنم بشه از طریق covertor ها هم پورت موازی و هم پورت سریال اضافه کرد به سیستم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X