اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تست سالم بودن LCD

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تست سالم بودن LCD

با عرض سلام خدمت دوستان.
    من یک LCD 2*16 دارم که روی پورت C یک میکرو ATMEGA 16L وصل هستش.و تا 2 روز پیش درست کار می کرد.ولی امروز برادر کوچیکم این VCC و GND منبع تغذیه رو جابجا به مدار وصل کرده و دیگه LCD کار نمی کنه.حالا نمی دونم این LCD سوخته یا (عیب) از جایی دیگست.(مثلا قطعی سیمها)لطفا روش تست سالم بودن LCD رو بگید.اگر روشی هم برای ریست اون وجود داره لطف کنید توضیح بدین.
    متشکرم. :smile:

پاسخ : تست سالم بودن LCD

نوشته اصلی توسط mohammad87
    با عرض سلام خدمت دوستان.
    من یک LCD 2*16 دارم که روی پورت C یک میکرو ATMEGA 16L وصل هستش.و تا 2 روز پیش درست کار می کرد.ولی امروز برادر کوچیکم این VCC و GND منبع تغذیه رو جابجا به مدار وصل کرده و دیگه LCD کار نمی کنه.حالا نمی دونم این LCD سوخته یا (عیب) از جایی دیگست.(مثلا قطعی سیمها)لطفا روش تست سالم بودن LCD رو بگید.اگر روشی هم برای ریست اون وجود داره لطف کنید توضیح بدین.
    متشکرم. :smile:
    راحت ترین راه اینه که به یک میکرو Atmega16Lآ‌ دیگه با همان برنامه قبلی ببندیش .

یا اینکه بخواهی به pc وصلش کنی

http://www.beyondlogic.org/parlcd/parlcd.htm

موفق باشید

دیدگاه

سلام
      از سال1386 تا الان 3595 نفر از این تاپیک بازدید کردند ولی هیچ کس نمیدونست که چه جوری باید تست بشه!!!!!!!!!!!!

دوست عزیز میتونی با زمین کردن پایه های 1 ، 3 ، 5 و وصل کردن پایه 2 به منبع تغذیه+5v ال سی دی رو تست کنی و در صورت سالم بودن میبایست یه سری مربع های سیاه رنگ در تمام سطر اول به نمایش در بیاد.

پایه 3 ، روشنایی پیکسل های lcd رو تعیین میکنه و در صورت استفاده باید با یه مقاومت متغییر 5k سری بشه.
      در صورتی که مقاومت متغییر ندارید، یه مقاومت 4.7k هم کارتون رو راه میندازه.

دیدگاه

مرررسیییی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X