اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در نوشتن اعداد دو رقمی و اعشاری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در نوشتن اعداد دو رقمی و اعشاری

سلام بچه ها مشکلم در مورد اون دوتا برنامه بالا حل شد آخه بالاخره تونستم برنامه اسکن صفحه کلید 4*4 رو بنویسم :wow: :wow: :mrgreen:البته با پشتکار فروان تونستم یه مگا 32 رو هم بسوزنم :eek: حال یه مشکل دیگه دام اگه بخواهم یه عدد دو رقمی رو باصفحه کلید بزنم یا یه عدد اشاری تا دو رقم باید چی کار کنم؟؟؟همین...چه آسون ولی حیف که من بلد نیستم !!

پاسخ : مشکل در نوشتن اعداد دو رقمی و اعشاری

وقتی داری با کی پد کار می کنی در واقع میکرو می فهمهکه این کلید دو تا پایه رو به هم وصل کرده و یه عدد رو به شما میده که از اتصال ماتریسی پایه ها بدست میاد و شما براش تعیین می کنی که این دو پایه رو اسمش رو چی بزاره حالا اول باید ببینی که که عددی که از کارکتر (.) بر می گردونه چیه بعد واسش با دستور select-case شرط گذاری کنی که وقتی این کارکتر رو دید این کار رو بکنه
    اول باید دوتا مد تعریف کنی که اعشاری و صحیح می تونی یه متغیر منطقی بذاری که مثلا وقتی رفت به مد اعشاری این متغیر 1 بشه و شرط رو روی اون تنظیم کنی و در نهایت یک متغیر جمع کننده
    در حالت صحیح باید عدد وارد شده با متغیر جمع کننده ×10 جمع کنی هر بار که یک عدد مثلا a وارد می شه با متغیر جمع کننده مثلا b *10 باید جمع بشه و داریم number =(b*10)+a
    حالا وقتی وارد مد اعشاری می شیم اول اون متغیر اعشاری رو یک می کنی و بعد بجای 10 باید 10^n بذاری که n باید یه کارکتر باشه که تعداد اعداد اعشاری وارد شده رو بده برای n هم باید یه کانتر بذاری توی چرخه که هر عدد اعشاری که وارد شد یکی اضافه بشه
    موفق باشید

دیدگاه

آقای av_saber از پاسخ تون ممنون ولی واقعاً فکر نمیکردم اینقدر سخت باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mr-hb
        آقای av_saber از پاسخ تون ممنون ولی واقعاً فکر نمیکردم اینقدر سخت باشه
        سلام
        دوست عزیز الگوریتمش به این صورته:
        شما یک متغیر با مقدار اولیه صفر را وقتی صفحه کلید چک کردی و اعداد بین 0 تا 9 رو زدی باید بیای مقدار عدد را در 10 ضرب بعد با مقدار عددی کلید زده شده جمع کنی به این صورت:
        dim key as byte
        dim a as word
        a=0
        do
        key=getkbd()
        key=lookup(key,l1)
        if key <=9 then
        a=a*10
        a=a+key
        endif
        end
        l1:

دوست عزیز پیکره بندی ها خودت انجام بده.این الگوریتم برنامه چند رقمی است و.....

دیدگاه

سلام
          مثل دوره ی ابتدایی عمل کنید
          برای تقسیم یا ضرب اعداد اعشاری هر کاری که خودت با دست روی کاغذ انجام میدی رو تو برنامه ی میکرو اجرا کن
          اصلا هم سخت نیست
          موفق باشید :smile:
          [left][move][b][color=green][size=11pt]ما می توانیم .
          ، همین ... *. * * *. * * * [color=re

دیدگاه

من 1 سال پیش این کار رو کردم و خیلی خوب هم جواب میداد شاید راه حل های بهتری هم باشه :nerd:

دیدگاه

از اینکه اینقدر زود جواب منو میدید واقعاً ممنونم فکر خوبی هست ولی تا حالا همین هم به ذهنم نرسیده بود ولی آقای علی حیاتی کاش این برنامه رو به زبان سی مینوشتید باز هم هم ممنونم

دیدگاه

سلام بچه یادم رفت که بگم من مثلاً میخواهم یه عدد دو رقمی یا اعشاری بگیرم و اونو رو ال سی دی هم نشون بده واسه این چه کار کنم؟؟دست همگیتون درد نکنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X