اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

pt2262-pt2272

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

pt2262-pt2272

salam

age kasy ba IC haye 2262 va 2272 kar karde lotfan be man komak kone?

mikham bedoonam ba in ic ha mishe IR kar kard . che joori .

va niz che joory bayad bias beshe?

hne573@yahoo.com

mamnoon

pt2262-pt2272

البته که می توان با این آی سی ها ir کار کرد زیرا این آی سی در واقع یک دیکودر است که شما می توانید خروجی آن را به فرستنده IR یا RF بدهید.
    مدارات عملی این آی سی ها هم برای RF و هم برای IR در کتالوگ این آی سی ها موجود است
    ر کسي را بهر کاري در جهان آورده اند
    کار ما عشق است و ما را بهر آن آورده اند

دیدگاه

help

سلام
      ممنون از اینکه جواب دادین . چند سئوال در مورد 2262-2272 :
      1- این ای سی ها مثل اینکه چند مدل هستند مثلا"
      2262-ir
      2262-rf
      2262
      اصلا" میخوام بدونم من درست فهمیدم . که این سه سری ای سی وجود داره یا نه همه یکی هستند .

2- همون مداری که در دیتا شیت ای سی هستش برا مادون قرمز کافی هستش یا نه ؟
      3- 2262 یه نوع هست ولی 2272 چند نوعه درسته ؟ مثلا"
      m4-m2 l4,....

4- برای انتقال دیتا میشه از این ای سی ها استفاده کرد یا نه ؟(مادون قرمز )
      5- من این ای سی ها رو خریدم ولی نتونستم جواب بگیرم . اسیلوسکوپ هم ندارم تستش کنم ؟ فقط میدونم 2262 یه چیزایی میفرسته چون تست کردم دیدم یه جورایی تو خروجی اون یه موجی ایجاد میشه اما همین موج رو دادم به 2272 اما چیزی جواب نگرفتم ؟

6- برای مادون قرمز روی چه فرکانسی اطلاعات فرستاده میشه ؟

7- با عرض شرمندگی و معذرت اگه توضیحاتی خودتون دارین و تجربه ی کار با این ای سی رو دارین به من بگین تا بتونم این مدار رو راه بیندازم . اگه به ایمیلم جواب بدین خیلی خوب میشه .

بازم ممنون

hne573@yahoo.com

موفق و موید باشید

دیدگاه

پاسخ

با سلام:
        در مورد این دو آی سی من خودم عملا با این آی سی ها کار نکردم ولی زمانی بود که می خواستم از طریق این آی سی ها به صورت بیسیم اطلا عات را منتقل کنم و مقداری درباره آنها تحقیق کردم و تا آنجا که بلد باشم به سوال های شما پاسخ می گویم:
        1-فکر نمی کنم که pt2262 مدل های مختلفی داشته باشد که تفاوت ای عمده با هم داشته باشندو همگی به عنوان یک انکدر می باشند که اطلاعات روی خط دیتا را با پروتکل خاص خود به سریال تبدیل می کند.
        2-بله همان مدار کافی است اصولا کار کردن با مادون قرمز آن کار آسانی است.
        3-بله pt2272 دارای مدل های مختلفی است که تفاوت آنها در تعدادخطوط دیتا و آدرس آنها است و همچنین آنهایی که پسوند m دارند خروجی آن لچ نمی شود و از بین می رود و باید آن را فورا خواند و لی آنهایی که دارای پسوند L هستند خروجی آنه لچ می شود و تا آمدن اطلاعات بعدی در خروجی می ماند.
        4-بله اصلا کار این آی سی ها همین است شما می توانید که دیتا های مورد نظر را به وسله میکرو به ورودی 2262 بدهید و آنه را از خروجی 2272 دزیافت کنید.
        5-همانطور که گفتم من عملا با این آی سی ها کار نکرده ام ولی ممکن است جواب نگرفتن شما به دلایل زیر باشد:
        (1-آدرس فرستنده با گیرنده با ید یکی باشد چون گیرنده اول آدرس دریافتی را با آدرس سخت افزاری خود چک می کند و اگر یکی بود انگاه دیتا را در خروجی آشکار می کند.
        2-همانطور که در قبل گفتم ممکن است که شما 2272 از نوع m را داشته باشید که دیتا برای چند لحظه در خروجی می ماند و از بین می رود و شما آن را مشاهده نمی کنید.
        3-ممکن است که از فزکانس اسیلاتور های این دو آی سی باشد شما یک بار طبق کاتالوگ یک بار برای 2262 مقاومت 470 کیلو و برای 2272 1 مگا اهم قرار بده و بک بار نیز برای هر دو مقاومت 470 کیلو قرار بده چون در این مورد مطمئن نیستم و با ید هر دو را امتحان کنی.)
        6- 38.6 کیلو هرتز
        امید وارم این مطالب بتواند به شما کمک کند .

یا علی
        ر کسي را بهر کاري در جهان آورده اند
        کار ما عشق است و ما را بهر آن آورده اند

دیدگاه

pt2262-pt2272

اقا واقعا" ممنونم .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X