اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ترمز موتور های تکفاز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ترمز موتور های تکفاز

با سلام
    در مورد ترمز موتورهای تکفاز سوال داشتم
    1. انواع ترمز
    2. کاربردشون
    3.برای بالابر از چه ترمزی استفاده میشه
    4.معمولترین ترمزی که در موتور های تکفاز استفاده میشه
    باتشکر از توجهتون

پاسخ : ترمز موتور های تکفاز

سلام اقای تازه وارد :mrgreen: امید وارم مثل هتلا 10 ستاره شی :wow:
    شوخی کردما نارا حت نشی ببین داداش من کی میگم یه مدل ترمز داریم (همی اینا تجربیه نه علمی ) که مکانیکی نیست
    ینی با اتصال کوتاه کردن دو سر تغزیه متور باعث توقف اون میشی خودت میدونی که اگه برق متورو قطع کنیم سرعت دورانی اون به مدت چند ثانیه با عث چرخید ن سر متور و تو لید برق در خرو جی یا ورودی برق میشه خوب مشکلات این متور به این شرح است اولا که ممکنه متورت خراب ه چون مثل یه ژنراتور عمل میکنه و یدفه تو اتصال کوتاهش میکنی بعضی از متور ها چون کلا سیم پیچ دارن برق تولیذد نمی کنن و نمیشه از از این ترمزا استفاده کرد نمونه کار بردشون در ماشین های اسباب بازی بچه ها در دریل های شارژی و..... است
    ترمز نوع دوم که تو اسانسور من دیدم قبل از شروع مدار دو تا لنت به وسیلیه فنر به قرقره اصلی مچسپن قبل از شروع کار اینا جدا شده و متور شروع به کار میکنه حالا اگه برق بره این جک هایی که این تر مز ها رو جدا کردن از مدار خارج شده و ترمزا به دیسک اصلی چفت میشن
    ای ان گشتم :mrgreen:
    بقیشم به عهدیه بچه هااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا اااااااااااااااااااا :applause:
    [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

یکی ز روش هاش استفاده از جریان dc در حین قطع برق موتور ه
      روش تقریبن خوبیه
      باید اطلاعات اینرسی ، مقدار زمان توقف ، مقاومت ه سیم پیچ ها ، و ... ر. حتمن داشته باشی تا بتونی ترمز خوبی داشته باشی

برای بالابر ها معمولن ترمز استفاده نمیشه
      اگه نیاز باشه به نظر من استفاده از ترمز های مکانیکیه (همون لنت و دیسک )
      روش دوم هم همونه که گفتم

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

باتشکر از پاسخ دوستان
        ببخشید منظور بنده از بالابر آسانسوری بود که یکجا دیده بودم البته نه آسانسور داخل ساختمان آسانسوری که در داخل یک مغازه چند طبقه استفاده شده بود

دیدگاه

والا اینا ترمز ندارن تا اونجایی که من میدونم داخل متور میزارن ترمز خارجی نداره از همونایی که دو تا تسمه دار ه نه یدونه هم گیر بکس :agree:
          [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X