اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آقا من فقط میخوام یه موبایل رو وصل کنم به یه میکرو!!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلام بر همه :smile:
    تو رو خدا یکی کمک کنه :angry: :cry2: :angry:
    یه موبایل نوکیا 3220 رو ترکوندم.(کابلش سریال بود) :sad: :sad: :sad:
    الانم دارم روی یه نوکیا 6630 کار میکنم...(کابلش یو اس بیه) :angry:
    از شنیدن هرگونه پیشنهادی به شدت خوشحال میشم.
    (حتی اگر یه گوشی معرفی کنید که جواب میده، خیلی خوبه)

پاسخ : آقا من فقط میخوام یه موبایل رو وصل کنم به یه میکرو!!!

Nokia 6100 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali_Asadzadeh
      Nokia 6100 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      سلام
      ممنون از جوابتون
      شما خودتون این کارو انجام دادید؟
      آخه من پس از کلی تلاش به این نتیجه رسیدم که نوکیا یه جورایی جواب نمیده!

دیدگاه

درب موبایلو باز کن زیر جای باطریش چند یک قسمت هست که 6 تا تکه مسی گرد داره
        به این قسمت میگند f bus حالا برو در موردش تحقیق کن با اتصال به این قسمت هر موبایلی
        میتونی همه کاری با موبایل انجام بدی این قسمت فکر کنم مستقیم با cpu در تماسه
        من 2 سال ژیش این کارو کردم ولی درست یادم نیست ژروتوکلش چی بود فکر کنم سریال بود . :read: :read: :read:
        درد من تنهائي نيست . بلکه مرگ ملتي است که گدائي را قناعت و بي عرضگي را صبر و با تبسمي بر لب اين حماقت را حکمت خداوند ميدانند . گاندي

دیدگاه

بعیده که جواب نده!!!
          من قبلا با nokia n90 کار کردم.البته با میکرو نه با هایپر ترمینال.چون کابلش usb .
          البته حتما قبل از شروع ارتباط باید تنظیمات گوشی رو به حالت اصلی بر میگردوندم تا جواب بده.با دستور ATZ. شاید مشکل شما هم همین باشه.
          گوشی رو انتخاب کن که رابطش سریال باشه و با یه چیپ تبدیل ولتاژ(اگه خواستی برای تست به کامپیوتر وصل کنی) به میکرو وصلش کن. به این یه نگاهی بنداز ببین به کارت میاد؟
          http://www.serasidis.gr/circuits/sms...controller.htm
          [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mokhche
            درب موبایلو باز کن زیر جای باطریش چند یک قسمت هست که 6 تا تکه مسی گرد داره
            به این قسمت میگند f bus حالا برو در موردش تحقیق کن با اتصال به این قسمت هر موبایلی
            میتونی همه کاری با موبایل انجام بدی این قسمت فکر کنم مستقیم با cpu در تماسه
            من 2 سال ژیش این کارو کردم ولی درست یادم نیست ژروتوکلش چی بود فکر کنم سریال بود . :read: :read: :read:
            گوشی های قدیمی 6 تا بود الان خیلی بیشتر شدند.ولی فکر کنم هنوزم این پروتکل رو پشتیبانی میکنند. با این پایه ها همه چیز گوشی دست شماست.مثلا یکی از کار هاش فلش کردن گوشیه.به هر حال اگه خواستی در مورد این پروتکل هم بیشتر بدونی یه سر به اینجا بزن:
            http://www.embedtronics.com/nokia/fbus.html#part1
            در کل این کار هم پیشنهاد خیلی جالبه ایه و با یه 3310 قدیمی میشه کلی کار جالب انجام داد.

دیدگاه

خیلی متشکر از اساتید محترم
              یه سوال: این Fbus فرق داره با AT command دیگه؟ ولی چقدر باحاله که با پایه های زیر باطری میشه این طوری رفتار کرد... :applause: من فقط با کابل 3220 کار کردم و جواب نگرفتم،با سیمای مسی زیر باطری کار نکردم.(البته با AT command).
              یه گوشی قدیمی زیمنس C55 خریدم. پایه هاش tx و rx دارن.
              حالا به نظر شما بهتره با C55 کار کنم یا Fbus نوکیا؟ 6 روز هم بیشتر وقت ندارم که مدارم جواب بده :cry2:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahinbahari
                بعیده که جواب نده!!!
                من قبلا با nokia n90 کار کردم.البته با میکرو نه با هایپر ترمینال.چون کابلش usb .
                البته حتما قبل از شروع ارتباط باید تنظیمات گوشی رو به حالت اصلی بر میگردوندم تا جواب بده.با دستور ATZ. شاید مشکل شما هم همین باشه.
                گوشی رو انتخاب کن که رابطش سریال باشه و با یه چیپ تبدیل ولتاژ(اگه خواستی برای تست به کامپیوتر وصل کنی) به میکرو وصلش کن. به این یه نگاهی بنداز ببین به کارت میاد؟
                http://www.serasidis.gr/circuits/sms...controller.htm
                با کامپیوتر تونستم ارتباط برقرار کنم.با میکرو نشد.
                لینک بسیار خوبی بود
                ممنونم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hn_mahdavi
                  خیلی متشکر از اساتید محترم
                  یه سوال: این Fbus فرق داره با AT command دیگه؟ ولی چقدر باحاله که با پایه های زیر باطری میشه این طوری رفتار کرد... :applause: من فقط با کابل 3220 کار کردم و جواب نگرفتم،با سیمای مسی زیر باطری کار نکردم.(البته با AT command).
                  یه گوشی قدیمی زیمنس C55 خریدم. پایه هاش tx و rx دارن.
                  حالا به نظر شما بهتره با C55 کار کنم یا Fbus نوکیا؟ 6 روز هم بیشتر وقت ندارم که مدارم جواب بده :cry2:
                  بله فکر میکنم نحوه ی ارتباطشون فرق داشته باشه.Fbus علاوه بر gsm تنظیمات گوشی رو هم میتونه کنترل کنه.
                  به نظر من اگه فرصت کافی نداری روی ارتباط سریال کار کن چون هم دستوراتش رو خوب بلدی و هم دردسر درست کردن سوکت و....رو نداری.

دیدگاه

ممنونم
                    دیگه میرم سر ارتباط سریال با c55.
                    الان دارم کد ارسال sms تو مد pdu رو مینویسم.
                    سخته ولی ممکنه :cry2:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X