اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

لحیم کاری smd توصیه های خیلی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

لحیم کاری smd توصیه های خیلی

سلام
    من فکر میکردم قسمت مشکل کار چاپ مداره ولی تازه فهمیدم لحیم کاری smd خیلی پیچیده تره

http://tosco.totalh.com/pic/pic1.jpg

تو تالار pcb برای لحیم کاری smd توصیه های خیلی حرفه ای دیدم

هرچی لحیم می خوای بریز رو پایه ها بعد با قلع کش لحیم اضافه رو بردار
    تورو جون مقدسات همچین توصیه ای به کسی نکنید حالا 6500 پول آی سی رو کی میده

تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

پاسخ : لحیم کاری smd توصیه های خیلی

با سلام
    باید از این سیمآ‌های مسی که قلع رو به خودشون جذب میآ‌کنند استفاده کنی معمولا خوب جواب میآ‌دهند. علاوه بر این معمولا قطعات با بستهآ‌های معمولی به راحتی میآ‌توان پایهآ‌های آنها را یکی یکی لحیم کرد.

من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

ا. باید زیر میکروسکوپ مناسب که معمولا نوع روسی بهره و میدان دید بیشتر داره قطعه رو روی جایی که قرار مونتاژ بشه قرار می دی البته با دقت و توجه بکن برعکس مونتاژ نکنی!!

2. به کمک لحیم کردن پایه های گوشه ای که در راستای قطر آی سی هستند جای آی سی رو تنظیم کن

3. بعد از اینکه آی سی رو درست قرار دادی از بالا به پایین با هویه نوک ریز شروع کن لحیم کاری در این مرحله باید سریع این کار رو انجام بدی و کمی لحیم به نوک هویه بزنی و بعد به پایه الا آخر توجه کن از بالا به پایین و بعد برد رو بچرخون و از بالا به پایین این کار رو انجام بده

بعد پایه هایی که اتصال کوتاه شده اند با سیم مخصوص یا شیلد سیم کواکسیال نازک لحیم رو بردار ( ازخاصیت جذب سطحی استفاده می شود)

نکته در طول انجام کار هر چند لحظه نوک هویه رو با اسفنج خیس مخصوص تمیز کن البته بعضی از دوستان از روغن لحیم استفاده می کنند که اگز حرفه ای باشند همون روغن سیم لحیم کافیه
      یادم رفت بگم سیم لحیم باید نازک باشه و یا خودت سیم رو با کشیدن نازک کن!
      بعد از مونتاز با الکل و آب گرم و ریکا برد رو بشور الکلشم خوردنی نباشه :icon_razz: دیگه اینکه اگر خوردنی بود دستت رو و بردتو آب بکش (شوخی)
      الکل ایزو پروپانول رو پیشنهاد می دم و از بنزین و یا استون به شدت اجتناب کنید چون ائلا خوردنی نیست (شوخی) :agree: دوما به شدت آتش زا است دیگه حرف زیاده بسه!!
      اینجا نگاه ها سختگیرانه است !!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط manian
        با سلام
        باید از این سیمآ‌های مسی که قلع رو به خودشون جذب میآ‌کنند استفاده کنی معمولا خوب جواب میآ‌دهند. علاوه بر این معمولا قطعات با بستهآ‌های معمولی به راحتی میآ‌توان پایهآ‌های آنها را یکی یکی لحیم کرد.

منظور همون فیتیله قلع کش خودمونه :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
        یکی یدونه هستم------------ واسه نمونه هستم

دیدگاه

برای لحیم کاری smd نیاز به مایع فلاکس هست با یک سرنج مایع فلاکس رو میریزیم در محل لحیم کاری میزانش باید به حدی باشه که روی قسمت لحیم کاری کاملا خیس بشه و حالا سر هویه رو مقداری لحیم دود می کنیم تا لحیم به مقدار لازم رو سر هویه قرار بگیره حالا شروع می کنیم به حرکت دادن هویه روی پایه ها هرجایی که چندتا پین به هم چسبیده شد مایع فلاکس رو میریزید بعد باز با هویه شروع به حرکت به جلو و عقب می کنیم تا اون قسمت لحیم اضافش پخش بشه زیاد سخت نیست اما باید چندباری امتحان کنید
          قم الکترونیک

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X