اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

امنیت در اینترنت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

امنیت در اینترنت

سلام
    خوب هستید؟
    بچه ها من یک سوال داشتم در مورد امنیت در اینترنت
    می خواستم بدانم اگر کسی مثلا یک مطلبی در اینترنت گذاشت ایا می شود کسی که مطلب را گذاشته است پیدا کرد؟
    اخه توی این فیلم هوش سیاه بود راحت می توانستند طرف را پیدا کنند ایا در واقعیت هم این طور است
    پاسخ : امنیت در اینترنت

نوشته اصلی توسط aliff
    سلام
    خوب هستید؟
    بچه ها من یک سوال داشتم در مورد امنیت در اینترنت
    می خواستم بدانم اگر کسی مثلا یک مطلبی در اینترنت گذاشت ایا می شود کسی که مطلب را گذاشته است پیدا کرد؟
    اخه توی این فیلم هوش سیاه بود راحت می توانستند طرف را پیدا کنند ایا در واقعیت هم این طور است
    راستش سوال خوبی پرسیدی . این سوال رو دوستانی که هک کردن رو بلد هستن خوب می تونن جواب بدن .
    تا اونجایی که من اطلاع دارم کافیه شما آی پی طرف رو پیدا کنی . البته تا اونجایی که من فیلم رو دیدم توی فیلم گذاشتن مطلب بیشتر دور بر چت کردن بود و نه سایت و وبلاگ نویسی . اما به هر حال شما اگه بتونید آی پی رو پیدا کنید دیگه مشکل حله چرا که با استفاده از اطلاعاتی که مخابرات داره به راحتی میشه آدرس و مشخصات طرف رو بدست آورد . :arrow:
    امروز زندگی را آغاز کن !
    امروز مخاطره کن !
    امروز کاری کن !
    نگذار که به آرامی بمیری !
    پابلو نرودا

دیدگاه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliff
        IP رو میشه به کدملی تشبیه کرد. همهآ‌سایت ها و تمام کابران اینترنت یه شناسه منحصر به فرد دارند که بهش میآ‌گن IP ، هر کشوری هم رنج IP خاص خودشو داره (و همین طور ISP ها)
        برای فهمیدن IP خودتون میآ‌تونید به این سایت برید:
        whatismyipaddress.com
        محلتون رو هم رو نقشه نشون میآ‌ده.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arnic
          سلام
          راستش سوال خوبی پرسیدی . این سوال رو دوستانی که هک کردن رو بلد هستن خوب می تونن جواب بدن .
          تا اونجایی که من اطلاع دارم کافیه شما آی پی طرف رو پیدا کنی . البته تا اونجایی که من فیلم رو دیدم توی فیلم گذاشتن مطلب بیشتر دور بر چت کردن بود و نه سایت و وبلاگ نویسی . اما به هر حال شما اگه بتونید آی پی رو پیدا کنید دیگه مشکل حله چرا که با استفاده از اطلاعاتی که مخابرات داره به راحتی میشه آدرس و مشخصات طرف رو بدست آورد . :arrow:
          نه به این راحتی.بیشتر کاربران ADSLالان از share IP استفاده می کنن.یعنی IP هموشون یکیه.پس فقط با IP میشه مرکز مخابرات رو پیدا کرد.به این سادگی هم نمیشه با IP ادرس طرف رو پیدا کرد.
          این لینک رو بین شاید جالب باشه برات
          http://www.ip-adress.com/ip_tracer/

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hadi_sl66
            نه به این راحتی.بیشتر کاربران ADSLالان از share IP استفاده می کنن.یعنی IP هموشون یکیه.پس فقط با IP میشه مرکز مخابرات رو پیدا کرد.به این سادگی هم نمیشه با IP ادرس طرف رو پیدا کرد.
            این لینک رو بین شاید جالب باشه برات
            http://www.ip-adress.com/ip_tracer/
            سلام
            ببین دوست من
            اولا من گفتم که اونایی که هکر هستن بهتر می تونن جواب بدن . (پس من اطلاعات عمومی خودمو دارم ارائه می دم )
            ثانیا که اون شرکتی که به شما اشتراک ADSL می ده شما رو به حال خودتون رها نمی کنه ! یعنی به ازای اشتراکی که به شما می ده یه آی پی توی سیستم خودش برای شما در نظر می گیره که بوسیله اون براحتی (حتی از دیال پ هم راحت تر) می تونه تمام کارای شما رو تحت نظر بگیره .
            ثالثا عزیزان برای پیدا کردن آی پی می تونن از روش زیر استفاده کنن :
            پس از اتصال به اینترنت از منوی start گزینه ی RUN رو انتخاب کنید و command رو در اون تایپ و Ok کنید . حالا با تایپ ipconfig و زذن کلید Enter یه سری اطلاعات از سیستمتون بهتون می ده از قبیل آدرس آی پی شخصی سیستمتون و آی پی اختصاصی شما توسط شرکتی که خدمات اینترنت رو به شما ارائه می ده رو بهتون نمایش می ده . (این دوتا آی پی در اغلب موارد با هم تفاوت داره .در ضمن با این روش متوجه می شید که اون سایتایی که معرفی کردید کدوم یکی رو دارن به شما نشون می دن)
            با این روش شما هیچ نیازی به هیچ سایتی برای پیدا کردن آی پی خودتون ندارید .
            اما پیدا کردن آی پی دیگران رو من هنوز نتونستم روشش رو پیدا کنم . یعنی یه جورایی به همین روش ربط داره ها ولی یکم پیچیده تر هستش . :arrow:

نوشته اصلی توسط hamid67
            IP رو میشه به کدملی تشبیه کرد.
            راستش من یکمی با این تشبیه شما مشکل دارم! بنظر من بیشتر شبیه کدپستی هستش تا کدملی چون کد پستی با تغییر منزل تغییر می کنه ولی کدملی حتی با تغییر کشور هم تغییری نمی کنه . :arrow:
            امروز زندگی را آغاز کن !
            امروز مخاطره کن !
            امروز کاری کن !
            نگذار که به آرامی بمیری !
            پابلو نرودا

دیدگاه

درود
              من این نکته رو هم اضافه می کنم که IP رو هم میشه با روش هایی عوض کرد و یا برای کاربران ADSL معمولا IP متغیره و برای ثابت بودن یا Stable بودن، باید هزینه بیشتری بپردازید که معمولا این جور IP ها کاربرد سروری داره.
              مثلا یکی از روش های تغییر IP استفاده از VPN هستش. اساسا حتی هکرهای مبتدی هم هیچ وقت با IP ثابت از خودشون رد پا نمیذارند و جرفه ای ها هم کارهایی رو انجام میدن که IP شون به سرعت در حال تغییر کردن باشه (البته خیلی این کارا پیچیده است و باید برای یادگیریشون شدیدا علاقه مند باشید!)

وب سایت تیم امنیتی آشیانه که قویترین تیم امنیتی ایران هستش و (وزارت IT و اطلاعات تو مواقع خطرناک دست به دامن این تیم میشه!) میتونه اطلاع خوبی به شما بده:

http://www.ashiyane.org/

البته تیم های امنیتی دیگه ای هم در کشور وجود دارند....

دیدگاه

:mrgreen: من تو ار دبیلممممم کسی هست بتونه منو پیدا کنه
                منو هر دوتا سایت تو اصفحان نشون دادن oo: :mrgreen: عجب سایت دقیقی اخه بد بختی انه که سرورمون کنار منجیله از شرکت پرسی دم گفت از باکو میاد :eek: بلا خره باکو اصفحان یا منجیل
                [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X