اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نکات عملی در پیچیدن ترانس های سوئیچیگ با هسته فریت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نکات عملی در پیچیدن ترانس های سوئیچیگ با هسته فریت

با سلام
    در مورد نحوه محاسبات تعداد دور ، قطر سیم ، انتخاب هسته مطالب ، کتاب ها و حتی نرم افزار های مختلفی وجود دارد. که با مراجعه به آنها می توان به مقادیر مطلوب را بدست آورد. اما نکاتی هست که همواره به صورت علامت سوال در ذهن من در مورد پیچیدن ترانس های فریت مورد استفاده در مدارات سوئیچینگ وجود داشته که بیشتر جنبه عملی کار است و اصولا منبعی برای حل آن پیدا نکرده ام مثلا:

در پیچیدن سیم روی قرقره پلاستیکی ترتیب پیچیدن بهتر است چگونه باشد یعنی مثلا اول ثانویه را بپیچیم بعد اولیه را یا برعکس؟
    آیا نوع افزاینده و کاهنده بودن ترانس تاثیری بر تقدم پیچیدن سیم پیچ ها دارد یا خیر ؟

نحوه زدن لاک روی سیم پیچ چگونه است باید کل سیم پیچ ها را بپیچیم و با هسته داخل لاک بیاندازیم یا قلق دیگری دارد؟
    نحوه تهیه این لاک چگونه است و به چه اسمی در بازار شناخته می شوند شنیده ام باید با چند ماده دیگر ترکیب گردد؟

دیده ام بعد از پیچیدن هر سیم پیچ روی قرقره با استفاده از یک نوار معمولا پلاستیکی که مثل چسب برق یک طرف آن چسبنده است سیم پیچ فعلی را از سیم پیچ بعدی که باید پیچیده شود جدا می کنند اسم این نوار پلاستیکی چیست واز کجا باید تهیه کنم؟

در برخی ترانس های پاور با هسته فریت دیده ام یک لایه فویل مسی دور قرقره ترانس می پیچند علت این کار چیست؟ و این فویل باید به کجا وصل شود؟
    آیا دوستان کتاب ، فیلم آموزشی یا مجموعه ای که به صورت عملی این مباحث را آموزش دهد می شناسند؟
    ممنون
    توان هر کس به وسعت همت اوست امام علی (ع)

پاسخ : نکات عملی در پیچیدن ترانس های سوئیچیگ با هسته فریت

فکر کنم اگر شما نوع ترانستون رو مشخص کنید بهتره.چون نکات پیچیدن ترانس ها باهم فرق داره.
    من هم مثل شما اطلاعات زیادی در مورد سیم پیچی ندارم.اما تو سایت آقای خزما یه آموزش منبع تغذیه ی سوییچینگ دیدم که گفتم برای شما هم جالب باشهhttp://www.khazama.com/project/smps/
    تو این جا نکاتی در مورد پیچیدن ترانس سوییچینگ گفته شده.
    [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahinbahari
      فکر کنم اگر شما نوع ترانستون رو مشخص کنید بهتره.چون نکات پیچیدن ترانس ها باهم فرق داره.
      تو این جا نکاتی در مورد پیچیدن ترانس سوییچینگ گفته شده.
      با تشکر از شما فکر کنم سوالات من بیشتر حول جنبه های عمومی این تخصص است و خیلی ربطی به پارامتر های یک ترانس مشخص ندارد.
      در ضمن لینکی که گذاشته اید مشکل دارد.

دیدگاه

روزگاری شد و کس مرد ره عشق ندید

دیدگاه

:cry: :sad: :angry: :cry2:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X