ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 16 از 17 نخست ... 67891011121314151617 آخرین
نمایش نتایج: از 151 به 160 از 169
    2009/08/26
    282
    27

پاسخ : مراحل ساخت cnc از ابتدا

نقل قول نوشته اصلی توسط aliila
    یک سو تفاهمی که به وجود آمده این است که دقت cnc رو که با متر نمی گن . هر زمینه ای واحد پیش فرض خودشو داره . همینطوری که فاصله بین شهر رو با سانتی متر نمیگن .یا مثلا طلا رو با کیلو گرم نمی گن .
    دقت cnc با میلیمتر است . مثلا میگنن دقت این cnc چهار هزارم است .یعنی چهار هزارم میلیمتر .
    اگر بگن 10 میکرون یعنی 10 میکرو از یک میلیمتر
    منظورم اینه که این عدد خیلی عدد کوچکیه و رسیدن به این مقدار کار راحتی نیست.!
    ♥♥....((الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ))....♥♥
    2013/04/24
    2,780
    2,979

نقل قول نوشته اصلی توسط بینوایان
    با سیستم گیربکس و یا تسمه و پولی میشه به این دقت دست پیدا کرد
    2009/08/26
    282
    27

دوستان کسی هست لطف کنه شماتیک مدار رو قرار بده (با پورت موازی و نرم افزار Kcam)
    و اینکه مقیاس دقیقا 1:1 میشه ..
    ♥♥....((الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ))....♥♥
    2012/01/23
    50
    0

سلام
    من برای حرکت محور x و y میخوام از زنجیر ویا از دنده خطی استفاده کنم.
    طول هر محور هم حدودا 1 متر هستش.
    1-سوالی که داشتم اینه که کدوم مناسب تره (زنجیر یا دنده خطی ) ؟یا اصلا هیچ کدوم ؟ در این صورت چی پیشنهاد میکنید. قیمت هر دوتاشون رو هم گرفتم تقریبا برابر میشه.

2-مزایا و معایب هر کدوم چیه؟
    ممنون میشم اگه من رو راهنمایی کنید.
    2010/02/19
    2,371
    133

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam sa
    سلام
    من برای حرکت محور x و y میخوام از زنجیر ویا از دنده خطی استفاده کنم.
    طول هر محور هم حدودا 1 متر هستش.
    1-سوالی که داشتم اینه که کدوم مناسب تره (زنجیر یا دنده خطی ) ؟یا اصلا هیچ کدوم ؟ در این صورت چی پیشنهاد میکنید. قیمت هر دوتاشون رو هم گرفتم تقریبا برابر میشه.

2-مزایا و معایب هر کدوم چیه؟
    ممنون میشم اگه من رو راهنمایی کنید.
    سلام
    هیچکدوم
    از تسمه تایم استفاده کنید
    Hidden Content - Hidden Content - Hidden Content

Hidden Content

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.
    2008/07/28
    تهران
    8
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط بینوایان
    من هم به عنوان یک طراح در حوزه مکانیک گفته دوستمون رو تائید میکنم گاها دوستان از صدم میلیمتر oo: و حتی هزارم میلیمتر :eek:چنان راحت صحبت میکنند که انگار
    از سانتی متر صحبت میکنند دوستان توجه داشته باشند که برای رسیدن به دقت 1 صدم میلیمتر درجه حرارت محیط باید حداکثر 1 درجه سانتی گراد تغییر داشته باشه
    ولی برای یک هزارم میلیمتر این موضوع به 0.1 درجه سانتی گراد میرسه و حتما باید اتاق ایزولیه باشه یک ذره غبار ضخامتش در حدود 0.01 میلمتر و حتی بیشتر هست
    در ماشینهای اوپن لوپ و خانگی رسیدن به دقت 0.05 تحت شرایط عملیاتی یک مقدار ایده آل میباشد .
    اینجا فقط بحث کنترل نیست بحث در مورد دقتهای ساخت مکانیک - انبساط و انقباظ در استراکچر دستگاه و موضوع لقی های سیستم و حتی موضوع عدم وجود سلف لاکینگ در بالسکرو هست و همه اینها تازه در شرایطی هست که شما کوپل مستقیم موتور به محورها رو داشته باشید و در غیر این صورت که لقی گیربکس
    و بقیه مثائل نیز به آن اضافه میشود که در این حالت به هیچ وجه نمیتوان بدون سیستم کلوز لوپ به دقت 0.05 حتی نزدیک هم شد توجه داشته باشید این اعداد در شرایط عملیاتی مد نظر میباشد نه یک سیستم کم بار یا حتی بدون بار .
    مباحث مکانیک در طراحی ماشین آلات دقیق بسیار وقت گیر تر و پرضحمتتر از مسائل کنترلی آن میباشد .

دانش بدون وارستگی مقدمه یک سقوط شخصیتی میباشد.
    2013/02/18
    1
    0

یعنی کسی میاد به سوال ما جواب بده

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

ما می نویسیم خدا کنه یکی بیاد

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

با سلام خدمت دوستان و اساتید وتشکراز بابت به اشتراک گذاری اطلاعات و تجارب خود
    از چندی پیش این حقیر در صدد طراحی وساخت یک سی ان سی برای تراش و حکاکی فلزات ؛ با مشخصات زیر هستم
    سه محوره ( اما قابل ارتقا تا 5 محوره در اینده) مبتی بر PC (کنترولر مچ تری )با سرو موتور AC وبا سیستم انتقالی پیچ متری و مهره(شاید بال اسکرو)
    بطوریکه حدودا : محور X دارای 110 سانت طول و 60 کیلو گرم
    Y دارای 80 سانت طول و 20 کیلو گرم
    Z دارای 40 سانت طول و 15 کیلو گرم
    طبق براورد های خودم ----> قدرت موتورهارو =
    محور Xرو 1000 وات(با3000دور) : Yرو 750(با2500): Zرو 750 وات (2000دور) بترتیب با گشتاور 4 و 2 و 2.5 انتخاب کرده ام
    و توضیح اخر اینکه چون این پروژه صنعتی نیست( تولید انبوه قطعه نداریم که سرعت و زمان فاکتور مهمی در این دستگاه باشند) به همین خاطر دقت دستگاه ارجح بر سرعت ان است ، و سرعتی که برای این دستگاه در نظر گرفتم 60-80 میلی متر در ثانیه است
    حالا سوالات و پرسش های من اینهاست که بی صبرانه در انتظار شنیدن پاسخ های از سر لطف ِِ شما هستم
    در ابتدا اگر کسی از دوستان ؛ از ویژگی های منبع تغذیه وسیم کشی بین منبع تغذیه ،با درایور و سروموتور های AC و کنترولرِما ،که از نوع مبتنی بر کامپیوتر شخصی PC است ، اطلاعی دارد توضیح مختصری بیان نماید
    مثلا در اینجا ، که من ، یک برد مچ3یاموشن کارت مچ3 را ، به بعنوان کنترولر روی کامپیوتر وصل کردم سیم کشی بین منبع و درایور و موتور وکامپیوتر چطوریست؟ دریه کلمه برق 220 رو چه طوری ببرم تو ی کامپیوتر؟ مگه میشه؟ مگه داریم؟
    ضمنا اگر از برد مچ3 قیمت مناسب خبر دارید ( حدود 300 تا 400 هزار) ممنون میشم اگراطلا ع دهید

اما سوال اصلی بنده اینه که با تو جه به طول محور ها و سرعت موتورها 1- اولا حداقل " گام " که در هر محور می توان داشت چقدر است؟ ( البته نتیجه کار یه دستگاه با سرعت 0 نشه!!! ) 2- ثانیا با این گام انتخاب شده و طول مشخص هر محور قطر مناسب برای پیچ متری هر محور چقدر باشد؟

بطور کل از بیان هر گونه انتقاد ، پیشنهاد و یا تغییری که بردستگاه و پارامترها ی ان دارید بویژه که در جهت افزایش دقت (حتی اگرمنجر به کاهش سرعت شود) دستگاه نیز باشد مضایقه نفرمایید با تشکر و سپاس فراوان
    2014/10/31
    آذربايجان شرقي-تبريز
    1,092
    256

سلام
    این کلوز لوپ که میگن در موردش مظالعاتی داشتم
    ولی نوع عملیاتیش چجوریه؟؟؟
    یعنی مثلا انکودر میزارید؟؟؟؟یاچی؟؟
    2012/02/20
    88
    55

توی یه دستگاه سی ان سی 10اسپیندل که مخصوص منبت کاری بودبه غیرازدرایورسروموتورهاواین ورتراسپیندلهاوبردتولیدپال س ومفسربرنامه یه plc کوچیکم بوداون واسه چ کاری گذاشتن وچکارمیکنه؟
    2017/03/11
    76
    125

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed garoosi

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

توی یه دستگاه سی ان سی 10اسپیندل که مخصوص منبت کاری بودبه غیرازدرایورسروموتورهاواین ورتراسپیندلهاوبردتولیدپال س ومفسربرنامه یه plc کوچیکم بوداون واسه چ کاری گذاشتن وچکارمیکنه؟
    با درود . . .
    بستگی داره به سیستم عملکرد و ....
    ممکنه نوعی قفل سخت افزاری باشه!
    ممکنه واسط یکسری ورودی خروجی باشه
    ممکنه جهت کنترل قسمتهای خاصی باشه(مثل سرعت اینورترها(آخر بیسواد بازیه این روش منتها هستند کسانی که چنین کاری میکنن) و یا ایجاد حالت های مختلف)
    و ...
    نمیشه دقیق گفت. باید دید سیم کشیها به کدوم قسمت ربط پیدا کرده و انشعابات از کجاست
    ویرایش توسط Old_Man : 2017/07/21 در ساعت 23:20
صفحه 16 از 17 نخست ... 67891011121314151617 آخرین
نمایش نتایج: از 151 به 160 از 169