اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سری و موازی کردن باطری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سری و موازی کردن باطری

با سلام

لطفاً مرا در مورد وصل کردن 4 باطری 12 ولتی با 65 آمپر ساعت راهنمایی کنید البته بصورت شماتیک .

مشکل اینجاست که من میخوام در مجموع 24 ولت خروجی بگیرم ولی هر کاری میکنم نمیشه ، در ضمن برای تعداد باطری های زیاد هم اگه امکان داره توضیح دهید البته توجه کنید که من فقط باید 24 ولت خروجی بگیرم .

میدونم سوالم بسیار ساده است ولی چه کنیم ، بقولی نپرسیدن بدتر از ندانستن است .

البته فکر کنم راه حل زیر صحیح باشد . نه ؟

پاسخ : سری و موازی کردن باطری

اول باتری ها رو 2 به 2 موازی کنید
    تو این حالت 2 پکیج باتری ایجاد میآ‌شه، حالا این دو تا رو سری کنید

http://persiandrive.com/455933

دیدگاه

آقای Ramo_Masih عزیز شما تو این شکلتون چیزی رو موازی نکردید مداری که شما عکسشو گذاشتید درواقع اینه:

و اما hamid67 جان، دوستمون به خروجی 24 ولت نیاز داره. این چیزی که شما گذاشتید 12 ولت میده
      Goodbye

دیدگاه

نوشته اصلی توسط powers
        آقای Ramo_Masih عزیز شما تو این شکلتون چیزی رو موازی نکردید مداری که شما عکسشو گذاشتید درواقع اینه:

و اما hamid67 جان، دوستمون به خروجی 24 ولت نیاز داره. این چیزی که شما گذاشتید 12 ولت میده
        شما شکل رو دیدی؟ مطمئنم که 24 میآ‌ده
        (2 تا 12 که باهم سری شدن)

دیدگاه

دوست عزیز حق با شماست شرمنده انگار درست شکل رو ندیده بودم!
          Goodbye

دیدگاه

سلام. من از ups استفاده میکنم که 4 تا باطری 12 ولت 28 آمپری رو سری کرده. حالا 2 تا از باطری ها خراب شده و من تصمیم دارم هر 4 تا باطری رو عوض کنم.
            ولی مشکل اینجاست که نمایندگی باطری چینی رو 2850000 تومن میگه. از طرفی اینجا گیر نمیاد. من تصمیم گرفتم به جای این 4 تا از 16 تا باطری 7.2 آمپر که فراوونه و قیمت خیلی مناسب تری هم داره و تایوانی هست استفاده کنم. اینطوری حدود یک آمپر هم به کل جریان اضافه میشه و قیمتش هم خیلی مناسبتر میشه. از طرفی شرکت به خاطر کمبود جای کابینت باطری 2 تا از باطریها رو به پهلو خوابونده که فکر میکنم کار درستی نیست. ولی 16 تا 7.2 به راحتی توی کابینت جا میشه.
            سوالم اینه که توی کار مشکلی پیش نمیاد؟؟ کار درستی هست یا نه؟؟
            دوستان کسی روی ups کار کرده؟؟؟
            خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : سری و موازی کردن باطری

نوشته اصلی توسط ashk
              سلام. من از ups استفاده میکنم که 4 تا باطری 12 ولت 28 آمپری رو سری کرده. حالا 2 تا از باطری ها خراب شده و من تصمیم دارم هر 4 تا باطری رو عوض کنم.
              ولی مشکل اینجاست که نمایندگی باطری چینی رو 2850000 تومن میگه. از طرفی اینجا گیر نمیاد. من تصمیم گرفتم به جای این 4 تا از 16 تا باطری 7.2 آمپر که فراوونه و قیمت خیلی مناسب تری هم داره و تایوانی هست استفاده کنم. اینطوری حدود یک آمپر هم به کل جریان اضافه میشه و قیمتش هم خیلی مناسبتر میشه. از طرفی شرکت به خاطر کمبود جای کابینت باطری 2 تا از باطریها رو به پهلو خوابونده که فکر میکنم کار درستی نیست. ولی 16 تا 7.2 به راحتی توی کابینت جا میشه.
              سوالم اینه که توی کار مشکلی پیش نمیاد؟؟ کار درستی هست یا نه؟؟
              دوستان کسی روی ups کار کرده؟؟؟
              بدلیل اینکه باتریها ایده آل نیستند .باید حتما از بالانسر استفاده کنید
              ♥♥....((الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ))....♥♥

دیدگاه

خوب این بالانسر چی هست؟؟ مداری ؟؟ اساسی؟؟ چیزی؟!
                خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

پاسخ سری موازی کردن باتریها

نوشته اصلی توسط Ramo_Masih
                  با سلام

لطفاً مرا در مورد وصل کردن 4 باطری 12 ولتی با 65 آمپر ساعت راهنمایی کنید البته بصورت شماتیک .

مشکل اینجاست که من میخوام در مجموع 24 ولت خروجی بگیرم ولی هر کاری میکنم نمیشه ، در ضمن برای تعداد باطری های زیاد هم اگه امکان داره توضیح دهید البته توجه کنید که من فقط باید 24 ولت خروجی بگیرم .

سلام وقت بخیر ، کلاً تا جایی من می دونم و به لحاظ عقلی هم درسته ، موازی کردن باتریها از لحاظ تئوری فقط زمانی باید انجام بشه که ولتاز باتریها دقیقاً یکسان باشه در غیر اینصورت باتریی که ولتاژ بیشتری داره توسط باتری ضعیف تر تخلیه میشه واین یعنی یه مصرف کننده دیگه نه باتری . اما از لحاظ عملی برای موازی کردن باتریها بایدخیلی ولتاژاشون نزدیک بهم باشه ( منظورم ولتاژیه که با ولتمتر اندازه می گیرید نه اون چیزی که روی باتری نوشته ) و چون در عمل حتی باتریهای ساخت یه کارخونه ولتاژاشون بطور محسوسی باهم فرق داره لذا فقط در مواقعی که هیچ راه دیگه ای نباشه باید اینکارو انجام بدی یا به قول دوستمون توسط مدارهای دیگه ای باتریها رو بالانس کنی.
                  علم چندان که بیشتر خوانی چون عمل در تو نیست نادانی
                  ( سعدی )

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : سری و موازی کردن باطری

نوشته اصلی توسط ashk
                    خوب این بالانسر چی هست؟؟
                    باطریها دارای منحنی شارژ هستند،یعنی مثلا در لحظه ای که کاملا تخلیه شده اند باید با جریان یک آمپر شارژ شوند وقتی شارژشون نصفه شده باید با نیم آمپر شارژ شوند و حتی وقتی شارژ کامل شدند باید یه جریان بسیار کمی که به سایکل یوز معروفه متصل باشند
                    حالا وقتی شما دو تا باطری را به هم متصل میکنید احتمال داره باطری اول تخلیه کامل شده باشه و باطری دوم شارژش نصفه باشه،پس اولی 1 آمپر میخواد و دومی نیم آمپر ،که بالانسر کاملا به این موضوع واقفه!! و به اولی یک آمپر میده و به دومی نیم آمپر.

نوشته اصلی توسط ashk
                    مداری ؟؟ اساسی؟؟ چیزی؟!
                    برد اماده بالانسر باطری های لیتیومی که هست اما باطریهای لید اسید رو نمیدونم.ولی اگه حتی نباشه شما میتونید برای هر باطری یک مدار شارژر آنلاین قرار بدید
                    ........................
                    و در مورد نکته ای که دوست خوبمون به درستی اشاره کردند میتونید از ترفند زیر استفاده کنید

در مدار فوق دیود ها باعث میشوند که باتریها در هم دیگر تخلیه نشوند
                    نکته:
                    1.جریان دیود ها باید از جریان باطریها بیشتر باشه(میشه با موازی کردن دیود اینکار رو کرد)
                    2.در لحظه ای که قراره باطریه شارژ بشوند باید دیودها اتصال کوتاه شوند(بصورت دستی و یا توسط خود مدار شارژر)
                    ♥♥....((الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ))....♥♥

دیدگاه

باطری ماشین معمولا بیشتر از 2 سال عمر نمیکنه. :NO:
                      باطری 12 ولت ماشین از 6 تا باطری 2.2 ولتی ساخته شده.
                      و از داخل با هم سری شدن{6تاخونه داره.هر خونه 2.2ولت 10امپر جریان میده} و با بالانسر شارژ نمیشن. :NO:
                      معمولا بعد 2 سال یکی از خونه های باطری خراب میشه و به خاطر یک خونه مجبوریم باطری رو تعویض کنیم. :angry:
                      اگه من به جای باطری ماشین از 6 تا باطری 2 ولتی 10 امپر استفاده کنم و این ها رو تک تک با بالانسر شارژ کنیم عمر باطری چقدر افزایش پیدا میکنه :rolleyes: ؟؟؟
                      اگه بعد از مدتی یک خانه هم دچار مشکل بشه به راحتی قابل تعویض است. :nice:
                      ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ramo_Masih
                        با سلام

اقا ما تو سازمان تحقیقات ارتش باتری های 12 ولت 100 امپر را با هم سری موازی میکردیم بدون هیچ مشکلی نمیدونم چرا شما اینقدر سختش میکنید
                        :read:
                        دوربين مدار بسته و دزد گير و رفع مشكلات
                        بانك اطلاعاتي سنسورها
                        ساخت رقص نور براي شيشه سكوريت مغازه ها
                        تعمير لوازم خانگي را اينجا مطرح كنيد
                        [move][b] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.

دیدگاه

اگر ابتدا باتری ها را کاملا شارژ کنیم و سپس به هم متصل کنیم اشکالی پیش نمی آید مثل مدار اکثر مصرف کننده های DC که از چند باطری بصورت سری یا موازی استفاده میکنند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar
                            اگر ابتدا باتری ها را کاملا شارژ کنیم و سپس به هم متصل کنیم اشکالی پیش نمی آید مثل مدار اکثر مصرف کننده های DC که از چند باطری بصورت سری یا موازی استفاده میکنند
                            فک کنم اینطوری مشکلت حل بشه
                            بانك اطلاعاتي سنسورها

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بینوایان
                              همین کارا رو تو ارتش میکنید که هنوز گزینه ی نظامی اوباما روی میزه :mrgreen:
                              عزیز اینا استارت های تانک ها های m60 امریکایی بودن که الان همونا را واسه راه اندازی ذوالفقار و بقیه تانک ها استفاده میکنند ضمننا یه پروژه ربات هم درست شد که دقیقا ازبیرون امدن واین کار را انجام دان
                              :redface: :redface: :redface: :redface: :redface:
                              بانك اطلاعاتي سنسورها

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X