ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15
    2008/11/17
    1
    0

سری و موازی کردن باطری

با سلام

لطفاً مرا در مورد وصل کردن 4 باطری 12 ولتی با 65 آمپر ساعت راهنمایی کنید البته بصورت شماتیک .

مشکل اینجاست که من میخوام در مجموع 24 ولت خروجی بگیرم ولی هر کاری میکنم نمیشه ، در ضمن برای تعداد باطری های زیاد هم اگه امکان داره توضیح دهید البته توجه کنید که من فقط باید 24 ولت خروجی بگیرم .

میدونم سوالم بسیار ساده است ولی چه کنیم ، بقولی نپرسیدن بدتر از ندانستن است .

البته فکر کنم راه حل زیر صحیح باشد . نه ؟

2006/12/02
    بندرانزلی
    2,478
    52

پاسخ : سری و موازی کردن باطری

اول باتري ها رو 2 به 2 موازي کنيد
    تو اين حالت 2 پکيج باتري ايجاد ميآ*شه، حالا اين دو تا رو سري کنيد

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2008/11/21
    زير سایه ی دکل های فشار قوی
    209
    2

آقای Ramo_Masih عزیز شما تو این شکلتون چیزی رو موازی نکردید مداری که شما عکسشو گذاشتید درواقع اینه:

و اما hamid67 جان، دوستمون به خروجی 24 ولت نیاز داره. این چیزی که شما گذاشتید 12 ولت میده
    Goodbye

2006/12/02
    بندرانزلی
    2,478
    52

نقل قول نوشته اصلی توسط powers
    آقای Ramo_Masih عزیز شما تو این شکلتون چیزی رو موازی نکردید مداری که شما عکسشو گذاشتید درواقع اینه:

و اما hamid67 جان، دوستمون به خروجی 24 ولت نیاز داره. این چیزی که شما گذاشتید 12 ولت میده
    شما شکل رو ديدي؟ مطمئنم که 24 ميآ*ده
    (2 تا 12 که باهم سري شدن)

2008/11/21
    زير سایه ی دکل های فشار قوی
    209
    2

دوست عزیز حق با شماست شرمنده انگار درست شکل رو ندیده بودم!
    Goodbye

2007/04/28
    قم
    1,817
    29

سلام. من از ups استفاده میکنم که 4 تا باطری 12 ولت 28 آمپری رو سری کرده. حالا 2 تا از باطری ها خراب شده و من تصمیم دارم هر 4 تا باطری رو عوض کنم.
    ولی مشکل اینجاست که نمایندگی باطری چینی رو 2850000 تومن میگه. از طرفی اینجا گیر نمیاد. من تصمیم گرفتم به جای این 4 تا از 16 تا باطری 7.2 آمپر که فراوونه و قیمت خیلی مناسب تری هم داره و تایوانی هست استفاده کنم. اینطوری حدود یک آمپر هم به کل جریان اضافه میشه و قیمتش هم خیلی مناسبتر میشه. از طرفی شرکت به خاطر کمبود جای کابینت باطری 2 تا از باطریها رو به پهلو خوابونده که فکر میکنم کار درستی نیست. ولی 16 تا 7.2 به راحتی توی کابینت جا میشه.
    سوالم اینه که توی کار مشکلی پیش نمیاد؟؟ کار درستی هست یا نه؟؟
    دوستان کسی روی ups کار کرده؟؟؟
    خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا
    2009/08/26
    282
    14

پاسخ : پاسخ : سری و موازی کردن باطری

نقل قول نوشته اصلی توسط ashk
    سلام. من از ups استفاده میکنم که 4 تا باطری 12 ولت 28 آمپری رو سری کرده. حالا 2 تا از باطری ها خراب شده و من تصمیم دارم هر 4 تا باطری رو عوض کنم.
    ولی مشکل اینجاست که نمایندگی باطری چینی رو 2850000 تومن میگه. از طرفی اینجا گیر نمیاد. من تصمیم گرفتم به جای این 4 تا از 16 تا باطری 7.2 آمپر که فراوونه و قیمت خیلی مناسب تری هم داره و تایوانی هست استفاده کنم. اینطوری حدود یک آمپر هم به کل جریان اضافه میشه و قیمتش هم خیلی مناسبتر میشه. از طرفی شرکت به خاطر کمبود جای کابینت باطری 2 تا از باطریها رو به پهلو خوابونده که فکر میکنم کار درستی نیست. ولی 16 تا 7.2 به راحتی توی کابینت جا میشه.
    سوالم اینه که توی کار مشکلی پیش نمیاد؟؟ کار درستی هست یا نه؟؟
    دوستان کسی روی ups کار کرده؟؟؟
    بدلیل اینکه باتریها ایده آل نیستند .باید حتما از بالانسر استفاده کنید
    ♥♥....((الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ))....♥♥
    2007/04/28
    قم
    1,817
    29

خوب این بالانسر چی هست؟؟ مداری ؟؟ اساسی؟؟ چیزی؟!
    خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا
    2013/04/12
    کاشمر
    161
    3

پاسخ سری موازی کردن باتریها

نقل قول نوشته اصلی توسط Ramo_Masih
    با سلام

لطفاً مرا در مورد وصل کردن 4 باطری 12 ولتی با 65 آمپر ساعت راهنمایی کنید البته بصورت شماتیک .

مشکل اینجاست که من میخوام در مجموع 24 ولت خروجی بگیرم ولی هر کاری میکنم نمیشه ، در ضمن برای تعداد باطری های زیاد هم اگه امکان داره توضیح دهید البته توجه کنید که من فقط باید 24 ولت خروجی بگیرم .

میدونم سوالم بسیار ساده است ولی چه کنیم ، بقولی نپرسیدن بدتر از ندانستن است .

البته فکر کنم راه حل زیر صحیح باشد . نه ؟
    سلام وقت بخیر ، کلاً تا جایی من می دونم و به لحاظ عقلی هم درسته ، موازی کردن باتریها از لحاظ تئوری فقط زمانی باید انجام بشه که ولتاز باتریها دقیقاً یکسان باشه در غیر اینصورت باتریی که ولتاژ بیشتری داره توسط باتری ضعیف تر تخلیه میشه واین یعنی یه مصرف کننده دیگه نه باتری . اما از لحاظ عملی برای موازی کردن باتریها بایدخیلی ولتاژاشون نزدیک بهم باشه ( منظورم ولتاژیه که با ولتمتر اندازه می گیرید نه اون چیزی که روی باتری نوشته ) و چون در عمل حتی باتریهای ساخت یه کارخونه ولتاژاشون بطور محسوسی باهم فرق داره لذا فقط در مواقعی که هیچ راه دیگه ای نباشه باید اینکارو انجام بدی یا به قول دوستمون توسط مدارهای دیگه ای باتریها رو بالانس کنی.
    علم چندان که بیشتر خوانی چون عمل در تو نیست نادانی
    ( سعدی )
    2009/08/26
    282
    14

پاسخ : پاسخ : سری و موازی کردن باطری

خوب این بالانسر چی هست؟؟
    باطریها دارای منحنی شارژ هستند،یعنی مثلا در لحظه ای که کاملا تخلیه شده اند باید با جریان یک آمپر شارژ شوند وقتی شارژشون نصفه شده باید با نیم آمپر شارژ شوند و حتی وقتی شارژ کامل شدند باید یه جریان بسیار کمی که به سایکل یوز معروفه متصل باشند
    حالا وقتی شما دو تا باطری را به هم متصل میکنید احتمال داره باطری اول تخلیه کامل شده باشه و باطری دوم شارژش نصفه باشه،پس اولی 1 آمپر میخواد و دومی نیم آمپر ،که بالانسر کاملا به این موضوع واقفه!! و به اولی یک آمپر میده و به دومی نیم آمپر.

مداری ؟؟ اساسی؟؟ چیزی؟!
    برد اماده بالانسر باطری های لیتیومی که هست اما باطریهای لید اسید رو نمیدونم.ولی اگه حتی نباشه شما میتونید برای هر باطری یک مدار شارژر آنلاین قرار بدید
    ........................
    و در مورد نکته ای که دوست خوبمون به درستی اشاره کردند میتونید از ترفند زیر استفاده کنید

در مدار فوق دیود ها باعث میشوند که باتریها در هم دیگر تخلیه نشوند
    نکته:
    1.جریان دیود ها باید از جریان باطریها بیشتر باشه(میشه با موازی کردن دیود اینکار رو کرد)
    2.در لحظه ای که قراره باطریه شارژ بشوند باید دیودها اتصال کوتاه شوند(بصورت دستی و یا توسط خود مدار شارژر)
    ♥♥....((الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ))....♥♥
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15