ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    2008/09/21
    3
    0

سوال در مود آموزش شبکه عصبي در مطلب

من مي خواهم يه پيش بيني با شبکه عصبي انجام بدم . ساخت شبکه و آموزش و بقيه ي کارها را انجام دادم فقط مشکلي که هست اينه که شبکه هر دفعه يه جوابي ميده يعني يه بار پيش بيني خوبي انجام ميده ولي دوباره که برنامه را اجرا مي کنم جواب فرق ميکنه.هر دفعه هم تمام متغيرهاي قبلي را پاک ميکنم منظور اينکه نمي تونه اثر اجراهاي قبلي باشه .برا نوشتن برنامه از toolbox خود مطلب استفاده مي کنم حتما يه جايي تويه يکي از اين الگوريتم ها داره از تابع rand استفاده مي کنه ولي من که نتونستم پيداش کنم و درستش کنم . کسي نمي تونه کمکم کنه ، آخه اينکه خودم بخوام تمام الگوريتم ها را بنويسم خيلي سخت ميشه . لطفا اگه کسي پيشنهادي داره کمکم کنه
    2009/04/20
    تهران
    385
    12

پاسخ : سوال در مود آموزش شبکه عصبي در مطلب

سلام دوست عزیز
    اول از همه تقضا می کنم که سئوالتون رو در یک جا مطرح کنید.
    ببینید قسمت رندوم قضیه به این صورت هست:

الگوریتم آموزشی شبکه عصبی به این صورت کار آموزش شبکه رو آغاز می کنه که ابتدا وزن های تصادفی رو به شبکه اختصاص میده و الگوریتم آموزش کار خودش رو شروع می کنه و بنابراین با هر بار اجرای آموزش چون در فضای وزن ها از نقطه ی متفاوتی شروع می کنیم،بنابراین در هر بار ا جرای آموزش جواب های متفائتی برای وزن ها می گیریم.

راه حل:
    وقتی شما شبکه رو آموزش میدهید،و از نتایج اموش راضی هستید،باید شبکه ی عصبی رو تحت یه مغیر Save کنید و سپس در هر برنامه ای به اون شبکه نیاز داشتید با دستور Load شبکه رو دوباره با همون وزن ها داشته باشید.
    مثلا شبکه ای به عنوان net 2 ساخته اید و آموزش داده اید،سپس باید با دستور
    save net 2
    اون رو ذخیره کنید و از این به بعد با دستور
    Load net2
    همه ی وزن های شبکه که شما save کردید loadمیشن.
    انجمن طراحی مدارهای مایکرویو(فرکانس بالا)(http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=283.0)
    انجمن شبکه های عصبی(http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=207.0)
    2008/09/21
    3
    0

از راهنماييتون خيلي ممنون اين کار تا حدي خوبي مشکلم را رفع ميکنه فقط مشکلي که هست اينه که من ميخوام پيش بيني انجام بدم و براي اين کار مثلا ديتاهاي مربوط به 20سال را براي آموزش استفاده مي کنم و 5 سال بعدي را پيش بينس مي کنم خوب حالا مثلا ميخوام از سال 25 تا 30 را پيش بيني کنم براي اين کار بايد از 25 سال براي آموزش استفاده کنم اين يعني بايد شبکه تغيير کنه کهsave کردن اون بي فايده ميشه يا بايد با استفاده از همون اوزان شبکه ي قبلي، 5 سال بعدي را پيش بيني کنم که چون اين طوري عملا در آموزش از 5 سال ديتا صرف نظر کرده ايم در نتيجه جواب خوبي نخواهد داشت . نمي دونم شايد اگه بتونم يه مقدار اوليه خودم به وزن ها بدم بهتر باشه يعني مثلا با مقدار اوليه ي صفر يا يه مقدار ثابت ديگه . با اين کار همون طور که شما گفتيد ديگه هر مرتبه شبکه يه جواب متفاوت نميده و ميشه هر دفعه شبکه ي جديدي داشت که بشه تضمين کرد اگه چند بار هم از اول برنامه اجرا بشه باز هم جواب ثابت خواهد بود .نمي دونم درست کفتم يا نه ولي اگه درسته خواهشا راهنماييم کنيد چطوري بايد اين کار را انجام بدم يعني با چه دستوري مي تونم همه ي وزن ها و باياس ها را مقدار دهي کنم. ممنون
    2009/04/20
    تهران
    385
    12

فرمول دسترسی به وزن های شبکه به طور صریح در راهنمای Matlab آمده است،تقاضا مندم ابتدا راهنمای تولباکس شبکه عصبی متلب را دانلود کنید و مطالعه کنید و سپس به برنامه نویسی بپردازید.من لینک دانلود راهنما رو در چند جای این انجمن گذاشتم.
    فرمول دسترسی به وزن لایه اول از ورودی یه به نرون یک:
    net.IW{1,1}=0.5
    فرمول دسترسی به وزن از خروجی نرون لایه یک به لایه بعدی:
    net.LW{1,1}=0.5
    ولی بازهم می خوام ازتون که ابتدا راهنما رو مطالعه کنید،می تونید یک هفته وقت بزارید و به صورت خلاصه وار مطالب مهم رو بخونید که با دستورات کلیدی آشنا بشید،حتما فصل 12(advanced topic) رو مطالعه کنید.
    انجمن طراحی مدارهای مایکرویو(فرکانس بالا)(http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=283.0)
    انجمن شبکه های عصبی(http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=207.0)
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4