اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حذف نویز در pcb

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

حذف نویز در pcb

سلام
    دوستم چند مدل برد خارجی را دیده بود که فضا های خالی برد را کاملا با مس پر کرده بود (البته طوری که مسیر ها به هم وصل نشند ) و همه را به زمین وصل کرده که فکر کنم خیلی توی کاهش نویز تاثیر داره
    حالا این اصلا چیه و توی پروئوس براش قسمت خاصی داره یا باید دستی کشیدش
    یکی میگفت خدا چرا به حرفای ما گوش نمیده گفتم
    هان ای صنما،دل یک دله کن
    گر سر ندهم ،وانگه گله کن

پاسخ : حذف نویز در pcb

بله یکی از راه های حذف نویز همونه.اگه اشتباه نکنم بهش میگن Polygon .
    تو پروتیوس هم داره . پایین ابزار های کناری هست.
    [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahinbahari
      بله یکی از راه های حذف نویز همونه.اگه اشتباه نکنم بهش میگن Polygon .
      تو پروتیوس هم داره . پایین ابزار های کناری هست.
      این پایین ابزار کناری که میگید کجاست یا حداقل چه شکلی دور و بری هاش چی هست خلاصه یکم بهتر آدر س بدید لطفا
      هان ای صنما،دل یک دله کن
      گر سر ندهم ،وانگه گله کن

دیدگاه

اینم آدرس بهتر:

دیدگاه

آی الهی پیر شی جون الهی خدا یک در دنیا و دو صد در آخرت نصیبت کنه :applause: :mrgreen:
          اما من حالا pcb خودم را طراحی کرده ام و روی قسمت مورد نظر کلیک کردم اما هیچ اتفاقی چه کار باید بکنم :angry:
          هان ای صنما،دل یک دله کن
          گر سر ندهم ،وانگه گله کن

دیدگاه

قرار نشد که سوال های سخت بپرسید :biggrin:
            اول باید 3تا دکمه پایین تر بیاید و گزینه ی 2D graphic box mode رو انتخاب کنید.باهاش یه مستطیل دور مدارتون بکشید.بعد در حالی که که این مستطیل انتخاب شده Polygon روبزنید.بعد با دکمه ی C (این همون جایی که قطعه رو اضافه میکنید میاد) رو میزنید تا یه polygon جدید درست کنید.اگه تونستید بقیه اش رو حدس بزنید حتما به من هم بگید چون نمیدونم کجا رو سوتی میدم که Polygon تمام سطح رو میگیره :angry:

دیدگاه

آقای shahinbahari سوتی شما اینه که به پلی گان نت نداده ای و باعث شده کل برد رو بگیره!

دوم اینکه بچه یک اشتباه بزرگی رو مرتکب شده اند و اون اینه که ابزار خاصی باعث نمی شه نویز مدارتون کم بشه بلکه نوع طراحی خیلی مهمه مثلا مسیر عبور جریان تغذیه و زمین و قطر ترک ها خیلی مهمه ما با پلی گان کردن نویز رو کم نمی کنیم بلکه قطر مس زمین رو افزایش می دهیم و این دلیل کاهش نویزه حالا فکر کنید پلی گان هم کردید ولی پلی گان در جاهایی که اتفاقا تمام جریان از آنجا عبور می کنه نازک شده باشد آیا فکر می کنید نویز کاهش می یابد نه! پس نکته اینه که باید قطر مس زمین و تغذیه در تمام نقاط برد کلف باشه

دیگه اینکه توجه کنیم اگر مداری نویز پذیری بالایی داره (مثلا a/d ها آشکار ساز ها اکولایزر ها گیرنده های رادیویی و یا گیرنده هایی که برای اندازه گیری سگنال در اسکوپ و یا سنسور ها یی که در سیستم های پزشکی و دها مورد دیگر از این دست ) نباید تغذیه در ابتدا وارد این طبقه شود و بعد به طبقات بعدی که عمدتا یا دیجیتال می باشد و یا سیگنال قوی قرار دهیم چون در این طبقات سیگنال گاهی در حد 5mv می باشد و کوچکترین نویز کار کرد این مدارات رو مختل می کند

راه حل 1. تغذیه این مدارات با رگولاتور بدهیم و نکته بعدی اینکه حتما زمین رگولاتور از زمین نزدیک به مدارات سگنال کوچک باشد
              2. زمین این مدارات از زمین اصلی جدا باشه یعنی فقط از یک نقطه به زمین کلی وصل گردد و زمین این مدارات به جاهای پر نویز متصل نباشد
              3.حتما حتما در تمام تغذیه ها از خازن 100nF و در فرکانس بالا از 10nf استفاده شود.
              4.اگر سیگنال کمتر از20mv بود حتما از صفحه شیلد استفاده نمایید. و یا حداقل چک نمایید که اگر اثر مفید داشت استفاده نمایید
              5. در جاهایی که سگنال کوچک وجود دارد و مدارات حساس می شود باید از برد های دولایه و حتی چند لایه مثلا 4 لایه استفاده نمود تا زمین یک پارچه و خوبی داشته باشیم
              5. در جاهایی که زمین چند پارچه و یا یکه یکه می شود بهتر است که حلقه زمینی نداشته باشیم یعنی زمین از طرفی شروع شود و در جایی به اتمام برسد و loop نداشته باشیم
              6.برای بهتر جواب گرفتن از مداراتی که به نویز حساس هستند طوری pcb را طراحی کنیم که این مدارات در انتهایی ترین نقطه قرار گیرند تا مسیر عبور جریان را در محدوده نقاط حساس نداشته باشیم
              نکات زیاد می باشد و اگر لازم بود خواهم گفت!
              اینجا نگاه ها سختگیرانه است !!

دیدگاه

آقای shahinbahari سوتی شما اینه که به پلی گان نت نداده ای و باعث شده کل برد رو بگیره!
                خوب چطور باید نت رو بهش بفهمونم؟

دیدگاه

قرار نشد که سوال های سخت بپرسید :biggrin:
                  اول باید 3تا دکمه پایین تر بیاید و گزینه ی 2D graphic box mode رو انتخاب کنید.باهاش یه مستطیل دور مدارتون بکشید.بعد در حالی که که این مستطیل انتخاب شده Polygon روبزنید.بعد با دکمه ی C (این همون جایی که قطعه رو اضافه میکنید میاد) رو میزنید تا یه polygon جدید درست کنید.اگه تونستید بقیه اش رو حدس بزنید حتما به من هم بگید چون نمیدونم کجا رو سوتی میدم که Polygon تمام سطح رو میگیره :angry:
                  من که این کار ها را کردم ولی دریغ از یک مثقال مس
                  هان ای صنما،دل یک دله کن
                  گر سر ندهم ،وانگه گله کن

دیدگاه

دراین طور مواقع یا باید برد را دولایه یا چند لایه کرد یا باید با جابجایی قطعات فضای لازم برای زمین ایجاد کرد
                    اینجا نگاه ها سختگیرانه است !!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سید امین گلستانه
                      چطور مگه؟مال من کیلویی میزاری
                      وقتی که یه پلی گان جدید میسازید توی لیست سمت چپ میاد؟؟
                      اگه میاد که باید مثل یه قطعه ی معمولی رو صفحه کلیک کنید.خودش یه صفحه ی مسی به اندازه ی اون مستطیلی که انتخاب کرده بودید میاره.

دیدگاه

چطور مگه؟مال من کیلویی میزاری
                        وقتی که یه پلی گان جدید میسازید توی لیست سمت چپ میاد؟؟
                        اگه میاد که باید مثل یه قطعه ی معمولی رو صفحه کلیک کنید.خودش یه صفحه ی مسی به اندازه ی اون مستطیلی که انتخاب کرده بودید میاره.
                        حالا شد :applause:
                        خوب حالا این همه مس را چکار کنم
                        shahinbahari تا حالا که حسابی حال دادی :applause: خلاصه همه جوره چاکریم :wow: ولی خوب بقیه اش را چکار کنم :cry:
                        هان ای صنما،دل یک دله کن
                        گر سر ندهم ،وانگه گله کن

دیدگاه

اینا اضافه کنم که یک قسمت توی همون جا که گفتی مسطتیل بکش داره که میشه شکل های چپندر قیچی(closed path) کشید من هم دارم این طوری بین تراک ها مس میزارم و به زمین وصل میکنم
                          هان ای صنما،دل یک دله کن
                          گر سر ندهم ،وانگه گله کن

دیدگاه

حالا شد :applause:
                            خوب حالا این همه مس را چکار کنم
                            shahinbahari تا حالا که حسابی حال دادی :applause: خلاصه همه جوره چاکریم :wow: ولی خوب بقیه اش را چکار کنم :cry:
                            قربونت داداش.من گفتم که بیشتر نمیدونم.همون طور که آقای alipadash گفتند باید نت کلاس ها رو دستکاری کرد.اگه تونستم حتما بهت میگم.

اینا اضافه کنم که یک قسمت توی همون جا که گفتی مسطتیل بکش داره که میشه شکل های چپندر قیچی(closed path) کشید من هم دارم این طوری بین تراک ها مس میزارم و به زمین وصل میکنم
                            اگه کارت فوریه همین کار خوبیه ولی باید مواظب باشی تو اتصالات اشتباه نکنی.
                            اگه وقت داری صبر کن تا راه درستشو پیدا کنیم. :agree:

دیدگاه

اگه کارت فوریه همین کار خوبیه ولی باید مواظب باشی تو اتصالات اشتباه نکنی.
                              اگه وقت داری صبر کن تا راه درستشو پیدا کنیم. :agree:
                              زیاد هم فوری نیست ولی دادمش برای چاپ
                              خیلی خیلی خیلی ممنون کمک خیلی زیادی کردید :applause: :wow:
                              هان ای صنما،دل یک دله کن
                              گر سر ندهم ،وانگه گله کن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X