اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال سنسور با خروجی جریان به avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال سنسور با خروجی جریان به avr

سلام.
    من می خوام سنسور فشار که خروجیش 4 تا 20 میلی آمپر هست به avr وصل کنم.چطور میتونم جریان خروجی سنسور به 0 تا 5 ولت تبدیل کنم.ممنون میشم در رابطه کمکم کنید.

پاسخ : اتصال سنسور با خروجی جریان به avr

بهترین و دقیقترین راه حل استفاده از مبدل rcv420 . این آی سی جریان 4 تا 20 میلی آمپر رو به صورت خطی به ولتاژ 0 تا 5 ولت تبدیل میکنه
    فقط قیمت آی سی یه کم بالاست حدوداً 7000

دیدگاه

خروجی رو با یه مقاومت بده به زمین و ولتاژ دو سر مقاومت رو با پ امپ تقویت کن.
      مثلا با یه مقاومت 100 اهمی ولتاژ 0.4 تا 2 داری. با پ امپ دو برابرش کن میشه 0.8 تا 4
      یه پروژه تو آزمایشگاه دانشگاه دیدم اینطوری کار میکرد. سنسور فشار هوا هم بود ...
      https://www.linkedin.com/in/mohammadhosseini69

http://zakhar.blog.ir

دیدگاه

بهترین کار که الآن من هم دارم انجام میدم استفاده از زنر هست . مدار زیر :

زنر : LM336-5 و LM336-2V5
        op-Amp : 741
        اگر می خوای نمایشگر loop power بسازی این مدار جواب میده خودم تست کردم ولی نباید باری که دو سر GND و VCC قرار میدی باعث بشه جریان عبوری از زنر از حدود ma 0.8 کمتر بشه . ATmega8 و یه LCD بدون بکلایت خوبه .
        فرق ما با جهان غرب در اینه که اونا هیچی نمیدونن! و تحقیق میکنند ولی ما همه چیزو می دونیم! و تحقیق برای ما معنی نداره!!!!!!!!!!!! .(از یه آدم اینکاره)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AlirezaT
          بهترین کار که الآن من هم دارم انجام میدم استفاده از زنر هست . مدار زیر :

زنر : LM336-5 و LM336-2V5
          op-Amp : 741
          اگر می خوای نمایشگر loop power بسازی این مدار جواب میده خودم تست کردم ولی نباید باری که دو سر GND و VCC قرار میدی باعث بشه جریان عبوری از زنر از حدود ma 0.8 کمتر بشه . ATmega8 و یه LCD بدون بکلایت خوبه .
          لطفا یکم در مورد عملکردش توضیح میدی؟
          https://www.linkedin.com/in/mohammadhosseini69

http://zakhar.blog.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد حسینی
            لطفا یکم در مورد عملکردش توضیح میدی؟
            مدار جالبیه ، ممنون
            میشه در مورد مدار و محدودیتهاش بیشتر توضیح بدید.

دیدگاه

این مدار نیازی به پاور خارجی نداره و پاورشو از خود جریان 4-20 تامین میکنه . اگه پاور خارجی داری که دیگه مشکلی نیست ، میشه یه آمپرمتر ساده !!!
              محدودیت این مدار یکی توی شاخه موازی ای هست که Power پ امپ در حدود 400uA میکشه که یه کم غیر خطی میکنه . دوم Power پ امپ هستش که تغییرات داره که باز هم باعث غیر خطی شدن اندازه گیری می شه .البته این پارامتر ها قابل چشمپوشی هستند .
              پ امپ رو هم که برای Invert کردن ولتاژ منفی ایجاد شده در سر مقاومت نسبت به زمین با گین 1 گذاشتم .
              محدودیت اساسی در جریان عبوری از میکرو و نمایشگر و ... هستش که من می خواستم با SEVEN Segment کار کنم که نشد ( ولتاژ زنر به 2.4 میرسید و رفرنس داخلی atmega8 رو خراب میکرد . تازه من هر سگمنت هر دیجیت از 4 دیجیت رو تنها روشن و خاموش میکردم !) . خود ATmega8 توی 1MHz و مد اکتیو با ADC بدون 7Segment حدود 2-3 میلی جریان میکشه که این یعنی ... . حالا حسابشو بکن اگه یه LED هم بخوای کنارش روشن کنی دیگه ... .
              حالا یه فکرهایی تو مخم هست که هنوز خامن . انشالله با هم حلش می کنیم. :nice:
              فرق ما با جهان غرب در اینه که اونا هیچی نمیدونن! و تحقیق میکنند ولی ما همه چیزو می دونیم! و تحقیق برای ما معنی نداره!!!!!!!!!!!! .(از یه آدم اینکاره)

دیدگاه

این مدار 4 تا 20 میلی آمپر رو به 0 تا 5 ولت تبدیل میکنه .
                [glow=blue,2,300]آنقدر به تاريكي لعنت نفرستيد ، يك شمع روشن كنيد. [/glow]

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : اتصال سنسور با خروجی جریان به avr

نوشته اصلی توسط ایمان 88
                  این مدار 4 تا 20 میلی آمپر رو به 0 تا 5 ولت تبدیل میکنه .
                  سلام دوست عزیز از این مدار در عمل هم جواب گرفتین؟ پروتئوس جواباش عملی نیستن.

دیدگاه

ببین دوست عزیز تو اکثر مدارات همون مقاومت 250 اهم رو که ولتاژ 1 تا 5 ولت رو می سازه خیلی خوب جواب می ده شما نباید تبدیلش کنی به 0 تا 5 چون اینجوری خاصیت سیگنال 4-20 میلی آمپرم خراب کردی خاصیتش اینه که اگر لوپ جریانت قطه شد شما ولتاژ صفر رو می خونی البته با مدار مبدل 1 تا 5 ولتی بعد متوجه می شی که خرابی تو مسیر داری و آلارم می دی ولی اگر مبدلت بکنتش 0 تا 5 اگر از مدار خاصی استفاده نکنی نمی تونی قطع سنسورو بفهمی پس بهتره بدعت گذاری نکنی و همون مقاومت مبدل به 1 تا 5 رو ببندی و دقتتم با آفست های op-amp برای تصحیح خروجی از بین نبری
                    همانطور كه مايل نيستم بنده كسي باشم، حاضر نيستم آقاي كسي باشم. كساني كه مخالف آزادي ديگرانند، خود لياقت آزادي را ندارند.((آبراهام لينكن))

قدرت شگفت انگيز نيروهاي خلاق و استعدادهاي نهفته آدمي هنگامي آشكار مي شود كه نيازي حياتي، تواناييهاي او را به فعاليت وادارد و كشش آرزويي، سراپاي وجودش را به جنب و جوش درآورد.((آبراهام لينكن))

[img width=343 height=100]http://www.elecdesigner.com/uploads/PRO-DESIGNER-GROUP.jpg[/img]

دیدگاه

با عرض سلام دوستان
                      من در یک پروژه از یک سنسور فشار که خروجی 4تا20 میلی آمپر داره میخوام توسط میکرو مقدارش رو بخونم و خروجی این سنسور همزمان به plc هم متصل هستش
                      سوال بنده این هستش که آیا امکان این وجود داره که همزمان خروجی سنسور توسط 2 نقطه خونده بشه ؟ و اینکه اگر کارکرد همزمان دو نقطه باعث اختلال خروجی سنسور
                      میشه از چه روشی برای تبدیل جریان به ولتاژ برای استفاده در کانال ADC میکرو می تونم استفاده کنم؟
                      ممنون میشم راهنمائیم کنید
                      هزگز با احمق ها بحث نکنید چون آنها شما را تا سطح معلومات خود پائین می کشند سپس با تجربه خود شکستتان می دهند. (مارک تواین)

دیدگاه

با سلام
                        من میخواستم جریان خروجی 4-20 میلی آمپر ترانسمیتر فشار هاکلر رو به فشار تبدیل کنم .خواهش مندم راهنمایی کنیم
                        ممنون.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javad2544 نمایش پست ها
                          با سلام
                          من میخواستم جریان خروجی 4-20 میلی آمپر ترانسمیتر فشار هاکلر رو به فشار تبدیل کنم .خواهش مندم راهنمایی کنیم
                          ممنون.

سلام
                          اول با استفاده از یه دونه مقاومت، جریان رو به ولتاژ تبدیل میکنی، بعد با یه نسبت تبدیل ساده به فشار متناظر میرسی!
                          در این رابطه به لینک زیر مراجعه کن، قبلا اونجا توضیح دادم:
                          سلام برنامه و شماتیک فشار سنج به قرار ذیل است : $regfile = "M8DEF.DAT" $crystal = 8000000 Config Adc = Single , Prescaler = Auto , Reference = Avcc Cursor Off Config Lcd = 16 * 2 Config Lcdpin = Pin , Db7 = Portd.7 , Db6 = Portd.6 , Db5 = Portd.5 , Db4 = Portd.4 , E = Portd.3 , Rs = Portd.2 Dim C As Long Dim D As
                          ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X