اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با LM2576 adj

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با LM2576 adj

دوستان من یکم مشکل دارم با این ای سی
    تو مشهد از این سلف 100 میکرو 3 امپر نیست
    برا همین من از 100 میکرو 1/4 استفاده کردم
    دیود شاتکی هم از نوع سه امپر است
    الان 24 ولت بهش وصل می کنم با پناسیومتر که تنظیم می کنم
    7 8 ولت میده ولی امپر نداره
    یک led رم بزور روشن می کنه
    مشکل از کجاست
    هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
    بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
    میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

پاسخ : مشکل با LM2576 adj

در اکثر این موارد هسته فریت شما برای فرکانس های 100 کیلوهرتز و یا
    بالاتر اصلا کار نمیکنه . باید سلف بهتری پیدا کنید .
    توانا بود هر كه دارا بود ز ثروت دل پير برنا بود

دیدگاه

هر نوع سلف بگید گزاشتم الا 100 میکرو 3 امپر
      هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
      بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط n340
        هر نوع سلف بگید گزاشتم الا 100 میکرو 3 امپر
        اگه واقعا مدارت مشکلی نداشته باشه و قطعاتت سالم باشه باید به
        سلفت شک کنی . هر سلفی جواب نمیده . سلف های توی بازار برای
        گرفتن ریپل تغذیه هستند و معمولا فرکانس های پایینی دارند .

سلف مرغوب باید بزاری . با هسته تیروئید فرکانی بالا .
        توانا بود هر كه دارا بود ز ثروت دل پير برنا بود

دیدگاه

با سلام
          من هم یک بار یه مشکل مشابه داشتم که اندازه سلف رو اشتباه حساب کرده بودم. به نظرم شما با یه سلف 50 و 200 هم اگر دم دستت هست امتحان کن ببین مشکل حل می شه یا نه!

آزمون و خطاترین توصیه ممکن رو کردم
          من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

دوستان
            بلاخره این سلف 100 میکرو 3 امپری دستم رسید
            و باز مشکلی دوباره
            adj ولتاژ درست میده ولی امپر زیادی نمیده
            5 ولت هم امپر میده ولی وقتی 16 ولت وصل میکنم بیشتر از 5 ولت میده
            و مثلا 8 ولت میده بعد اینو وصل میکنه موتور دی سی موتور 1 ثانیه روشن و باز یک ثانیه خاموش
            انگار خاموش روشن میشه
            چه کنم
            می خوام برا مدار یک 7805 اس ام هم بزارم

دیدگاه

دایی جان
              اول اینکه منابع سوئیچینگ برای تغذیه بار سلفی مثل موتور مناسب نیستند. خاموش روشن شدن هم پاسخ عادی این حالته.
              برای موتور باید از درایو موتورمثل TLE5206 استفاده کنید. یعنی ولتاژ بالا رو باید بدین به آی سی درایو و با PWM دورشو کم و زیاد کنید.
              دوم اینکه سلف باید تا دوبرابر جریان خروجی رو تحمل کنه و به اشباع نره. یعنی سلف 3 آمپر برای تغذیه 1.5 آمپر مناسبه.
              نکته آخر PCB مناسبه. اگه نکات مهم PCB سوئیچینگ رعایت نشه منبع شما اصلا کار نمی کنه.
              با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

دوستان من مشکلی خوردم
                که از 15 ولت به بالا 2576 نمیتونه ولتاژ رو کنترل کنه و شروع به داغ شدن و افزایش ولتاژ میده
                کسی راه حلی داره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط n340
                  دوستان من مشکلی خوردم
                  که از 15 ولت به بالا 2576 نمیتونه ولتاژ رو کنترل کنه و شروع به داغ شدن و افزایش ولتاژ میده
                  کسی راه حلی داره
                  ربطی به ولتاژ ورودی نداره دایی جان.
                  بیشترین مشکل این منابع از سلفشونه که معمولا درست انتخاب نمیشه و در جریان بالا به اشباع میره.
                  دومین مشکل زمین ناصحیحه که باعث بوجود اومدن اغتشاش توی پایه زمین میشه.

دیدگاه

چه کاری این سلف
                    اصلا نمی شد بیخیال این سف میشدن
                    مثله این mic29302
                    خوب بحثه دیگه اینه که باز مداری بستم
                    مشکل نخورده همینو موندم
                    چندتا در میون مشکل می خورن
                    دیود 1n5819 و سلف 10 میکرو 1/4 واتو خازن 1000 میکرو 10 ولت اسفاده کردم

دیدگاه

دوستان من تو الترونیک انالوگ بسیار ضعف دارم کسی هست
                      بتونه کار سلف اینجا رو دقیق بگه

دیدگاه

سلف قلب تپنده منابع سوئیچینگه.
                        انرژی رو ذخیره می کنه و پس میده و اگه نباشه ....
                        هرچند سلف 1/4 وات معنی نداره اما حدس می کنم سلفی به اندازه یه مقاومت 1/4 وات گذاشتی.
                        این بدین معنیست که یه آدم قلب غورباقه رو داشته باشه!!!
                        باید بری بازار و بگی یه سلف بشکه ای 10 میکروهانری می خوام. اگه جریان خروجیت 1 آمپر باشه باید سلف 2 آمپر بگیری.
                        اگه تهرانی بهتره بری فروشگاه سلف الکترونیک توی پاساژ عباسیان.
                        خازن مهم نیست و کم و زیادیش فقط توی ریپل خروجی تاثیر داره.
                        دیود 1n5819 هم که 1 آمپر تحمل داره برای منبعی با خروجی 0.5 آمپر مناسبه.
                        آی سی mic29302 هم اصلا سوئیچینگ نیست بلکه یه رگولاتور خطیه و داستانش کاملا متفاوته. باید بگی دقیقا چی می خوای تا بگم بدرد اینکار می خوره یا نه.

دیدگاه

تا اینجا درست
                          حالا چظور میشه فهمید یک سلف برای یک مدار مناسبه ویا اینکه اصلا چظور میکرو هانری اندازه گیری میشه
                          پس فرق خازن با سلف چیه جفتی ولتاژ رو ثابت نگه میدارند

بهدم mic29302 تو دیتا شیت نوشته بود step down
                          منم برای یه مدار gsm و یک sim300 می خوام
                          ولتاژ نزدیک 15 تا 20 ولته

در ضمن من سلف 3 امپری بستم بهتر شد
                          ولی حالا می خوام مثله اون نمونه ای که از بازار گرفتم درست کنم
                          تعداد دور و اندازه فریت و قطر سیم رو بردارم کافیه یا عنصر دیگه ای تو ساختش هست

دیدگاه

خازن ها ولتاژ رو حفظ می کنن و سلف ها جریان رو
                            محاسبه مقدار سلف و خازن برای هر مداری متفاوته و در نهایت بسیار ساده است.
                            step down کلمه ایه که برای رگولاتورهای سوئیچینگ بکار میره و امکان نداره توی دیتا شیت رگولاتوری خطی این کلمه رو ببینی!
                            برای تبدیل ولتاژ 15 تا 20 به 5 یا 3.3 ولت و جریان خروجی تقریبا 0.5 آمپر مجبوریم از رگولاتورهای سوئیچینگ استفاده کنیم زیرا رگولاتورهای خطی بسیار گرم می شوند و باید با رادیاتور خنک شوند.
                            پس اگر می خواهیم از رگولاتورهای خطی مثل mic29302 استفاده کنیم باید ولتاژ ورودی را تا حد ممکن کم کنیم. مثلا برای خروجی 5 ولت باید ولتاژ 6 ولت را به رگولاتور بدهیم.
                            من از MC34063 برای تبدیل ولتاژ بالا به 5 یا 3.3 استفاده می کنم.
                            برای اندازه گیری اندوکتانس باید یه سلف متر داشته باشی. بعضی از ولتمترها هم سلف و خازن متر دارند که دقت مناسبی دارند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط n340
                              الان باز یک مشکل دیگه خوردم
                              اول اینکه الان من 9 ولت به منبع میزنم درسته و مشکلی نداره
                              همونطور که گفتم برد یک سیم 300 هست
                              اگه مطلاع باشید سیم300 برای راهندازی ولتاژی نزدیک 4 ولت میخواد و ممکن است امپر لحظه ای 2 امپر بکشه
                              الان که به باطری ماشین وصل می کنم با این که امپر بالایی داره و ولتاژ هم تقریبا 13 ولت است
                              ولتاز استانه روشن شدن سیم 300 به 3.5 ولت نهایتا میرسه که باعث روشن نشدن سیم300 میشه
                              ولی با اینکه با منبع تقریبا به همین ولتاژ میرسه و سیم 300 روشن میشه
                              حالا می خواستم راهنمایی کنید که با سلف چه کنم ایا کم کردن دور سیم پیچ کافیه یا کاره دیگری باید انجام داد
                              در ضمن با سلف قبلی مشکلی نداشتم ولی ولتاژ از 15 ولت بالا میرفت مشکلات شروع میشد
                              ولی خوب الانم با کاهش مواجهم
                              البته فکر می کنم شاید اون امپر لحظه ای 2 امپری رو نتونه این سلف تامین کنه
                              و سواله بعدی اینکه من اگه فریت و سیم و دور رو مثله این نمونه ای که از بازار خریدم بپیچم
                              مشکلی بوجود نمیاد
                              با تشکر
                              سلام دایی
                              به نظر من مشکل آشنایی نداشتن با منابع سوئیچینگ باشه.
                              منابع Step down دو مد کاری دارند. مد پیوسته و ناپیوسته.
                              معمولا ما منبع سوئیچینگ رو برای یه ولتاژ ورودی خاص طراحی می کنیم و مقدار سلف را طوری محاسبه می کنیم که منبع در مرز پیوسته و ناپیوسته باشدو در این مرز بازده حداکثر خواهد بود.
                              اما وقتی ولتاژ ورودی افزایش یابد با همان سلف قبلی از مرز عبور می کنیم و به حالت پیوسته خواهیم رفت. در حالت پیوسته سرعت پاسخ منبع کاهش میابد.
                              بنابراین باید مقدار سلف درست انتخاب شود.
                              نکات دیگری برای بارهای ناگهانی وجود دارد. مثلا قطر سیمها باید زیاد باشد، ورودی و خروجی منبع به خازنهای کوچک و بزرگ مجهز باشد. ترکیب خازنها باعث بهبود عملکرد می شود اما از خازنهای خیلی بزرگ باید پرهیز شود و...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X