اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ATmega64 سوخت ؟؟؟!!!!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ATmega64 سوخت ؟؟؟!!!!!

سلام
    من امروز صبح داشتم با مگا 64 کار می کردم 8 بار تقریبا برنامه رو عوض کردم و پروگرم کردم ، بار 9 که اومدم پروگرام کنم دیگه پروگرام نشد :cry: و وقتی با اوومتر تست کردم دو سر gnd و vcc به هم وصل بود ؟؟؟ :-??
    ایا این میکروی من کاملا سوخته ؟؟؟
    میشه درستش کرد؟
    اگه نمیشه بگید چطوری با فندک میشه از رو برد در اوردش؟؟؟
    :-((

پاسخ : ATmega64 سوخت ؟؟؟!!!!!

کد:
    وقتی با اوومتر تست کردم دو سر gnd و vcc به هم وصل بود ؟؟؟
    اصلا دلیل خوبی برای سوختن نیست نکنه وقتی ولتاژ میدی میکرو گرم میشه یا اینکه نه پروگرامر نمیشناسه یا فیوز بیت رو کلاک خارجی قفل شده
    یا ...
    توضیح کامل بده :bye
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

منداشتم باهاش کار میکردم بعد یه بار همین مشکل پیش اومد البته اون موقع دو تاپایه اصلی تغذیه میکرو یعنی پایه های 52 و 53 و پایه های 21 و22 به هم متصل نبود ( همون تست کردن با اوومتر ) بعد رفتم یه دستکاری ت کردم تو برنامه دیگه پروگرم نشد ، پروگرمر هم اونو نمیشناسه و فیوز بیت کلاک رو یه بار از خارجی به داخلی و یه بار دوباره به خارجی تغییر دادم ( البته این تغییر ماله قبل خرابی بود و اون موقع درست بود ) ولی حالا پایه ها به هم وصل نمیدونم چیکار کنم ، حتی چند ثانیه فندک هم روش گرفتم که اگر اتصالی با تکه قلع کوچک بود رفع بشه ولی بازم نشد ؟

نمیدونم چیکار کنم ، یعنی اگه دو تا پایه اصلی میکرو به هم وصل باشه میشه درستش کرد :redface:

:cry:

دیدگاه

مگه حلبیه که میخواید با شعله درستش کنید؟
        تمیز ترین راه درآوردنش هیتره.اگه نداری میتونی بدی تعمیرات موبایلی ها سه سوته درش بیارن.البته با هویه ی نازک و یه پنس هم میشه درآورد ولی باید حوصله کنی.اگه زیاد محکم بلندش کنی مس بردت هم کنده میشه.
        اول با یه سیم افشان قلع های اضافی رو از روی پایه ها بردار.بعد همین طور که پایه ها رو گرم میکنی پنس رو زیرش فشار بده.برای هر چهار طرف این کار رو انجام بده.اگه یکمی حوصله کنی میشه.
        تست کردم دو سر gnd و vcc به هم وصل بود ؟؟؟ :-??
        شاید مدارت اتصالی داره و میکرو سالمه.
        [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

اقا از کجا بفهمیم میکرو سوخته یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
          زندگی شوق رسیدن به همان فردایی است که هرگز نخواهد امد تو نه در دیروزی نه در فردا

دیدگاه

اول باید از سالم بودن مدار مطمئن بشید.اگه مدار درست بود و پروگرمر میکرو رو نمیشناخت احتمال زیاد میکرو سوخته.
            البته ممکن هم هست که میکرو سالم باشه ولی شما اشتباهی SPIEN رو تغییر داده باشی یا تو میکرو هایی مثل مگا 8 پایه ی ریست رو غیر فعال کرده باشی.
            تو این شرایط میکرو سالمه ولی پروگرمر های معمولی نمیشناسشون.
            [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

اگه قید میکرو رو زدی میتونی با کاتر تمام پایه هارو از بیخ میکرو خیلی آروم طوری که فشار اضافی نیاری تا پد کنده بشه ببری بعدش با هویه پایه های کنده شده رو از روی برد تمیز کنی . فقط حواست جمع باشه که یه فشار اضافی کار رو تموم میکنه :biggrin: :surprised: :biggrin:
              فرق ما با جهان غرب در اینه که اونا هیچی نمیدونن! و تحقیق میکنند ولی ما همه چیزو می دونیم! و تحقیق برای ما معنی نداره!!!!!!!!!!!! .(از یه آدم اینکاره)

دیدگاه

پروگرامرت چیه
                هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
                بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
                میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

کارهای زیر رو انجام بدین

1-روی پایه های مربوط به کریستال میکرو یه کریستال 16 مگاهرتزی قرار بدین
                  2-با هویه نوک ریز دو پایه رو کمی گرم کنید و سعی کنید که دو تا پایه با لحیم هویه به هم وصل نشن
                  3-فیوز بیت های مربط به کریستال و لاک شدن میکرو رو بازرسی کنید

اکثریت مواقع اتصال کوتاه مثبت و منفی داخل میکروهای اس ام دی نشان از خرابی دارند چون در حالتی عادی اهمی برابر بی نهایت باید از خود نشان دهند
                  هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad2_sh
                    سلام
                    من امروز صبح داشتم با مگا 64 کار می کردم 8 بار تقریبا برنامه رو عوض کردم و پروگرم کردم ، بار 9 که اومدم پروگرام کنم دیگه پروگرام نشد :cry: و وقتی با اوومتر تست کردم دو سر gnd و vcc به هم وصل بود ؟؟؟ :-??
                    ایا این میکروی من کاملا سوخته ؟؟؟
                    میشه درستش کرد؟
                    :-((
                    آخرش چی شد؟ سوخته بود یا نه؟ منم مشکل مشابهی برام پیش آمده با mega8 :cry2:
                    *یادگیری علم زمانی مشکل است که قبل از یادگیری آن را پیچیده تصور کنیم.
                    *چرا فکر میکنیم مباحث مهم و پیشرفته و سطح بالا باید پیچیده باشند.

دیدگاه

سلام ما هم دردوران دانشگاه خیلی از این کارها(اشتباهات در درایو کردن میکرو)میکردیم. منتها میکروها به این زودی نمیسوزن فقط ممکنه فیوزبیتهاش قفل کنه(در این صورت موقع پروگرم کردن سیستم میکرو رو پیدا نمیکنه) که با هاتل میتونید باز کنید(میکرو رو ریست کنید).در آزمایشگاه دانشگاه دنبالش بگردید(قیمت حدود 30 هزار)البته بعضی از پروگرمرهای stkهم این قابلیت رودارن.
                      نتیجه اخلاقی:اکثرمیکروهایی که فکرمیکنید سوختن نسوخته!
                      خداوند زمین را مدوّر آفرید تا به انسان بگوید
                      همان لحظه ای که تصوّر می کنی به آخر دنیا رسیده ای؛
                      درست در نقطه ی آغاز هستی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط roya2
                        سلام ما هم دردوران دانشگاه خیلی از این کارها(اشتباهات در درایو کردن میکرو)میکردیم. منتها میکروها به این زودی نمیسوزن فقط ممکنه فیوزبیتهاش قفل کنه(در این صورت موقع پروگرم کردن سیستم میکرو رو پیدا نمیکنه) که با هاتل میتونید باز کنید(میکرو رو ریست کنید).در آزمایشگاه دانشگاه دنبالش بگردید(قیمت حدود 30 هزار)البته بعضی از پروگرمرهای stkهم این قابلیت رودارن.
                        نتیجه اخلاقی:اکثرمیکروهایی که فکرمیکنید سوختن نسوخته!
                        آخه من 12 ولت دادم بهش
                        هر وقت احساس کردم ایسی سوخته اومدم تراشیدمش :twisted: مخشو دراوردم بیرون :evil: :twisted: :evil: ولی هیچی جز یدونه جسم قد عدس توش نبود(بقیش پلاستیک بود و امتداد پایه ها)
                        *یادگیری علم زمانی مشکل است که قبل از یادگیری آن را پیچیده تصور کنیم.
                        *چرا فکر میکنیم مباحث مهم و پیشرفته و سطح بالا باید پیچیده باشند.

دیدگاه

سلام

میکرویی که سوخته باشه برنامه ی write شده در حافظه اش رو اجرا میکنه یا نمیکنه...؟؟

الان من یه میکرو دارم که با برنامه ای که بهش دادم 4 تا led رو روشن میکنه ولی دیگه پروگرام نمیشه...

مشکلش چی میتونه باشه...؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط roberty
                            سلام

میکرویی که سوخته باشه برنامه ی write شده در حافظه اش رو اجرا میکنه یا نمیکنه...؟؟

الان من یه میکرو دارم که با برنامه ای که بهش دادم 4 تا led رو روشن میکنه ولی دیگه پروگرام نمیشه...

مشکلش چی میتونه باشه...؟؟
                            سلام
                            اکه میکرو بسوزه مسلما دیگه کار نمیکنه،فکر میکنم فیوز بیتهاش دچار مشکل شدن که با هاتل میتونید باز کنید(میکرو رو ریست کنید).در آزمایشگاه دانشگاه دنبالش بگردید(قیمت حدود 30 هزار)البته بعضی از پروگرمرهای stkهم این قابلیت رودارن.
                            خداوند زمین را مدوّر آفرید تا به انسان بگوید
                            همان لحظه ای که تصوّر می کنی به آخر دنیا رسیده ای؛
                            درست در نقطه ی آغاز هستی.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X