اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مداری برای درایو 7سگمنت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مداری برای درایو 7سگمنت

با سلام خدمت همه دوستان . من یه ساعت درست کردم با 4تا 7سگمنت بزرگ اند مشترک.برای دیتا ازulnاستفاده کردم برای پایه های کنترلی می خوام تراتزیستور بذارم از دوستان کسی یک مدار مناسب ترانزیستوری که جواب گرفته باشه و تقویت مناسب جریان هم داشته باشه سراغ داره لطفا اگه میشه شماتیک مدار رو بذارید .

پاسخ : مداری برای درایو 7سگمنت

سلام
    بله من دقیقا این مداری که میفرمایید 1 سال پیش ساختم و تا حالا که داره عالی جواب میده با ترانزیستور BD140 یا BD138 و مقاومت بیس 2.2 کیلو اهم میتونید به راحتی و با کیفیت بسیار بالا این کار را انجام دهید
    فرزندم در راه است

دیدگاه

کاری که گفتید رو تو پروتیوس انجام دادم ولی خروجی ترانزیستور همیشه یکه .امیتر به منبع 5 ولت وکلکتور به پایه کنترلی 7 سگمنت و بیس به میکرو با 2.2کیلو

دیدگاه

پیشنهاد جدیدی نیست.

دیدگاه

احتمالا پورت خروجی مقدارش "0" بوده که ترانزیستور روشن مونده چون در این حالت باید مقدار پورت 1 اشه تا ترانزیستور خاموش باشه این مثال را ببینید:
          فایل های پیوست شده
          فرزندم در راه است

دیدگاه

منم از BC807 SMD استفاده می کنم با مقاومت 2.2 کیلو در بیس
            عالی هم کار می کنه.
            با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

از جواب هایی که دادید ممنون . آیا این مدار هایی که پیشنهاد دادید رو تو پروتیوس جواب گرفتید .ضمنا فایل پروتیوس که گذاشتید ورژنش بالاست باز نمیشه میشه شماتیک مدار رو بذارید

دیدگاه

دایی جان
                یه ترانزیستور ساده که نیاز به شبیه سازی با پروتویوس نداره!!! oo:
                من 20 ساله دارم از این مدار نون می خورم. اگه کار نکنه که ورشکست میشم :biggrin:
                کافیه بصورت دستی اون سر مقاومت 2.2 کیلواهمی رو به 5 ولت وصل کنی تا ترانزیستور خاموش بشه و زمینش کنی تا ترانزیستور روشن بشه.
                با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X