اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برقراری ارتباط بین ریموت کنترل تلوزیون با میکرو از طریق tsop1238

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برقراری ارتباط بین ریموت کنترل تلوزیون با میکرو از طریق tsop1238

با سلام
    سوالی از دوستان داشتم در رابطه با tsop1238، می خواستم ببینم آیا می شود بین میکرو و هر ریموت کنترلی
    از طریق tsop1238 ارتباط برقرار کرد و اگر میشه اینکه چجوری می شه سیگنال خروجی tsop1238 که ناشی از یک ریموت کنترل هست رو کد گذاری کرد و سپس در بر نامه از اون استفاده کرد
    با تشکر

پاسخ : برقراری ارتباط بین ریموت کنترل تلوزیون با میکرو از طریق tsop1238

سلام.
    بله میشه!

باید فرکانس مرکزی و پالس هاشو بشماری

مثلاً اگه فرکانس مرکزیش 38KH (که اگه اشتباه نکنم فرکانس اکثر کنترل ها همین باشه) هست باید ببینی توی هر پریود چندتا پالس مدوله شده.

هم با میکرو میشه شمردش هم با اسیلوسکوپ.
    تشکر لازم نیست!

دیدگاه

دوست عزیز من به اسیلوسکوپ دسترسی ندارم برای شمارش با میکرو مثلا میتونم از اینتراپتها استفاده کنم
      اگر میشه یه راهنمایی در مورد انجامش بکنید

دیدگاه

بله
        باید با میکرو یه فرکانس متر بسازی
        اون وقت همون طوری که گفتی با اینتراپت بشماریشون.

یه سرچ بزنی فرکانس متر زیاده تو سایت ها.
        تشکر لازم نیست!

دیدگاه

دوست عزیز من فرکانس متر و ساختم اما او فقط فرکانس سیگنال رو به من نشون میده منظورم اینه که همه ی دکمه از اونجا که فرکانس کریر شون 38khz هست lcd فقط همین یک عدد رو برای تمام دکمه ها نشون میده
          حالا من چجوری باید تعداد پالس های هر دکمه رو تشخیص بدم
          با تشکر

دیدگاه

باید محتوای هر یک پریود رو بخونی.
            اطلاعات مربوط به هر دکمه توی یک پریود ریخته میشه
            به ابتدای هر پالس که رسیدی تعداد پالس درون اونو بشمار
            تشکر لازم نیست!

دیدگاه

آخه چجوری این کارو بکنم lcd که فقط به من مقدار فرکانس رو نشون میده
              لطفا بیشتر راهنمایی کنید

دیدگاه

اگه با بسکام کار میکنی با rc5 کار کن

دیدگاه

دوستان عزیز بالاخره جواب گرفتم البته چون با پرتوکل RC5 کار می کنه فقط ریموت هایی رو جواب میده که
                  به این پرتوکل ساخته شده باشند مثل کنترلی که من ازش جواب گرفتم یعنی کنترل تلوزیون شهاب و به این کنترل ها هم جواب نداد : LG ، LEXUS, SONY, mingo,samsung
                  اما اگر بشه می خوام روی این کنترل ها هم کار کنم
                  اگر کسی پیشنهادی برای این کنترل ها یا اصلا کنترل هایی که RC5 رو ساپورت نمیکنه دارند ممنون میشم که بنده رو راهنمایی کنه
                  خوب من در پروژه RC5 برنامه زیر رو در بسکام نوشتم به این صورت که داده ها رو از طریق میکرو برای کامپیوتر از طریق پورت سریال ارسال می کرد به این ترتیب که هر دکمه یک آدرس و یک دستور هشت بیتی رو روی صفحه ترمینال ایمولیتور نشون میده که البته آدرس باید صفر باشه اگه دوست داشتین می تونید برنامه رو بهمراه یک عکسی که از مدار گرفتم از لینک زیر دانلود کنید
                  http://rapidshare.com/files/407417052/remote_control.rar

دیدگاه

واسه این مدل کنترلها باید چشمی مخصوص خودشون رو گیر بیاری

دیدگاه

منظور شما اینه که اگر بتونم چشمی مخصوص اون ها رو پیدا کنم می تونم با همین RC5 از ریموت ها استفاده کنم؟

آیا فرق چشمی ها در فرکانس پایشون یا توی چیزای دیگه هم با هم فرق می کنن؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X