ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 18 از 18
    2009/09/12
    اردبيل
    2,503
    121

پاسخ : صفحه ی خورشیدی

خوب
    در مورد سوال دوم که اول میگم این باطری ها بر حسب سطح مقطعشون با خورشید توان خاصی دارن به طور معمولی در بهترین حالت از یه صفح که 1 متر مربع هست میشه 100 وات گرفت خوب این قیمت فک کنم به 100 تا 200 تومن برسه واسه خونه اصلا به درد نمی خوره چون نمی تونی به خوبی ذخیره کنی باطری میخواد باطری ماشین 60 تومنه باید لا اقل یه 4 تا بگیری در ضمن این صفحه ها تو نور خورشید این طورین تو سایه یا هوای مه به شدت توان ولتاژ و جریانشون کم میشه
    هر اتفاقی سر برق بیاد از این باطری خورشیدی ارزون تر مطمعا باشد الان کیلو واتی 25 تومنه اگه زیاد گرون شه 10 برابر می کنن 250 تومن خوب اگه شما بخواین یه کی لو وات برق درست کنین با باطری خورشیدی حد اقل یه 500 تومن سر مایه می خواین اونم جریان dc نه ac
    موازی یا سری کردن باطری های خورشیدی مثل سری یا موازی کردن باطری های معمولیه در سری کردن باطری های خورشیدی باید جریانشون یکی باشه که د ر این صورت ولتاژا شون جمع میشه
    در موازی کردن باید ولتاژاشون یکی باشه که جر یا ن هاشون جمع میشه :nerd:
    [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]
    2010/06/24
    مشهد
    949
    5

پاسخ : صفحه ي خورشيدي

نقل قول نوشته اصلی توسط iman.lotus
    دوستان اگه دوتا سلول خورشيدي رو به صورت موازي و يا متوالي به هم ببنديم چه تغييري تو ولتاژ و شدت جريان رخ ميده؟مثلا اگر من دوتا سلول 2 ولتي و 50 آمپر رو به هم موازي و متوالي وصل کنم در هر مورد چه اتفاقي مي افته؟
    اول از همه از آقا حامد رحيمي به خاطر توضيحشون مي تشکرم!!! :applause:
    اما عزيزان، جريان از خصوصيات ذاتي يه مدار يا يه باتري نيست که تو خودشون بوجود بياد. باتري وقتي خودش رو هوا ول شده که ازش جرياني عبور نمي کنه (البته نگيد که يه مقدار جريان داره در حد ميکر آمپر، چون اونم بخاطر مقاومت داخلي يه مدار مي سازه) :agree:
    اگه بخوايد از يه باتري جريان بکشيد، بايد بهش مدار وصل کنيد. در اين صورت اگه دو تا رو با هم سري کني، جريان ها يکيه (بر اساس kcl) که اگه حد بالاي جريان هر دوشون (همون که شما مي گيد جريان) برابر باشه بهتره. چون اونوقت هيچ کدوم آسيب نمي بينن.
    اما اگه با هم موازي بشن؛ اگه ولتاژهاشون با هم برابر باشه که ميشن مثل يه منبع، با اين تفاوت که جرياني که از هر کدوم مي گذره تقريباً نصف ميشه. اما اگه ولتاژهاشون برابر نباشه (حتي اگه مداري بهشون وصل نباشه و فقط همون دوتا بهم وصل باشن) يکي، اون يکي رو شارژ مي کنه و اون يکي اينو دشارژ البته اگه اون يکي ظرفيت شارژ شدن رو داشته باشه.
    اين عملشون هم تا اونجا ادامه پيدا مي کنه که به يه سطح تعادلي برسن
    دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.
    2010/07/20
    21
    0

بسیار ممنونم از جواب کاملتون...ولی خوب فکر میکنم این اتفاق برای باتری ها یا منبع تغذیه های معمولی هم بیفته و مختص سل خورشیدی نیست درست میگم؟
    یعنی اگر بخوایم از یکمنبع تغذیه جریان بکشیم حتما باید بهش مدار وصل کنیم...
    حالا یه سوال تخصصی :read:
    سلول های خوشیدی رو میتونیم به قطعات کوچیکتر تقسیم کنیم؟و قطعه ها رو به وسیله سیم به هم متصل کنیم؟چون من دارم یه پروژ های میسازم که خیلی خیلی فضای محدودی دارم سلول خورشیدی هایی هم که تو بازارن ماشالا هر کدوم اندازه یه فرش 12 متری هستن :eek:
    میخواستم ببینم اصلا راهی وجود داره که اینا رو کوچیک کرد؟چون تاحالا سلول خورشیدی رو تو دستم نگرفتم که ببینم چه طوریه ولی یکیشو از پشت ویترین که دیدم دیدم صفحه ای مماس به هم هستن که به هم چسبیدن و دو انتهای صفحه هابه وسیله سیم به هم متصل شده میخواستم ببینم اون مقطعو میشه جدا کرد و صفحه هارو جدا جدا کرد یا نه؟
    2008/12/29
    1,660
    251

تا اونجایی که من میدونم این سلول ها به صورت کوچیک و نیم ولت موجوده نیاز به کوچک کردن سلولهای بزرگ نیست
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر
    2010/07/20
    21
    0

ممنونم از جوابتون اما همه چیز که ولتاژ نیست توان هست که تعیین کنندست که اون سلولهایی که گفتین توان پایینی رو دارن که متسفانه جواب نمیدن...
    من سوالم اینجاست راهی برای کوچکتر کردن صفحه خورشیدی هست یا نه؟ببینید من نمی خوام تیکه ای ازش جدا کنم یا اینکه از سلول حذف کنم من میخوام اون قطعه هایی که به وسیله سیم به هم متصله رو جداکنم سیم بلندتر بذارم و قطعه ها رو روی سر هم سوار کنم تا جای کمتری بگیره...امیدوارم متوجه بشید منظورمن چیه...
    راستی پنل خورشیدی با صفحه خورشیدی چه تفاوتی دارن؟
    2008/12/29
    1,660
    251

توان خوب ضرب ولتاژ در جریانه شما باید اول بگید چه جریانی و چه ولتاژی نیاز دارید .این کار هم شدنی هست باید بایک سیم چین اتصالات را ببرید و خودتون لحیم کنید من قبلا یه رادیو چینی خورشیدی بود این کار را با سلولش کردم اما یک تیکه از سلول شکست و کلا خراب کاری داره اما بازم میگم تو بازار سلول کوچیک اماده وجود داره مثلا یک سلول نیم ولت 100میلی آمپر اندازه2*1سانتی متر داره و حدود1000هم قیمت داره یا مثلا نیم ولت 40میلی آمپر1*1سانتیمتر اندازه داره این سلول ها را موازی و سری کنید و به توان مورد نیاز خود برسید
    در مورد سوال آخر هم فکر کنم فرقی نداشته باشه
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر
    2009/10/04
    1,568
    33

منم یه دوتا سوال داشتم:
    1- اینکه با چه زاویه ای روبروی آفتاب قرار میگیرند مهمه؟
    2- ما که آخرش نفهمیدیم اگه با هم موازی بشن جریانشون بالاتر میره یا نه؟
    2010/06/24
    مشهد
    949
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط شهريار رجب زاده
    2- ما که آخرش نفهميديم اگه با هم موازي بشن جريانشون بالاتر ميره يا نه؟
    والا من در مورد اينکه اين باتريا چطوري بايد قرار بگيره خيلي اطلاعات ندارم، اما اين رو مي دونم که اگه باتري ها رو با هم موازي کني جريان کلي که به مدارت مي دن بيشتر ميشه، نه جرياني که از خود باتريا مياد.
    دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.
صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 18 از 18